Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Статус: Offline
Реєстрація: 24.06.2012
Повідом.: 45
Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Здравствуй, народ!

В связи с печальными событиями последних месяцев и потерей своего компа, подыскиваю ноутбук на замену. Бюджет не очень большой, поэтому могу рассматривать только варианты б.у.

Поначалу смотрел на старенькие Dell, Lenovo и HP в магазинах, которые торгуют б.у. техникой из Европы и США, но тут обратил внимание, что Макбуки 13-14 годов выпуска стоят не очень дорого, поэтому задумался о варианте покупки одного такого б.у.

Как думаете, насколько адекватна цена в 13000-15000 грн за Macbook Pro 15 2013 года? Ноут, согласно фото и словам продавца, в хорошем рабочем и косметическом состоянии, батарея тоже живая. Рассматриваю вариант покупки у продавца с OLX, который специализируется на продаже американских/евпропейских макбуков, у него боле 100 успешных Олх доставок и рейтинг "Відмінно". Есть возможность осмотреть и протестировать ноут при встрече. Но всё равно как-то стрёмно...

Просто я привык к мысли, что Apple - это продукция премиум-сегмента, и даже б.у.-шные их девайсы будут стоить очень дорого.

Стоит ли брать макбук 2013 года за 13-15 тысяч или стоит взять более простенький по конфигам Dell в оффлайн-магазине б.у. техники?

За любой совет и мнение заранее благодарен
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

1 Рік не має значення. Має значення кількість оперативки. Якщо менше ніж 8 Gb, точно не варто брати.
2 Якщо не планується використання Mac OS, точно не варто брати (за таку ж ціну знайдеш сучасніший та більш потужний ноут Lenovo, Dell, HP, Fujitsu то що
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

1 Рік не має значення. Має значення кількість оперативки.
Від року випуску, залежить підтримка останніх версії MacOSX, і, на жаль, підтримка деяких сторонніх додатків

Якщо менше ніж 8 Gb, точно не варто брати.
Ні, я розглядаю моделі саме з 8Гб оперативки. У двох моїх знайомих Macbook Air останніх років випуску з 8Гб ОЗП, і вони кажуть, що у роботі (фронтенд та розробка на C++) цього їм більш, ніж достатньо.

2 Якщо не планується використання Mac OS, точно не варто брати
Я саме розмірковую щодо переходу на MacOSX, бо для моєї галузі (фронтенд, NodeJS) він навіть трохи більше підходить, ніж Windows. Усі необхідні мені додатки для розробки і для роботи з графікою є під Мак.

(за таку ж ціну знайдеш сучасніший та більш потужний ноут Lenovo, Dell, HP, Fujitsu то що
Так, за 14000 грн можна знайти більш сучасний ноутбук від інших виробників, але за такими критеріями, як IPS-екран з діагоналлю 15" (також трохи працюю з 2d-графікою), якісна клавіатура з підсвіткою та потужний процесор, варіантів, на жаль, не так вже й багато, і по ціні вони коштують майже так само, як і Макбуки, і навіть трохи дорожчі
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

у меня лежал на полке именно такой. 2 года. 6 месяцев назад решил сыну отдать под майнкрафт, ssd сдох. вот жду переходник, попробую m2 туда сунуть
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

у меня лежал на полке именно такой. 2 года. 6 месяцев назад решил сыну отдать под майнкрафт, ssd сдох. вот жду переходник, попробую m2 туда сунуть
И как он в эксплуатации? Насколько производительный? Как сильно греется? Были ли с ним ещё какие-то проблемы кроме SSD?
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

И как он в эксплуатации? Насколько производительный? Как сильно греется? Были ли с ним ещё какие-то проблемы кроме SSD?

ну вы задаете вопрос... там Интел. все на уровне того железа которое на нем. но тот грелся существенно меньше чем мой i7 2018.
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Я саме розмірковую щодо переходу на MacOSX, бо для моєї галузі (фронтенд, NodeJS) він навіть трохи більше підходить, ніж Windows.
Цікаво - чим? Був 4 роки у фронті, а ноду використовую майже кожного дня на протязі вже років 7, ніколи не мав ніяких нарікань на Вінду. Ніколи не виникало думки користуватися огризком для розробки, за виключенням випадків, коли протрібно зібрати огризкову версію мобільного додатку, бо більше ніде цього не зробиш.
До речі, трапляється іноді, що треба запустити якийсь сервер, написаний на Rust, а під віндою це нереально, бо не існує якихось крейтів під цю платформу, то тут на допомогу приходить Убунта в WSL, а завдяки чудовій інтеграції VSCode та WSL, працювати з цим одне задоволення, навіть дебаг працює чудово.
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Цікаво - чим? Був 4 роки у фронті, а ноду використовую майже кожного дня на протязі вже років 7, ніколи не мав ніяких нарікань на Вінду. Ніколи не виникало думки користуватися огризком для розробки, за виключенням випадків, коли протрібно зібрати огризкову версію мобільного додатку, бо більше ніде цього не зробиш.
До речі, трапляється іноді, що треба запустити якийсь сервер, написаний на Rust, а під віндою це нереально, бо не існує якихось крейтів під цю платформу, то тут на допомогу приходить Убунта в WSL, а завдяки чудовій інтеграції VSCode та WSL, працювати з цим одне задоволення, навіть дебаг працює чудово.
Ну так, WSL дійсно повністю змінила ситуацію з розробкою під Віндою. Але, з іншого боку чув і нарікання на саму WSL від інших розробників.
Мій знайомий фулстек-девелопер постійно хвалить MacOS X і не шкодує, що перейшов на неї, так само і знайомий системний програмер, що пише на C++. Вони кажуть, що сама система чудово оптимізована і розробка на ній не потребує великої кількості системних ресурсів.

