CБУ затримала на хабарі декана Донбаського державного технічного університету
12:37, 26-04-2017
Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на систематичному вимаганні хабарів декана одного з факультетів Донбаського державного технічного університету.
Правоохоронці задокументували понад тридцять фактів отримання посадовцем грошей від студентів за «вирішення питань» щодо здачі іспитів, заліків та призначення підвищеної стипендії. Оперативники спецслужби встановили, що декан закривав сесії також студентам, які проживають у так званій «ДНР/ЛНР» і не відвідували університет. Після тимчасової окупації Алчевська вищий навчальний заклад переїхав до Лисичанська.
Співробітники спецслужби затримали декана у службовому кабінеті після перерахування на його банківську картку грошей від студента за сприяння в успішній здачі іспитів. Загалом правоохоронці зафіксували отримання чиновником майже ста тисяч гривень хабарів.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
- See more at:
⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
Служба безпеки України додає 5 нових світлин.
2 год. ·
У Києві #СБУ затримала на хабарі чиновника прикордонної служби
Співробітники СБ України спільно з внутрішньою безпекою прикордонників затримали на хабарі начальника одного з відділів управління Держприкордонслужби у Житомирській області.
Правоохоронці встановили, що чиновник вимагав п’ятсот тридцять тисяч гривень від підприємця, який у рамках діючого контракту виконував роботи з будівництва об’єкту. У таку суму посадовець оцінив штучне нерозірвання договору та підписання акту прийому-передачі виконаних робіт.
Оперативники спецслужби задокументували передачу зловмиснику першої частини хабара у розмірі двісті тисяч гривень. Правоохоронці затримали чиновника в Києві у власному авто під час отримання решти суми.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні слідчі дії, зокрема обшуки у можливих спільників затриманого.
Служба безпеки України додає 6 нових світлин.
3 год. ·
#СБУ затримала у Миколаєві двох торгівців зброєю зі складу військової частини
Двох торгівців зброєю зі складу однієї з військових частин затримала у Миколаєві Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою.
Оперативники спецслужби затримали ділків під час спроби збуту партії військових засобів ураження. Правоохоронці вилучили у затриманих два автомати АКС, 960 набоїв, два кілограми тротилу, два кілограми пластиду, 17 магазинів, 13 електродетонаторів, три запалювальні трубки, два капсуль-детонатори та 30 запалів до гранат.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії.
Служба безпеки України додає 21 нову світлину.
4 год. ·
Співробітники Служби безпеки України спільно з ДЗЕ Національної поліції та Генеральною прокуратурою припинили на Рівненщині діяльність угруповання, учасники якого організували незаконний видобуток та збут бурштину.
Правоохоронці одночасно провели обшуки у кількох районах Рівненської області. Оперативники спецслужби вилучили за місцями проживання фігурантів справи та в офісах комерційних структур понад двісті кілограмів «сонячного каменю» вартістю майже. У зловмисників також вилучено обладнання для видобутку бурштину, незареєстровану та вогнепальну зброю, підроблені печатки фірм, чорнові записи та бухгалтерію, які свідчать про організацію *******ьного бізнесу.
Триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого раніше за ст. 198, ч. 4 ст. 240, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Служба безпеки України додає 10 нових світлин.
4 год. ·
#СБУ перекрила у Києві канал фінансування терористичної організації «ДНР»
Співробітники Служби безпеки України перекрили у Києві потужний канал фінансування терористичної організації «ДНР».
Правоохоронці встановили, що троє мешканців Донбасу за вказівкою верхівки так званої «ДНР» прибули до столиці для організації фінансової підтримки бойовиків. Зловмисники створили у Києві мережу підпільних пунктів обміну валюти.
За інформацією спецслужби, з початку року вони переправили на тимчасово окуповану терористами територію Донеччини валюту на більше ніж шістдесят мільйонів у гривневому еквіваленті. Співробітники СБ України задокументували, що гроші з кур’єрами зловмисники переправляли безпосередньо до так званого «Центрального республіканського банку ДНР», а потім використовували їх для потреб незаконних збройних формувань бойовиків.
