Дзеркалля (мова спілкування в темі - українська).

Це мовна інтуіція. Коли правил не знають, а пишуть/читають правильно. :)
Але вона має під собою якісь основи. Тобто коли один наголос у схожих випадках, а в інших - інший.
Я питання наголосів навіть у якійсь групі підіймала, і про конкретне слово питала. Але правил немає, при тому люди знають що при такому змісті - він сюди падає, а при іншому - інакше. Але ніде не зафіксовано ))
Вже не пам'ятаю яке я слово питала, пошукаю у групах. То мені потрібне було, щоб знати як автору пояснити, що наголос неправильний. А ніяк, виходить 🤣
 
Та зайва плутанина це. Звісно, для тих, хто правильністю переймається :D

Розбиратимемося :)

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

Липше не стало. Все заплутано:)
 
Розбиратимемося :)

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

Липше не стало. Все заплутано:)
Для цього слухаю дикторів. Мені подобається мова дикторів ТСН.
Вони досить рівномірно розподіляють наголоси у таких словах як назавжди, зокрема, байдуже.
 
Розбиратимемося :)

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

Липше не стало. Все заплутано:)
Ну та вживати можна як завгодно, але зрозуміло, що останній наголошений склад з'явився вже за радянськийх часів і він більш зручний для поезії. Я б ото з тими подвійними наголосами не мудрувала. Якщо більшість з них з'явилися так само, то залишила б первинний.
Для цього слухаю дикторів. Мені подобається мова дикторів ТСН.
Вони досить рівномірно розподіляють наголоси у таких словах як назавжди, зокрема, байдуже.
Та справа не в рівномірності. Правила мають бути, бо інакше і рівномірність ні до чого, якщо як не скажеш - все правильно :)
 
І я от подумала: але ж мені здається правильним саме так розставити наголоси у цьому реченні, звідкись же вона взялася - ця впевненість...
Думаю, від підсвідомого розуміння, де знаходяться акцентовані букви у поєднанні з сенсом фрази :) Там, де війна - не назАвжди,- бо те, що в середині, то не остаточно. А Харків назавждИ - бо наголос остаточний, на останній букві :любов: :-)
 
image.jpg
 
Релігія це опіум для лохторату.
:увага:
Сину мій, є лише один Бог. Всі релігії навчають, як любити Його і слухатися Його. Лише маловір'я, егоїзм і боротьба влади змушують людей сваритися один з одним через поверхневі теологічні відмінності. За роки присвячені молитві, роздумам та турботі про страждаючих, я усвідомив, що різним людям любов до Бога відкривається по-різному.
 
Сину мій, є лише один Бог. Всі релігії навчають, як любити Його і слухатися Його. Лише маловір'я, егоїзм і боротьба влади змушують людей сваритися один з одним через поверхневі теологічні відмінності. За роки присвячені молитві, роздумам та турботі про страждаючих, я усвідомив, що різним людям любов до Бога відкривається по-різному.
Ктулху слухає'Тебє сіну міЙц)
 
Лише маловір'я, егоїзм і боротьба влади змушують людей сваритися один з одним через поверхневі теологічні відмінності.
Внуче мій, а скільки там знищили "християни" один одного без яких там теологічних відмінностей?
 
Думаю, від підсвідомого розуміння, де знаходяться акцентовані букви у поєднанні з сенсом фрази :) Там, де війна - не назАвжди,- бо те, що в середині, то не остаточно. А Харків назавждИ - бо наголос остаточний, на останній букві :любов: :-)
Тоді має існувати правило, що якщо є частка"не", тоді на другий склад. А такого правила нема :D
 
Внуче мій, а скільки там знищили "християни" один одного без яких там теологічних відмінностей?
Знищили і знищили. Ти хотів щоб всі жили вічно чи померли всі в 130 років удома на дивані?
 
Тоді має існувати правило, що якщо є частка"не", тоді на другий склад. А такого правила нема :D
Краще таке: "Якщо ви хочете щось не остаточно, тоді наголошуєте в середині, а коли щоб остаточно, то в кінці" :іржач:
 
Назад
Зверху Знизу