Україна на переломі

И зачем Вы тут ещё делитесь особенностями своей интимной сферы жития?
Здрастє, щоб тобі допомогти! Ти ж пижишся розшифрувати моє минуле. Шукаєш мене на похмілля серед замполітів, хоча я навіть комсомольцем не був.
И снимите же наконец портупею...
Нізащо, тому що я її ніколи не носив. В амуніції офіцера СА 70-х років такої не було.
 
А как же: "Как надену портупею..." и дальше по тексту крылатой фразы.
Спитай, бовдуре, в того ідіота, який це співав чи говорив. Совковий офіцер мав плечевий ремінь, а портупеї ніколи не носив по штату. А ти сам хоч коло армії побував чи дефектний?
Я лишь скромно пользуюсь автобиографическими зарисовками, которые Вы выкладываете.
Ти скромно сліпий та глухий для аналізу моїх "зарісовок". Ти краще тут в темі аналізуй Московію, може хоч там щось досягнеш.



Продовження "Московії"
Отже, найбільший внесок в створення цієї країни Моксель внесли географічні умови, які охороняли цей люд від достойних супротивників і занесенню сюди цивілізації. Ліси та болота робили край не дуже доступним не тільки для цивілізації, а й для войовничих кочівників, які не дуже бажали відходити за межі Великого євразійського степу. Та й для європейських народів він був малопривабливим. Ці болотні нетрі породжували людей з якимись варварськими ментальними рисами, яких ми не помічаємо в такій мірі в інших угро-фінських народах. До цього місцеві племена якось мирно уживалися в своїх кордонах, а ватага вигнанців з Києва внесла в їх життя загарбницький елемент, який потім посилили часи перебування в складі Золотої Орди. Складається враження, що вигнаний з Києва за сказ Ю.Долгорукий своїми укусами переніс цю хворобу на колись мирних мерян. Так різниця між родичами, естонцями та рязанцями, на даний час дуже суттєва. Причому елемент загарбництва тільки зростав, тому так званий Боголюбський по імені Андрій був ще розбещенішим та жорстокішим ніж його батько. По цій же причині вони майже всі вмирали не натуральним спосо-бом. Долгорукий був вбитий ненавидячими цього ізгоя киянами. Кияни навіть заборонили його ховати в Києві. Син його, Боголюбський, теж був вбитий казалось би вже своїми людьми з племені Меря. В той період ця братія вже відкололася від Русі, але не стала ще в повній мірі місцевою.
По висновках московського історика В. Ключевського роком народження Московської держави є 1169 рік. В цей рік вирослий в мерянських болотах Андрєй Боголюбський напав з цих своїх болотних нетрів на ослаблений постійною боротьбою з кочівниками та відсутністю консолідації влади Київ, спалив його, знищив велику частину його мешканців, пограбував його церкви (навіть потім монголи цього не робили). Це було в таких масштабах, що потім київський літописець напише : «Суздальці так зруйнували Київ, що потім монголам залишилося лиш доруйнувати його». Після цього походу на ненависний Київ Боголюбський заклав свою столицю в якійсь угро-фінській дєрєвні на Клязьмі під претензійною назвою Владімір. Вони любили копіювати з Русі назви типу Галича чи Володимира, хоча крадену з Вишгорода ікону ці «боголюбці» перейменували вже в Влідімірскую. І оця ненависть до бувшої батьківщини прослідковується до цих пір за вихідцями з наших країв в ті болота. Чимось в такій ненависті Долгорукого нагадують мені деякі бувші українці на теренах сучасної Московії, для прикладу дивіться дії такого собі головного санлікаря Оніщенко чи ген. Денікіна (Дейнеки).
Ще одним чинником, який сприяв виживанню цього «нечорноземного» люду, були деякі ментальні риси. Вміле пристосуванство до більш сильних, незамаскована підлість в стосунках з сусідами, агресивність з безпощадністю до більш слабких дали змогу цьому народові вижити в круговерті войовничих походів азійських народів в сторону Європи. З впевненістю можна сказати, що Московія стала на ноги завдяки нашестю монголів, які знесли на своєму шляху більш цивілізовані геополітичні центри, звідки до цього вона могла контролюватися. Йдеться про гіпотетичний контроль (якби не втрутилися монголи) над цим диким краєм від Русі чи Булгарії. Але за супротив монголам ці держави ними були по суті знищені, хоча в історії булгар була й одна з не багатьох перемог над монголами. Йдеться про розгром булгарами монгольського війська після їх успіху проти русів та половців на Калці. Ось тому К.Маркс і писав про це так: «В кривавому болоті монгольського рабства, а не в суворій славі норманської доби стоїть колиска Московії». Якщо Київ, який вчинив опір і був потенційною загрозою монголам, був зруйнований вщент, як і булгарські міста, то майбутня Московія зуміла пристосуватися до нового господаря. Отже по причині своєї лояльності монголам Московія не зазнала таких руйнувань і людських втрат як Русь і Булгарія. Відсутність сильних сусідів і відносна територіальна віддаленість від потенційних військових загроз під крилом у монголів давали можливість цьому люду не тільки виживати а й кріпнути чисельно.
