Алименты

Так бракоразводный процесс или алиментный спор? Или два в одном?
Принесете документ, что Вы ФОП (свидетельство о регистрации), размер доходов подтверждать не нужно. Скорее всего, суд вынесет решение "1/4 часть всех доходов". Только в Вашем случае это решение будет трудноисполнимо.
 
Так бракоразводный процесс или алиментный спор?
Супруга подала на развод, в суд - через месяц. С чем идти, чтобы повторно не ходить? Нужна справка из налоговой о доходах в последние полгода, скажем? И если в этой справке будет указан нулевой доход, как поступит суд?
Я не собираюсь уклонятся, просто действительно непонятно что делать: вот назначат одну четверть и что? Ну буду я неофициально платить столько, сколько будет возможность, а официально переводить ноль гривен ноль копеек?
Я слушал, что возможно установить сумму по соглашению сторон, но в данном случае соглашения не будет. И я не знаю на сколько соглашаться, ибо доход у меня весьма плавающий (и так подумываю закрыться). И супруга на разумный компромисс не пойдет - не те отношения.
:confused:
 
Алименты для ФЛП на едином налоге - какие документы понадобятся в суде. БФ, плз.

Так бракоразводный процесс или алиментный спор? Или два в одном?
Принесете документ, что Вы ФОП (свидетельство о регистрации), размер доходов подтверждать не нужно. Скорее всего, суд вынесет решение "1/4 часть всех доходов". Только в Вашем случае это решение будет трудноисполнимо.

Дело в том, что ГНИ доходом Чпшника на ЕН считает все поступление денег за проданный товар (услуги), не учитывая затрат на покупку этого товара. Таким образом "1/4 часть всех доходов" может легко оказаться в два раза больше чистого заработка Чпшника.:eek:
Придется брать кредит на алименты.:)
 
В вашем случае, если от брака есть несовершеннолетние дети при вынесении решения об уплате алиментов назначат 1/4 от минимальной з/п (сейчас мин. з/п. - 635 грн.), а не от оборотов, отражаемых вами в отчете ЕН. Могут назначить и 1/2 (50%) - если несоверешеннолетний ребенок до 3 лет. В реальности еще надо напряч судебного исполнителя чтобы за вами побегал вместе с вашей женой, чтобы добиться вовремя вашей оплаты, т.к. вы - ФЛП. Если б где-то работали и бывшая супруга знала бы где - было б проще, отнесла б туда исполнительный лист и выщитывали бы из зарплаты до 50%.
 
Останнє редагування:
Дело в том, что ГНИ доходом Чпшника на ЕН считает все поступление денег за проданный товар (услуги), не учитывая затрат на покупку этого товара. Таким образом "1/4 часть всех доходов" может легко оказаться в два раза больше чистого заработка Чпшника.:eek:
Придется брать кредит на алименты.:)

ТС в отчетах нули ставил. Значит, поступлений на счет не было (наверное :)

Супруга подала на развод, в суд - через месяц.

Если подала в суд только на развод, вопрос об алиментах подниматься не будет!
 
Если подала в суд только на развод, вопрос об алиментах подниматься не будет!

А когда будет подыматься? Мне не хочется ездить туда повторно. Я бы хотел закрыть тему раз и навсегда.
И большое спасибо всем откликнувшимся.
 
А когда будет подыматься? Мне не хочется ездить туда повторно. Я бы хотел закрыть тему раз и навсегда.
И большое спасибо всем откликнувшимся.

когда будет подыматься вопрос об алиментах - зависит от вашей в перспективе бывшей жены. она может подать как 2 иска (о разводе и об алиментах), или может только о разводе. если два разных иска - могут быть разные даты рассмотрения, естественно придется ездить повторно, хотя, можете и не ездить, об алминтах вынесут решение заочно, тесть без вашего присутствия.
 
когда будет подыматься вопрос об алиментах - зависит от вашей в перспективе бывшей жены. она может подать как 2 иска (о разводе и об алиментах), или может только о разводе.

Вон оно как... А если только о разводе? Что с алиментами тогда будет? Просто я наслушался разных неприятных историй о том, что бывшая супруга никак не давала о себе знать пару лет, за это время получала деньги от бывшего мужа на руки, без всяких документов, а потом вдруг заявляла, что он такой сякой нехороший оставил ее с ребенком без денег. И якобы за такое мужей в тюрьму сажали.
Может стоит как то подстраховаться и перечислять деньги переводом? И какую сумму необходимо перечислять в таком случае, чтобы гарантированно не попасть в вышеизложенную ситуацию?
Жена то сама таким вряд ли будет заниматься, но есть у нее "советчики-доброжелатели"...
 
