Web-розробник - плюси та мінуси співпраці

webprogrammerfreelancer[1].png


Web-розробник - плюси та мінуси співпраці


Для початку слід розібратися, хто такий веб-програміст і які саме завдання він вирішує. Цей фахівець займається розробкою сайтів і веб-додатків. Найчастіше фрілансер вміє працювати і з користувацькою, і з серверною частиною сайту. Він створює сайти за допомогою CMS-систем і може розробити інтернет-ресурс на чистому коді. До послуг веб-розробника зазвичай входить підтримка наявних сайтів.


Знайти фрілансера для роботи над вашим проектом можна на фріланс-біржі - https://freelancehunt.com/ua/freelancers/programuvannya/veb-programuvannya, у соцмережах або навіть через Google (у багатьох фахівців є власні сайти).

Головні плюси співпраці з фрілансером:

  • Нижча вартість послуг порівняно зі студією.
  • Можливість безпосередньо спілкуватися з фахівцем. Усі свої побажання і вимоги ви доносите безпосередньо, а не через менеджера. Це допомагає уникнути непорозумінь.
  • Гнучкість у комунікації. Фрілансеру простіше підлаштовуватися під замовника. Це стосується часу і способу комунікації, формату звітів та інших моментів.

Основні недоліки співпраці з фрилансером - це ризики і відсутність гарантій. Більшість фрилансерів працюють не за контрактом, тому ви не застраховані від того, що фахівець раптово відмовиться від роботи.

Щоб трохи зменшити ризик, варто співпрацювати через фріланс-біржі з безпечною оплатою. Наприклад, на Freelancehunt діє система оплати Сейф. Вона передбачає бронювання коштів замовником одразу після узгодження умов співпраці. Кошти будуть виплачені виконавцю тільки після того, як він закінчить роботу, а замовник її перевірить і прийме.


Завдяки системі Сейф ви платите тільки за якісно виконану роботу. Якщо веб-програміст не закінчив проєкт або виконав роботу не так, як зазначено в ТЗ, і відмовляється вносити правки, гроші повернуться на ваш рахунок.


Ще одна особливість Freelancehunt, що знижує ризик для замовника, - це система рейтингу. Виконавцю важливо зберігати хорошу репутацію, тому він не буде легковажно ставитися до проекту.


Переваги та недоліки звернення до Web-студії


Співпраця зі студією відрізняється за кількома пунктами. Насамперед - це перелік послуг. У веб-студіях зазвичай працює ціла команда фахівців для розробки сайту під ключ. Сюди входить аналіз конкурентів і цільової аудиторії, розробка дизайну, верстка та програмування сайту і навіть написання текстів для наповнення сторінок. Це безумовний плюс студії.
Друга перевага - можливість швидко реалізувати масштабні проєкти. Над вашим сайтом працюватиме велика команда, тому роботи займуть мінімум часу.


Ще один важливий плюс - усі роботи ведуться за договором. Він гарантує, що робота буде виконана саме так, як ви хочете.
У веб-студій є і кілька суттєвих недоліків:

  • Висока вартість. У більшості випадків студія запросить більше за свої послуги, ніж веб-розробник.
  • Складна оцінка кваліфікації фахівців. У портфоліо зазвичай представлені найкращі роботи студії. Далеко не факт, що ваш сайт розроблятимуть ті самі фахівці, які працювали над проектами з портфоліо.
  • Труднощі в спілкуванні з менеджером. Якщо він недостатньо досвідчений або кваліфікований, може виникати непорозуміння.
  • Великий ризик того, що ваші побажання спотворять і фахівець виконає роботу не так, як ви хочете. Це спричинить правки і доопрацювання, що призведе до втрати часу.


Часто здається, що звертаючись до веб-студії вийде застрахувати себе від зривів дедлайнів. Це не зовсім так. Людський фактор присутній скрізь, тому студії також можуть зривати терміни здачі проекту.


Коли потрібен web-програміст, а коли - студія

Не можна однозначно сказати, що фріланс кращий за студію або навпаки. Вибір виконавця дуже сильно залежить від особливостей вашого проєкту. Фрілансера варто вибирати в таких випадках:

  1. У вас обмежений бюджет, тому ціна послуг відіграє дуже важливу роль.
  2. Ви хочете безпосередньо спілкуватися з виконавцем без посередництва.
  3. Проект відносно невеликий і з ним може впоратися одна людина.

Якщо ж вам потрібно в стислі терміни розробити і запустити великий багатосторінковий сайт, фрілансер навряд чи зможе це зробити. У цьому разі має сенс звернутися до студії. Співпраця з веб-студією також стане вдалим рішенням, якщо ви хочете замовити абсолютно всі послуги зі створення та просування сайту в одному місці.

 
Назад
Зверху Знизу