Вопрос о патенте. Подскажите!

Статус: Offline
Реєстрація: 26.02.2010
Повідом.: 774
Вопрос о патенте. Подскажите!

Уважаемые форумчане, может кто-нибудь подскажет что делать. У меня на 1-ом километре (базаре) магазин продуктов уже 2 года, патент не брал (на основании нижеприведенной статьи), позавчера пришла налоговая проверка и сказали с вас штраф в 6000 тыс., т.к. у вас должен быть патент. Где искать правду?

267.1.2. Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб'єкти господарювання:
...
в) фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності;
 
слать лесом... патент единщики не получают, кроме юрлиц... возможно проверяющие имели ввиду карточку учета, но её можно брать по желанию и если не ошибаюсь, то на торговлю на рынках она не выдается

это просто с вас хотят содрать денег
 
слать лесом... патент единщики не получают, кроме юрлиц... возможно проверяющие имели ввиду карточку учета, но её можно брать по желанию и если не ошибаюсь, то на торговлю на рынках она не выдается

это просто с вас хотят содрать денег

хочу уточнить, у меня ФЛП на общей системе.
 
Возможно, они рассматривают понятие торговля на рынках, как торговля с лотков и прилавков.
А у Вас, как я поняла, магазин, а это пункт продажи товаров.
267.1.1. Платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;
 
Сомнительно... Четко прописано что: "Освобождаются от обязанности приобретать торговый патент физические лица — предприниматели, осуществляющие торговую деятельность в пределах рынков всех форм собственности" (пп.267.1.2 НКУ). Хотя, теперь вопрос как юридически оформлен тот самый "1ый километр" - увы, я не в курсе...
 
Возможно, они рассматривают понятие торговля на рынках, как торговля с лотков и прилавков.
А у Вас, как я поняла, магазин, а это пункт продажи товаров.

на горячей линии так и ответили "магазины, хоть они и на рынке должны брать патент", НО в налоговом кодексе это не написано, там четко написано
267.1.2. Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб'єкти господарювання:
...
в) фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності;


Вот я и хочу разобраться это развод или нет. Два года платил все налоги, сдавал отчеты, а тут такой штраф.
 
В налоговом кодексе есть много таких мест.
В законе о патентовании четко было прописано, что торговля с лотков и т.д. не патентуется, а магазин, даже на рынке - да.
 
В налоговом кодексе есть много таких мест.
В законе о патентовании четко было прописано, что торговля с лотков и т.д. не патентуется, а магазин, даже на рынке - да.

нет уже закона о патентовании.
 
Я знаю. Поэтому написала слово "было"
 
так вот в том то и вопрос, по существующему закону я ничего не нарушал
 
Відповідно до абзацу ”в” пп.267.1.2 п.267 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 –VI (далі – ПКУ) не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг суб’єкти господарювання фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності.
При цьому, відповідно до п. 14.1.211 ст. 14 розділу І ПКУ для цілей розділу XII цього Кодексу під пунктами продажу товарів слід розуміти:
магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;
кіоск, палатка, інша мала архітектурна форма, яка розташована в окремому приміщенні, але не має вбудованого торговельного залу для покупців;
автомагазин, розвозка, інший вид пересувної торговельної мережі;
лоток, прилавок, інший вид торговельної точки у відведеному для торговельної діяльності місці, крім лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;
стаціонарна, малогабаритна і пересувна автозаправна станція, заправний пункт, який здійснює торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом;
фабрика-кухня, фабрика-заготівельня, їдальня, ресторан, кафе, закусочна, бар, буфет, відкритий літній майданчик, кіоск, інший пункт ресторанного господарства;
оптова база, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.
Враховуючи зазначене, не повинні придбавати торговий патент фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність з лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі ринків усіх форм власності.
Фізичні особи - підприємці, які здійснюють торговельну діяльність на території ринку шляхом виїздної торгівлі повинні придбавати торговий патент.
 