Як гадаєте, наскільки такий старенький віндашний ноут підійде для фронту React / беку на Node (звісно, з WSL):
- Intel Core i5-5300U (2 ядра, 4 потоки, 2.3 - 2.9 GHz),
- DDR3 16 Gb,
- 512 Gb SSD?

Є деякі сумніви щодо потужності процесора (до цього використовував восьмипоточні Intel Core i7)
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Ні, я розглядаю моделі саме з 8Гб оперативки. У двох моїх знайомих Macbook Air останніх років випуску з 8Гб ОЗП, і вони кажуть, що у роботі (фронтенд та розробка на C++) цього їм більш, ніж достатньо.
Не порівнюйте М1 проц со старими Интелами
У мене такий - пісня
Старий я б не радив купувати
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Мак надо брать только если любишь мак ос в противном случае он и в хуй неторохтер он будет всегда дороже и слабее конкурентов по параметрам доллар на ттх
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Стоит ли брать макбук 2013 года
Аккуму 10 лет, его уже там нет. Заменить сомнительно уже наверное не производят такие. Если планируется работать на привязи, то тогда наверное можно рассмотреть к покупке. Но тогда возникает другой вопрос а что там с софтом, он скорее всего такой старій что некоторіе сайті могут с обшибками работать и обновлений не будет никогда. Списан вопщем с трудового пути он стал.

ПіСі: потренировался набирать на новой клаве logitech mx keys 920 с обновкой меня, мышки к стати тоже обновил теперь у меня не logitech mx master 2, а 3.
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Не совсем понятно нахуй нужен старый мак за цену свежего делла латитьюд или фуджика лайфбук. Там хоть без проблем можно батарею поменять в т.ч. и на усиленную. Да и по апгрейду есть перспективы нормальные. Хочешь мак - бери актуальный года 20го
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Я б не покупала. Мало ли какие есть скрытые дефекты?.А починить мак недешево. У меня их три. И ломаются они очень даже. Если навернется третий, тро куплю новый, не загадывая, ксли позволят финансы
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Крім оперативи дуже важливо дивитися на цикли зарядки, як з айфоном, коли там наприклад 80% ресурс батареї, то це означає, що ти будеш тією щасливою людиною, що буде шукати нормальний сервіс (якого у нашому місті зараз нема) щоб замінити батерею ще за 200 доларів.
Б\В я би дивися тільки особисто, ніяких продаванів з рейтингом на олх.

З приводу самого девайсу. Я взяв на м1 аір, але з 16гб оперативи, ну як портативний пристрій прикольна штука, безшумність, вага, автономність велика (я звик на стаціонарі працювати і дуже розбалуванний перфомансом системи, маю 10900, 32гб оперативи, 3070 і до вінди у мене жодних претензій, всі мої проекти - вінда, вся робота - вінда, можу по 2-3 віртуалки тримати коли щось налагоджую, ну тобто комп з віндою - це мій робочий станок і трошки іноді пограти ).

Особисто я відчуваю іноді "затупи" самої макосі, нелогічність системи (як можна таке зробити, що Command+C/V як на вінді, але відміна дії у терміналі - Control+C і так всюди, десь Command, десь Contol), а в деяких місцях навпаки дуже ергономічно щось зроблено і цікавий факт: на вінді у мене абсолютно весь софт безкоштовний, а на маці у мене практично все крякнуте, парадокс, бо виявляється на мак АБО нема взагалі аналогу якому на вінді вже 10+ років і він безкоштовний для домашнього використання, АБО щось подібне на 80% на те що тобі потрібно коштує 50 баксів...
Наприклад MobaXterm якщо хтось користується, то на маці це буде CyberDuck+iTerm і то взагалі навіть не близько не те, що вам потрібно, схожий софт це royal ts, але 50 баксів...

Менеджер вікон на макосі повне лайно, це такий біль коли тобі треба наприклад перетягнути файли з одного робочого стола у софтину на іншому столі, на тачпаді викрутиш собі пальці і ще й не в те вікно перетягнеш.
Або наприклад у мене 5 папок, я на вінді виділив їх і нажав Alt+Enter щоб подивитися загальний об'єм (кількість файлів тощо), на макосі при такому сценарії я натискаю Command+I і отримую 5 вікон з даними папок і що мені тепер ще калькулятор відкривати, щоб порахувати те, що вінда і так мені б сказала.

Мак гарна автономна іграшка коли твоя робота: браузер, VS code, якась ще Idea і може плеєр. Як тільки у тебе щось серйозне будеш довго і нудно це робити.
Але на макосі приємно щось читати, вивчати, шрифти гарні, плавність.

Якогось дива від "оптимізації" не чекайте, мак хвалять ті у кого не було нормального заліза, у мене навіть є робочий НР на i9, він набагато потужніший за мак, але 4кг ваги і блок живлення 1 кг, а ще вентилятори...

А розглядати мак 13 року у 22 це тільки якщо хтось подарить. :) Я думаю айфон 11 буде швидше.
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

Один дефект там точно есть, причем производственный - это мак:D
Макбуки-это прекрасно. Я после них на винду никогда не перейду. Лучше на еде сэкономлю , но мак куплю. Ох, хот бы он не ломался .
 
Re: Стоит ли покупать б.у. MacBook 2013 года?

С подписью приложений на огрызке какой-то пиздец. Особенно после того, как нотаризацию ебучую придумали.
На винде купил сертификат, положил куда надо, при сборке все подписалось и готово, а тут блять сначала подпиши, потом куда-то эту аппликуху загрузи, подожди, потом скачай...
 
Назад
Зверху Знизу