Як же цьому росту посприяли монголи? По перше вони ділили народи по їх супротиву їм на тих, хто повинен був бути знищеним, та той, який згідний йти до монголів в союзники (татари). Русь попала в першу когорту, Суздальщина – в другу. Ще загарбники зі сходу при консультаціях своїх китайських радників побудували контроль та експлуатацію нових територій наступними шляхами:
- призначення свого баскака чи контроль за призначеним ярликом керівником;
- перепис населення для ясності чисельності експлуатованих;
- підтримка та контроль над церквою, як могутнього важеля впливу та контролю за експлуатованими.
Яскравим прикладом виконання першого пункту була доля А. Нєвського та його батька Ярослава. Монголи взяли на виховання, як заручника, сина Ярослава Суздальського Алєксандра, зробили з нього те, що потім турки-османи назвуть яничаром. Алєксандр (в майбутньому Нєвський) виховувався поряд з сином хана Сартаком, навіть поріднився з ним кров’ю, використовуючи звичаї монголів. Потім цей яничар на посаді керівника улусу вже діяв як істинний представник монголів, навіть мав ярлик на самостійне збирання податей на користь монголів, що було край винятковим. Він, стоячи на сторожі інтересів монголів, навіть «здав з потрохами» свого брата Андрія та Д.Галицького, які планували організацію супротиву монголам. Та не тільки ці особи (Алєксандр та Ярослав) вірно служили ханам. Важливим доказом такої служби було право збирати дань. В цьому лизанні ханських задів досягли немалих ус-піхів сини Данііла Московського : Юрій (1281-1325) і змінивший його Іван (1282-1340), прозваний Калитою. Для цього перший женився з сестрою хана Узбека Кончакою, а другий вірно подавив повстання в Твері проти ханських ставлеників, після чого став головним збира-чем дані в цьому регіоні Орди. Це значило, що Москва, як другий по значенню після Сарай-бату політичний центр, з цього часу замала право головного союзника Орди, хоча правителі Москви продовжували часто перебувати в Сарай-бату при ханах. Але поки ці яничари вірно служили ханам, доки й монголи давали можливість їм жити. А по закінченню користування цими прирученими рабами вони їх просто труїли. Так загинули і Нєвський, і його батько. Поки Золота Орда була в силі москово-суздальці досить справно служили татарами (представники немонгольських племен – військове м’ясо) в війську чингізидів. Вже тоді вони стали справними жандармами в руках правителів. Дружини Суздальського та потім Московського улусів:
1240 брали участь разом із військом хана Батия в захопленні й знищенні Києва.
1240-1242 брали участь у поході хана Батия в Європу.
1247-1249 брали участь в поході хана Батия проти хана Гуюка.
1258-1260 були послані ханом Берке у війська хана Хубилая для завоювання Китаю.
1262-1263 беруть участь у поході Орди для завоювання хулагидів (Азердбайджан).
1269-1271 брали участь у поході хана Менгу-Тимура на Візантію. Командував володимирівською дружиною молодший брат Олександра (Нєвського) Василій.
1275 у складі татаро-монгольських військ брали участь у поході на Литву.
1270-1278 у складі татаро-монгольських військ здійснили похід на Кавказ.
1281-1290 у складі військ Орди брали участь у загарбницьких походах в Угорщину, Польщу та Іран. Походи були невдалими, з великими втратами.
1319-1320 у складі військ хана Узбека брали участь у поході на Арран, володіння Хулагидів (Азердбайджан).
1330 - посилаються в підкорений монголами Китай, де виступають окремий гвардійський полк в церемоніальних подіях. Згодом був сформований окремий полк вартових із московітів, що "прославляли вірність імперії".
1335-1336 - у складі військ хана Узбека здійснили ще один похід на Арран (Азердбайджан).
1339- за наказом хана Узбека і в складі його військ, пішли війною на Смоленськ, який на той час уже входив до складу Великого Князівства Литовського. Похід був невдалий.
1356-1357 на чолі зі "святим" Дмітрієм (Донським) за наказом хана Джанібека брали участь у його поході на Персію. Туди ж за наказом хана був викликаний митрополит Алєксій, який після перемоги отримав в подарунок 400 верблюдів різних коштовностей.
Відносно контролю монголами за населенням угро-фінів в цих нетрях. Для цього Золотою Ордою були проведені три переписи населення:
- 1238 рік,
- 1257-1259 роки,
- 1272 рік.
 