И еще от туда же.
Питання
Чи необхідно придбавати торговий патент ФО - підприємцю, яка провадить торговельну діяльність (ресторанне господарство)в стаціонарних приміщеннях на території ринку?
Відповідь
Коротка:
Фізичні особи - підприємці, які здійснюють торговельну діяльність у стаціонарному приміщенні на території ринку повинні придбавати торговий патент.
Повна:
Відповідно до абзацу ”в” пп.267.1.2 п.267 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 –VI (далі – ПКУ) не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг суб’єкти господарювання фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності.
При цьому, відповідно до п. 14.1.211 ст. 14 розділу І ПКУ для цілей розділу XII цього Кодексу під пунктами продажу товарів слід розуміти:
магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

кіоск, палатка, інша мала архітектурна форма, яка розташована в окремому приміщенні, але не має вбудованого торговельного залу для покупців;
автомагазин, розвозка, інший вид пересувної торговельної мережі;
лоток, прилавок, інший вид торговельної точки у відведеному для торговельної діяльності місці, крім лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;
стаціонарна, малогабаритна і пересувна автозаправна станція, заправний пункт, який здійснює торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом;
фабрика-кухня, фабрика-заготівельня, їдальня, ресторан, кафе, закусочна, бар, буфет, відкритий літній майданчик, кіоск, інший пункт ресторанного господарства;
оптова база, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.
Враховуючи зазначене, не повинні придбавати торговий патент фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність з лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі ринків усіх форм власності.
Фізичні особи - підприємці, які здійснюють торговельну діяльність у пунктах продажу товарів, визначених ПКУ для цілей розділу ХІІ цього Кодексу, на території ринку повинні придбавати торговий патент.
ЗІДР 110.01​
Боюсь, что, к сожалению, Вы попали.
 
И еще от туда же.

ЗІДР 110.01​
Боюсь, что, к сожалению, Вы попали.

большое спасибо всем за ответы:). Самое обидное в том, что законы у нас "куда хочу туда верчу", я понял когда читал кодекс, что я предприниматель торгующий на рынке. За 2 года сдачи отчетов и уплаты налогов ни один "хороший человек" не сказал, что не хватает патента.
 
Из отчетов, наверно, не видно лоток у Вас или магазин.
Сочувствую.
 
магазин продуктов уже 2 года

Это оно?
Повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "1-Й КІЛОМЕТР" (ТОВ "1-Й КІЛОМЕТР")

Ідентифікаційний код юридичної особи 35288873

Місцезнаходження юридичної особи 62406, Харківська обл., Харківський район, село Затишшя, ВУЛИЦЯ ПЕРЕМОГИ, будинок 17

Види діяльності
Код КВЕД 52.48.9 РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ ІНШИМИ НЕПРОДОВОЛЬЧИМИ ТОВАРАМИ, Н. В. І. Г.;
Код КВЕД 63.12.0 СКЛАДСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО;
Код КВЕД 51.90.0 ІНШІ ВИДИ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ;
Код КВЕД 60.24.0 ДІЯЛЬНІСТЬ АВТОМОБІЛЬНОГО ВАНТАЖНОГО ТРАНСПОРТУ;
Код КВЕД 70.12.0 КУПІВЛЯ ТА ПРОДАЖ ВЛАСНОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА (основний);
Код КВЕД 70.20.0 ЗДАВАННЯ В ОРЕНДУ ВЛАСНОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА

Если да тогда вы действительно попали.
Во-первых, это НЕ рынок (и это основной и самый важный фактор).
Во-вторых, вы осуществляли торговлю НЕ с прилавка.

хочу уточнить, у меня ФЛП на общей системе.
Тогда если это не рынок вопрос номер два. У вас есть кассовый аппарат??
 
Это оно?


Если да тогда вы действительно попали.
Во-первых, это НЕ рынок (и это основной и самый важный фактор).
Во-вторых, вы осуществляли торговлю НЕ с прилавка.


Тогда если это не рынок вопрос номер два. У вас есть кассовый аппарат??

да
 
:D Варианты:
- да оно;
- да таки попала;
- да есть кассовый;
- да все вместе.
:) Остается только догадываться
 
Назад
Зверху Знизу