Ваша реклама могла б бути тут!
1 млн переглядів на місяць!
Google Page Rank: 5

Що таке наука, думка І. Маска та інших...

🟡 09:55 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
Статус: Offline
Реєстрація: 06.03.2023
Повідом.: 7573
  • 🟡 09:55 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #1
"
Власник X Ілон Маск і піонер штучного інтелекту Янн ЛеКун посперечалися на платформі соціальних мереж про наукові публікації.

Якщо ви проводите дослідження і не публікуєте їх, це наука?

Це питання лежить в основі триваючої дискусії про X між підприємцем Ілоном Маском і піонером-інформатистом Янном Лекуном. Протягом останніх кількох днів розмова переросла в сварку про визначення науки, залучивши тисячі коментаторів, включаючи дослідників усіх мастей.

Дискусія почалася 27 травня після того, як Маск опублікував на платформі соціальних медіа X (раніше Twitter): «Приєднуйтесь до xAI, якщо ви вірите в нашу місію розуміння Всесвіту, яка вимагає максимально суворого пошуку істини, незалежно від популярності чи політкоректність». (Маск заснував компанію xAI для створення штучного інтелекту (ШІ), здатного до вдосконаленого міркування. Її першим продуктом є генеративний чат-бот під назвою Grok.)



d41586-024-01626-z_26269268.jpg

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


ЛеКун, головний науковий співробітник технічного гіганта Meta, відомий своєю основоположною роботою в галузі глибокого навчання та нейронних мереж. Він виклав пост, сказавши, що Маск «стверджує, що хоче «максимально суворого пошуку правди», але викидає божевільні теорії змови на власній соціальній платформі». Це швидко загострилося , коли Маск поставив під сумнів науку, яку зробив ЛеКун за останні п’ять років. ЛеКун, який також обіймає наукову посаду в галузі штучного інтелекту в Нью-Йоркському університеті в Нью-Йорку, відповів: «Понад 80 технічних робіт опубліковано з січня 2022 року. А ви?»

Потім ЛеКун написав : «Якщо ви проводите дослідження і не публікуєте, це не наука». Він стверджував, що дослідження є «наукою» лише тоді, коли воно зібрано як сукупність знань, перевірено на правильність і відтворюваність, а потім опубліковано. «Технічні чудеса не просто так виникають із вакууму. Вони побудовані на роках (іноді десятиліттях) наукових досліджень», – сказав він . Без поширення такої наукової інформації «технічний прогрес уповільнився б»."
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
  • 🟡 09:55 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #2
"
«Велика проблема полягає в тому, що вам потрібно піддати ваші претензії на знання суворій перевірці, і ви повинні реагувати на відгуки, які випливають із цього», — каже Стемведел. Вона додала, що філософи науки тепер бачать чуйність до зворотного зв’язку наріжним каменем сучасних визначень науки, поряд із такими принципами, як корисність науки для прогнозування та надання пояснень.

Ковені вказав на розробку загальних інструментів штучного інтелекту, які спрямовані на інтерпретацію даних і створення
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
без спеціального навчання для окремих завдань. «В основі лежить така велика мовна модель, як ChatGPT, але вони впроваджують так звані базові моделі для вирішення проблем». Він каже, що сумнівно, наскільки науковими є їхні методи, навіть якщо їхні процеси можуть бути ретельно досліджені вченими.



d41586-024-01626-z_24069796.png

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


xAI, наприклад, робить інструменти ШІ, які він розробляє, відкритими. «Маск стверджує, що ми можемо надати наукові пояснення, використовуючи штучний інтелект, який можна пояснити, наприклад xAI, замінюючи таким чином звичайні способи ведення науки», — говорить Ковені. «Проблема в тому, що машина, яка поглинає наукову літературу, а потім створює статистичні висновки, не дає машині розуміння. Це не об’єктивний і раціональний спосіб створення наукових теорій».
 
Назад
Зверху Знизу