Вон оно как... А если только о разводе? Что с алиментами тогда будет? Просто я наслушался разных неприятных историй о том, что бывшая супруга никак не давала о себе знать пару лет, за это время получала деньги от бывшего мужа на руки, без всяких документов, а потом вдруг заявляла, что он такой сякой нехороший оставил ее с ребенком без денег. И якобы за такое мужей в тюрьму сажали.
Может стоит как то подстраховаться и перечислять деньги переводом? И какую сумму необходимо перечислять в таком случае, чтобы гарантированно не попасть в вышеизложенную ситуацию?
Жена то сама таким вряд ли будет заниматься, но есть у нее "советчики-доброжелатели"...

меньше слушайте бред.

формально-юридически вы обязаны платить алименты только после решения суда по этому вопросу и установления им размера алиментов. Моральная сторона вопроса - на ваше усмотрение.
Чтобы подстраховаться, можно открыть счет на имя ребенка или за каждые 5 гривен брать расписки с жены.
 
Вон оно как... А если только о разводе? Что с алиментами тогда будет? Просто я наслушался разных неприятных историй о том, что бывшая супруга никак не давала о себе знать пару лет, за это время получала деньги от бывшего мужа на руки, без всяких документов, а потом вдруг заявляла, что он такой сякой нехороший оставил ее с ребенком без денег. И якобы за такое мужей в тюрьму сажали.
Может стоит как то подстраховаться и перечислять деньги переводом? И какую сумму необходимо перечислять в таком случае, чтобы гарантированно не попасть в вышеизложенную ситуацию?
Жена то сама таким вряд ли будет заниматься, но есть у нее "советчики-доброжелатели"...
Вы извините, что влажу. Я не юрист. Просто как раз с таким случаем сталкивалась. И бывшему мужу (не моему:D) ну очень пригодились квитанции о том, что он алименты оплачивал. Там как раз тоже "советчики-доброжелатели" нашлись.
Конечно, до тюрьмы дело не дойдет. Но Вы обязаны по закону участвовать в затратах на содержание и развитие своего ребенка. И Ваше неучастие - повод и причина подать на алименты, в том числе на взыскание за прошлый период (если память не изменяет - за три года).
А минимальный размер алиментов на ребенка - 30 % от прожиточного минимума на ребенка соответствующего возраста (это когда суд решение принимает). Я не знаю, какой сейчас прожиточный минимум, но Гугл должен знать точно.
Кстати, с женой можно заключить соглашение о ежемесячных выплатах определенной суммы и нотариально его заверить. Но: либо расписки берите, либо по почте переводите или иным образом. Главное, чтобы у Вас на руках корешок был, в котором указано: деньги на развитие ребенка или что-то подобное.
Еще раз извините дилетанта, но я сталкивалась с такой ситуацией изнутри. Так что это практика и жизненный опыт.
 
Вы извините, что влажу. Я не юрист. Просто как раз с таким случаем сталкивалась. И бывшему мужу (не моему:D) ну очень пригодились квитанции о том, что он алименты оплачивал.
Если есть решение суда об уплате алиментов, то квитанции хранить обязательно

Конечно, до тюрьмы дело не дойдет.

А что, 164 статью УК уже отменили? :)

Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей
1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -
карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -
карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.



Развод - это отношения между мужем и женой, уплата алиментов - между отцом/матерью и детьми.
Иск о расторжении брака может подаваться как самостоятельно, так и вместе с требованием о присуждении алиментов с того родителя, который не живет с ребенком.

Семейный кодекс Украины, или все, что нужно знать об алиментах:
Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину
1. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів
1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини
1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі
1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій
сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину
1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Стаття 188. Звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину
1. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.
2. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Стаття 189. Договір між батьками про сплату аліментів на дитину
1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.
Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Стаття 190. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно
1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).
Такий договір нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації.
Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.
2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.
У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.
3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

Стаття 191. Час, з якого присуджуються аліменти на дитину
1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

Стаття 192. Зміна розміру аліментів
1. Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Стаття 194. Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами
1. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.