Останнє редагування:
Спитай, бовдуре, в того ідіота, який це співав чи говорив. Совковий офіцер мав плечевий ремінь, а портупеї ніколи не носив по штату. А ти сам хоч коло армії побував чи дефектний?

О, великий гуру. Глянь ссылку
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
и не обижай людей своим невежеством.:D
 
Вас понял, сдаю бутылки, коплю на БТР.
Если чё, водить БТР умею, приходилось.
А поки що я тебе порадую ще не до кінця перевіреною інформацією з Фейсбуку
Только что звонили из сектора "М" . Наши родненькие отбили Коминтерново.

Об этом в Фейсбуке сообщает Виталий Пронин.

"Тільки що дзвонили з сектору "М" . Наші рідненькі вої відбіли Комінтернове від роССійсько-луГАНДОНівських падлюк !!!! зараз йде "зачістка" , із трофеїв два танки. Орда "мордорців" накивала п’ятами. Особливий респект "АЗОВу". Слава Україні !!!!!", - написал Пронин.
 
О, великий гуру. Глянь ссылку
Ту зсилку від таки х же гопників, як ти, я прирівнюю до надписів в громадському туалеті. Читай офіційні документи СА. В накладній, по якій я колись отримував обмундирування, було написано чітко "плечевой ремень". А портупеї носили колись кавалеристи.
 
В накладній, по якій я колись отримував обмундирування, було написано чітко "плечевой ремень".

Було написано таким же неуком, як ти.:D

Ту зсилку від таки х же гопників, як ти, я прирівнюю до надписів в громадському туалеті.

Бачу, ти добре розбираєшся в написах в громадському туалеті.:D
 
Було написано таким же неуком, як ти.
Хлопче, ти хоч день в армії служив чи дефектний? Одне слово, гопники з Салтівки. Для них, що портупея, що наплічний ремінь все однаково. То чи варто в таких питати різницю між культурою та ментальністю?
Залишається одне дізнатися, ці два гопники з українців-манкуртів чи з сімей "понаєхашіх" в Харків москалів.
 
Останнє редагування:
О, гуру! Який жах. Жодної коми, жодної крапки. Ти не захворів, часом?
Хотел сказать, тема нитересная, но автор скучный как азиров, только наоборот. Просто грустный, скучный и неинтресный. Пенсионер, тут же люди, приди в себя.
 
Приклад постсовкового жлоба. Єдине, що втішає, воно мову з переляку згадало. А це вже прогрес.

Интересно, а "постсовковый жлоб", это на каком языке? То, наверное, великий гуру с пересеру мову забыл. А это уже регрес.:D
 
Хлопче, ти хоч день в армії служив чи дефектний?

Служив, хлопче, та ні день.

Для них, що портупея, що наплічний ремінь все однаково.
Кожаный офицерский ремень с портупеей.

Портупея представляет собой тонкий плечевой ремень, она появилась у русских офицеров еще в начале 18 века. Первоначально её использовали для ношения сабель.
Данный ремень произведён из кожи высокого качества, снабжён латунной пряжкой с двумя штырями. Плечевой ремень можно регулировать по длине.

Прочти ещё раз, выучи, и не еби людям мозги со своими накладными.



Залишається одне дізнатися, ці два гопники з українців-манкуртів чи з сімей "понаєхашіх" в Харків москалів.
Обратись в 15-ю городскую больницу нашего города, там помогут.
 
Останнє редагування:
В подобных статьях у меня всегда вызывает недоумение пренебрежительное отношение к ЛЮДЯМ финоугорской языковой группы.
Чем они так отстали от славян или германских племен.
 
