В дополнение!
170.1.3. Нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.
Квартиры арендуют обычно на физ. лиц. Посему, арендодатель имеет еще одну обязанность:
170.1.5. Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.
и еще....
170.1.6. суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.
В совокупности это означает, что при сдаче в аренду имущества, принадлежащего гражданину иной страны, вы не лицо, действующее по Доверенности, а посредник, обязанный осуществлять деятельность в форме ФЛП лиюл юр.лица, обязанный оплатить налог с доходов собственника и выступить налоговым агентом арендатора, т.к. арендатор жилья физическое лицо, а не компания арендующая от своего имени для проживания сотрудников.