Прожиточный минимум устанавливается в зависимости от возраста ребенка и фиксируется в Законе "О государственном бюджете", соответственно меняется каждый год
 
Останнє редагування:
1. Кошка, извините еще раз, я не юрист и не собираюсь с Вами спорить. Ваша квалификация - бесспорна. Но я сталкивалсь с практикой использования законов в этом вопросе, о чем честно и предупредила. Я вообще и ответила только из-за Ваших слов "меньше слушайте бред. формально-юридически вы обязаны платить алименты только после решения суда по этому вопросу и установления им размера алиментов". Вовсе нет, закон требует содержание своего ребенка, а по решению суда или договоренности между родителями - дело десятое.
2. Если есть решение суда - квитанции хранить обязательно. Если нет решения суда, а есть договоренность между родителями - квитанции хранить обязательно, чтобы не морочить себе голову с доказательствами того, что участие в содержании ребенка было.
А доказать, что отец ничего на ребенка не давал - много вариантов есть. Например, нанять адвоката, который дружит с судьей, ведущим дело. А дальше просто - у вас квитанции о переводе денег есть? Нет? Ну, извините.
Кстати, у моего знакомого так примерно и было... Если б не квитанции...
4. Часть заработка, которая будет идти на содержание ребенка определяется судом, и не меньше 30 % от прожиточного минимума, да. Так я так и написала, вроде. И что прожиточный сейчас не знаю, он меняется.
5. До тюрьмы не дойдет. Ну да, сразу. Только когда будет доказано "злостное уклонение". А тогда - конечно. Так я и предлагаю заключить соглашение с женой, на сумму, не меньшую пресловутым 30 % - и квитанции хранить, как зеницу ока. На всякий случай...

Я ничего не хочу сказать про наш Закон, да и Вы знаете его лучше. Но Закон, его применение и слуги Закона - три разные вещи. Но именно из-за моего дилетантского совета в свое время знакомый квитанции стал собирать...
 
Rendy, Ваш дилетантский совет оказался единственно мудрым и верным, умничка :)

Не зная всех обстоятельств дела, трудно что-либо сказать на 100%. Насчет бреда я сказала также и по той причине, что брак ТС с женой еще не расторгнут и решение об уплате алиментов не принято. Таким образом, доказать уклонение ТС от уплаты алиментов практически невозможно, соответственно и квитанции пока не нужны и к уг.ответственности его пока еще нельзя привлечь :)

А когда будет принято решение о расторжении брака, даже независимо от подачи или не подачи иска об уплате алиментов, ТС, во избежание неприятностей в дальнейшем, должен хранить все документы, подтверждающие его участие в обеспечении и воспитании ребенка
 
Ой, Кошка, спасибо Вам.
Извините за ОФФ. А то я посчитала, что залезла к профессионалам в тему, дилетантски наговорила глупостей, и пора оправдываться.
Еще раз извините и огромное спасибо.
 
Алименты или все мужики сво...

Сразу просьба к разгневанным тигрицам - сюда не писать.
Ситуация банальнейшая - имеем мама(не работает), папа(не работает официально) и ребенок. Мама подала на развод и алименты. Вопрос - по каким соображениям судьи будут расчитывать размер алиментов?
"Ответ №1" - поскольку доход папы = 0, то будет рассматриваться средняя з\п по региону, т.е. около 2100 грн/25% = 525 грн.
"Ответ №2" - если бы папа работал и получал минимальную з/п в районе 700 грн, то алименты бы были 700/25% = 175грн. Но поскольку есть минималка в 30% от минимального прожиточного минимума на ребенка, то сумма должны исходить из этого.

Эти вопросы-ответы реальные из суда. Почему с неработающего сдернут больше, чем если бы он ох как старался и получал бы аж 700 грн??!!
 
а откуда информация, что если он не рабоатет, то будут считать среднюю по региону?
он их что, напечатать должен?
 
:)Вы же сами понимаете, что официально у нас мало кто трудоустроен, даже те кто трудоустроены восновном получают офиц.минимальную з\п. Поэтому все очень даже справедливо получается......

а откуда информация, что если он не рабоатет, то будут считать среднюю по региону?
он их что, напечатать должен?

ст. 182 Сімейного кодексу України -2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Думаю это справедливо, ведь мать еду ребенку тоже не нарисует....
 
Лень поднимать нормативку и цитировать, но...
Если алименты не дотягивают до 30% прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста, ребенку назначается пособие (за счет государства) в недостающем размере
 
Лень поднимать нормативку и цитировать, но...
Если алименты не дотягивают до 30% прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста, ребенку назначается пособие (за счет государства) в недостающем размере

Вы имелли в видк ст. 181 СКУ
8. Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути меншою ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
9. Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги
10. Суми наданої дитині тимчасової державної допомоги підлягають стягненню з платника аліментів до Державного бюджету України у судовому порядку.
 
а также ст. 184 СКУ:
3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
 
Назад
Зверху Знизу