історик, професор (1988), академік НАНУ, директор Інституту археології НАНУ П. П. Толочко о Белинском.

Аналізувати положення книги В. Білинського немає жодного сенсу

А ты сам читал его? Если читал, то должен знать, что Белинский лишь оперирует цитатами из того на чем была сочинена история Масковщины. А если не читал то не пизди.
 
OMEN♂;54571535 сказав(ла):
Хотел сказать, тема нитересная, но автор скучный как азиров, только наоборот. Просто грустный, скучный и неинтресный. Пенсионер, тут же люди, приди в себя.
Ось він постсовок у всій красі. Замість зробити "цікаву" тему "нескучною", хоча одна цифра питомого ВВП на душу населення піднімає волосся диба, автор поста чекає цього від "грустного" Пенсіонера.



Та продовжимо "грустную" тему.
ОСВІТА ТА НАУКА

Розділимо освіту на два сектори - безпосередньо освіту та виховання. З першим у нас "задовільно з мінусом", а з другим – повна катастрофа. Нинішня освіта - це в основі погіршений варіант совкової попередниці. А згадана ніколи не вирощувала особистість, вона продукувала слухняних зубрил без вміння аналізу. Проведіть такий аналіз, хто з «совкових» вихованців читав без примусу В.Шекспіра чи Т.Шевченка і вам стане зрозумілим якість перехваленої «совкової» освіти і “найбільш читаючої нації в світі”. В ній дитину чи студента, який пробував мислити як особистість, "садили на місце" вчителі чи професори, тому талант вимушений прориватися всупереч системі. Ще один недолік цієї спадщини – відірваність професури від живої науки. Звідси й негативний догматизм - конспект від викладача являвся шорами світогляду майбутнього фахівця. Порахуйте для прикладу ефективність нашої освіти в кількості талановитих випускників-акторів інституту ім. Карпенка-Карого і вас пройме жах. Ці паразити, вирощені на гроші зі злиденного дербюджету, не взмозі навіть зліпити телевізійне «мило» по типу москальського чи латиноамериканського. Пропорція в освіті кількість-якість катастрофічна не на користь останньої і вона виростає з культури «рашен», яку найкраще в цьому випадку відобразив Н.Хрущов. Коли почали вводити так звану вечірню та заочну освіти, спеціалісти почали скаржитися Хрущову на їх сурогатність. На що тодішній вождь сказав щось подібне: «Хай сидять хоча б просто за партами, менше будуть горілку пити та дебоширити».
Теперішні тести на знання направлені на боротьбу з корупцією та шулерство при перевірці знань, але як вони взмозі перевірити реакцію та гнучкість розуму, які, на мою думку, більш важливі для інтелекту ніж просто пам'ять. До цього ще треба додати насиченість учбових програм, яка не дає закріпитися в мозку найнеобхіднішому. Як результат більше половини учнів навіть не засвоюють рідної мови, а це вже не замінять ніякі знання по математиці. Як на мою думку, при такій освіті нобелівських лауреатів нам ще чекати не одну сотню років. Ми будемо подібно продовжувати штампувати власників нічого не вартих дипломів, тому що якість освіти зворотньопропорційна вирослій кількості ВУЗів та "проффессорів". Тому не буде дивиною, що такий випускник буде плутатися між А.Шевченко і Т.Шевченко і зовсім не знати про роль Т.Прокоповича в побудові Росії. Коли освіта не в змозі донести до учня роль рідної мови для цивілізованої людини, то освітою її можна назвати лиш умовно. Отже в нинішніх умовах наше суспільство, витрачаючи масу коштів на освіту, отримує замість неї велику кількість девальвованих дипломів, тим самим і девальвуючи цінність нашого життя з гривнею включно. Підтвердження цьому можете побачити на сучасній архітектурі будівель, в яких сурогатний фахівець пробує прикрити своє невігластво різними жлобськими прибамбасами, які ще більше відображають його непрофесіоналізм.
Про виховання я можу сказати наступне. Жлоб продовжує продукувати жлоба. Поплавські у нас не виняток, вони в нас масове явище. Як результат, держава на свій кошт штампує В.Сердючок, так і не “обтесавши” жлобство Данилків. Інтелігент в університеті - це унікальне явище, тому ми випускаємо культурних виродків з дипломами, для яких честь і совість є чимось з середовища фантастики. Тому і маємо величезний дефіцит в шляхетних людях, без яких наше суспільство приречене на повний занепад. Лиш шляхетність нас виведе із стану "рашен", а справжній інтелект повинен показати нам значущість для нинішньої європейської цивілізації поштовхів давньогрецької культури, ролі християнства та італійського Ренесансу. А згадуваний давньогрецький "ідіот" в особі нашого нинішнього "проффессора" точно не буде спонукати Україну до її ВІДРОДЖЕННЯ