Оперативники спецслужби затримали організатора фінансування терористів та двох його спільників під час передачі кур’єру ста тисяч американських доларів.
Під час обшуків за місцем проживання зловмисників та у двох банківських скриньках організатора правоохоронці вилучили 1 мільйон 622 тисячі доларів США, 3 мільйони 145 тисяч гривень, 258 тисяч євро, 55 тисяч російських рублів та 40 грамів золота у злитках.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258-5 Кримінального кодексу України. Організатору, затриманому згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, оголошено про підозру у скоєнні злочину.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
Служба безпеки України додає 3 нові світлини.
4 год ·
#СБУ затримала заступника командира однієї з військових частин Нацгвардії, який за гроші посилав бійців охороняти майно підприємців
Заступника командира однієї з військових частин Національної гвардії, який брав з підприємців гроші за надання бійців для охорони комерційних об’єктів, викрила у Києві Служба безпеки України.
Оперативники спецслужби затримали ділка у погонах під час одержання неправомірної вигоди – квартальної «виручки» у сумі 15 тисяч доларів США.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
На даний час тривають невідкладні слідчі дії.
Служба безпеки України
5 год ·
#СБУ викрила вісім компаній на використанні шпигунського програмного забезпечення виробництва РФ
Співробітники Служби безпеки України викрили керівництво восьми компаній на продажі та використанні забороненого шпигунського програмного забезпечення російського виробництва.
У минулому році правоохоронці у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України, припинили діяльність комерційної структури, яка незаконно реалізовувала в Україні російське програмне забезпечення (ПЗ). Під час досудового слідства оперативники спецслужби встановили декілька фірм, товариств та компаній, керівництво яких свідомо закупило *******ьне ПЗ.
За результатом проведеної співробітниками СБ України операції здійснено обшуки та вилучено комп’ютерну техніку загалом у восьми компаніях, які використовували та реалізовували шпигунське російське програмне забезпечення з прихованими функціями негласного доступу, у тому числі до інформації з обмеженим доступом.
Під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку з встановленими на них вищезазначеними шпигунськими програмами виробництва РФ, які, згідно з висновком експертів, належать до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. У СБУ триває робота з встановлення осіб, причетних до їх використання та розповсюдження, з’ясовуються завдані національним інтересам України збитки.
СБ України наголошує, що починаючи з 2014 року у період збройної агресії проти України спеціальними та розвідувальними органами РФ активно використовуються комп’ютерні програми і спеціальні технічні засоби для негласного отримання розвідувальної інформації. Російські спецслужби зацікавлені в отриманні доступу до інформації об’єктів критичної інфраструктури, а також підприємств, які мають важливе оборонне значення. Подібне програмне забезпечення встановлюється як на персональні комп’ютери, так і на мобільні термінали для отримання доступу до електронної пошти, месенджерів та телефонних розмов.
Негласно отримана при цьому інформація використовується на шкоду суверенності, територіальної цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній економічній та інформаційній безпеці України.
Триває слідство.
Служба безпеки України додає 3 нові світлини.
5 год ·
На Хмельниччині #СБУ затримала на хабарі посадовця однієї з територіальних громад
Спеціаліста з питань комунальної власності та земельних відносин однієї з територіальних громад Шепетівського району Хмельницької області затримала на хабарі Служба безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією.
Чиновник вимагав з місцевого підприємця 1800 доларів США за надання правовстановлюючих документів на отримання земельної ділянки площею 0,2 га під комерційне використання.
Правоохоронці затримали здирника на робочому місці під час одержання частини неправомірної вигоди у розмірі 25 тисяч гривень.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні слідчі дії.
Вирішується питання щодо оголошення зловмиснику про підозру та обрання міри запобіжного заходу.