В 60-х роках в Союзі був неофіційний поділ науки на "фізиків" та "ліриків". Вирощування останніх, яких ми назвемо ще «гуманітаріями» необхідної якості не допускав режим В.Щербицького під пильним оком Москви. Ота більшовицька псевдонаука під назвою «марксизм-лєнінізм» загнала цей розділ науки в такий глухий кут, що зараз нікому пильним оком розгледіти та проаналізувати соціально-культурний стан народу та окремої його людини, дати поради в поправці на краще цього стану. Тому нікому зараз науково трактувати феномен того ж жлоба чи роль догматизму православ’я на наш занепад. Ми маємо сурогатні інститути культури, соціології. філософії, літератури, консерваторії, тільки при цьому не маємо достойної культури: праці, побуту, громадянського суспільства, етики, естетики, харчування, відношення до алкоголю та тютюну, виховання дітей та багатьох інших аспектів нашого життя. Ми навіть не можемо визначити себе в соціально-культурній градації сьогоднішньої цивілізації, помилково себе, постсовкових жлобів, записуючи в цивілізовані європейці. Тому нам потрібний науковий погляд на наш стан для визначення нашої культурної хвороби та її подальшого лікування. Суспільству край потрібно визначитися з різницею між культурою «рашен», в реп’яхах якої ми продовжуємо перебувати, та європейською культурою, до якої нам ще далеко. На мою думку, існуючі на даний час інститути та кафедри в гуманітарній сфері простіше розігнати ніж викорінювати з них невігластво та паразитизм. Лиш очистивши оті реп’яхи кафедр «марксизму-лєнінізму», можна почати творити нові гуманітарні інститути.
А "фізиків" добиває нинішній режим вирвавшогося на волю деструктивного жлоба. А ця когорта у нас була досить достойна. Візьмемо й розглянемо один з головних критеріїв якості наших «фізиків» - винаходи. По кількості продукування винаходів на кількість населення ми були деякий час в когорті найкращих у світі. А зараз… Ось докази такого деструктивізму:
- тільки за 1985-1997 pp. кількість винахідників і раціоналізаторів скоротилася з 1 млн 27 тис. до 48 тис. — більше ніж у 21 раз(!);
- аналіз динаміки надходження заявок на винаходи від національних заявників протягом 2005-2008рр. свідчить про стійку тенденцію їх зменшення (майже на 20% проти 2005р.). Тільки за минулий рік кількість заявок на винаходи від національних заявників змен-шилась на 18%. В Україні національними заявниками отримується патентів на винаходи на 1 млн. населення у двічі менше ніж в Росії, в 3 – 3.5 разів менше ніж у Франції та Німеччині;
- щорічно скорочується кількість наукових розробок, що втілюються в виробництво. Так, у 2002 р. науковцями України завершено та передано замовникам 38,3 тис. розробок, супроти 51,9,4 тис. - у 1995 р. чи 82,0 тис. - у 1991 р. Із їхньої загальної кількості у 2000 р. 3,9 тис. досліджень були спрямовані на створення нових видів техніки, 3,6 тис. - нових технологій, 1,1 тис. - нових матеріалів тощо. Коли у 1990 р. кожна четверта розробка зі створення нових видів техніки та технологій містила нові технічні рішення на рівні винаходу, то у 2000 році такою була лише майже кожна восьма розробка.
Зі зменшенням кількості вчених падала і їх якість. За кількістю патентів у розрахунку на чисельність наукових працівників Україна у 15-20 разів відстає від розвинутих країн світу. Так, у 2000р. науковцями було подано у патентні відомства України та зарубіжних держав понад 6,5 тис. заявок на видачу охоронних документів, отримано 6,1 тис. патентів, що майже у 2,4 рази менше, ніж у 1991р.
На цьому фоні сурогатна державна машина замість дій по спасінню залишків колись квітучої слави України добиває її цілеспрямовано. Найбільш суттєве зниження кількості поданих заявок у порівнянні із попереднім роком (на 18%) мало місце у 2008 році. Це відбулося внаслідок збільшення діючих ставок зборів за патентування винаходів та корисних моделей які відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України (Янукович) від 19 вересня 2007 р. № 1148 (постанова вступила в дію 16 травня 2008 р.) збільшені до 35 разів. Після її прийняття Україна втратила близько 3 тис. патентів на винаходи, які припинили дію через несплату збору, серед яких є подібні і автора.
Це по патентах, а ось аналіз по наукових публікаціях за кордоном. Найбільший внесок у «наукову віддачу» України робить Національна академія наук України, а от інші галузеві академії, наявні в Україні, практично відсутні в науковому просторі, хоча й з’їдають своїм паразитизмом певні бюджетні кошти.
Серед інших організацій, причетних до створення реальних вкладів в науку та створення відповідного іміджу України в науковому світі, представлено лише з десяток університетів, решта не мають практичної наукової цінності. Отже виросла кількість ВУЗів показує свій нульовий науковий вклад в науку, що може також по-казати, яку освіту вони надають.
Не тільки держава, а й все суспільство вклало свій негативний внесок в цей занепад. Назвіть мені хоч одного науковця чи винахідника, який би отримав славу і гроші в описуваній країні за свій талант. Ви зверніть увагу, кого в суспільстві називають творчою людиною. Кожен день по «ящиках» нам триндять про «творчість» шоуменів з поп культури, які свій сурогат видають за творчість. Постійно нам показують зборища «бомонду» цих «творчих» людей, а ось творця дійсного прогресу з якоїсь лабораторії чи КБ отой сурогатний конгломерат «масового заробляння на рекламі» воліє не помічати. А талант до техніки чи фізики в потомків "гречкосіїв" є. Радує лиш те, що ці достойні люди всупереч невігластву сурогатної держави та й суспільства взагалі продовжують щось творити на благо цього суспільства. І ці люди варті більшої уваги і пошани від нашого суспільства, інакше залишки їх повтікають від цього невігластва на користь більш розумних народів (скільки наших славетних земляків прославило своїм талантом інші народи, в тому числі і в знаменитій Силіконовій долині).
 
Останнє редагування:
В подобных статьях у меня всегда вызывает недоумение пренебрежительное отношение к ЛЮДЯМ финоугорской языковой группы.
Чем они так отстали от славян или германских племен.
По перше, племена угро-фінів мають різну історію та різну повагу до них. Йдеться про їх відсталу частину, яка захопила інфекцію агресивності та експансії від Золотої Орди. Тому в майбутньому ці народи поділилися на європейських та ординських, що зараз і робить дуже велике розмежування в культурі між, для прикладу, ерзя, звідки пішов Єсєнін, та естонцями. З попереднього найбільше вражає сором'язливість москалів відносно своєї справжньої історії. Ну хочеться цим угро-фінським Пугонькіним стати слов'янськими Пуговкіними і все. Та повернемося до продовження розгляду наших ХЄроїв.
Монголи для своєї вигоди взяли під контроль і церкви на території Русі та майбутньої Московії. Для цього вони перенесли спочатку єпархію з розгромленого непокірного Києва в свою столицю Сарай-бату, навіть збудували там перший християнський храм (знищений потім Тамерланом). Також через тиск на фактично підконтрольний їм після війни з ним 1269-1271 роках Константинополь почали призначати туди своїх попів. Таким чином ця сурогатна церква вже контролювалася по суті не прогнившим Константинополем, а ханами Золотої Орди. Першим таким підконтрольним став монах Кіріл, якого монголи вивезли зі зруйнованого Києва та поставили собі на службу. Так ця сурогатна церква почала служити не Богові, а «хану и отечеству», що продовжується по цей день. Сарайська єпархія фактично стала колискою становлення нинішньої РПЦ. Лиш в 1454 році єпископська кафедра з загниваючого Сарай-бату була перенесена в Крутиці поблизу Новоспаського монастиря біля Москви, хоча в 1326 році при митрополиті Феогності, отримавшому ханський ярлик на право управляти церквою, центр цієї сурогатної церкви вже частково перемістився до Москви, яка почала ві-дбудовуватися тими ж ханами. Ось як охарактеризував це потім Н. М. Карамзін : «Москва…зобов’язана своєю величчю ханам».
Ще одним яскравим прикладом монгольського впливу на формування нинішньої РПЦ та Московії взагалі є історія появи назви «крестьянин». Московська історієграфія воліє приховати справжню суть цього слова. Для контролю над експлуатацією угро-фінських племен Московії в другій половині XIV століття монголи дозволили при церковних монастирях мати приписаних насильноохрещенням рабів з до цього вільних угро-фінів, яких назвали крестьяне. Так лише за часи правління тодішнього Алєксія цією сектою засновано більше 60 монастирів-власників, які залучали собі та монголам на користь величезні матеріальні та людські ресурси. Цей хід закріпачення тандемом монголи-секта величезної кількості людей тривав і в наступних двох століттях.
Але суздальці не тільки брали участь у завоюваннях Орди, а й самі пробували розширюватися при патронаті ханів, приєднуючи до себе сусідні території. Це все дуже нагадувало становище євре-їв при маврах на Піренеях. Одні завойовували, а інші користувалися плодами цих завоювань. Спочатку вони розширювалися під патронатом ханів:
1301 Підкорення Москвою Коломни.
1302 Підкорення Москвою Переяслава-Заліського.
1303 Підкорення Москвою Можайська.
1346 Підкорення Московією земель Комі
1371-1386 Війна Московії проти Смоленська, захоплення Медині.
1392 Підкорення Московією Мурома.
Таке підкорення було вигідне і ханам, бо було полегшенням експлуатації цих народів через централізацію. Але з часом Золота Орда загнивала в паразитизмі, з’явилися нові гравці на цьому стратегічному полі та москово-суздальці в ролі шакала при леві все ж потихеньку набирали жирок. Тому вони вже почали не дуже бояти-ся своїх дряхліючих господарів, в деяких випадках навіть підміняти їх. Так в 1380 році москово-суздальці вже самостійно почали грати певну роль за спадок дряхліючої Золотої Орди. На так званому Куликовому полі вони виступили проти самозваного нечингізида хана Мамая. Розбивши війська Мамая, які були сформовані з представників народів Кавказу, вони фактично повернули до влади хана Тохтамиша. Але ця послуга ханові не спасла Донского. Хан за непослух та неповернення накопиченого боргу вирішив наказати цього шакала-прислужника. В 1382 році він пішов з військом приструнити своїх підданих в Московії. З переляку Д.Донской за допомогою звернувся навіть до ненависних європейців з ВКЛ, а сам втік з Москви, кинувши своє військо та цивільний люд. Тому литвини вимушені були самі організовувати оборону міста, що не спасло його все ж від гніву хана.
Але в ролі нових гравців в цьому регіоні з’явився Тімур (Тамерлан), який теж почав посягати на спадок дряхліючої Золотої Орди. Перша битва між двома левами (ханом Тохтамишем та Тамерланом) відбулася в 1391 році на р.Кундурчі (теперішня Башкирія). Самовпевнений Тімур дуже відірвася від своїх баз постачання (потім таких же помилок в цих нетрях зроблять Наполеон та Гітлер) і був би фактично битий Тохтамишем, який затягнув його в цю далеку пастку. Але Тохтамиша зрадили хани з Московії, відвівши свої війська. Як результат, ця зрада подарувала Тимуру перемогу. Ось так проявилася роль шакала в битві між двома левами.
Це була не остання підлість шакала. Коли Тохтамиш, очухавшись від зради при Кундурчі, почав знову збирати похід проти Тамерлана, він знову взяв з собою москалів, сформувавши з них одне крило армії. Але й тут в битві на території Дагестану в 1395 році москово-суздальці зрадили його знову. Військо Тохтамиша було вщент розбите завдяки цій зраді, яка мені нагадує дії кримських татар під Берестечком з подібними наслідками.
Завдяки цій перемозі Тімур позбавив влади хана Тохтамиша, розорив його володіння, але пожалів зрадника. В 1395 році він зро-бив найвизначнішу для його земляків помилку. Дійшовши з військом до теперішнього Єльця, він не пішов на Москву для знищення останнього осередку стратегічної невпевненості. Він пожалів шакала, дочекавшись від нього лиш військову данину. Як наслідок цієї помилки теперішні нащадки москово-суздальців зневажливо називають нащадків Тамерлана «чурками», хоча могло бути все навпаки. І в випадку руйнування Тімуром цього «болотного» осередку панував би іслам далеко за межами найпівнічнішого тюркського народу – булгар, яких чомусь продовжують називати «татарами» ті, хто сам був колись теж в цій ролі.
 
Назад
Зверху Знизу