Доброго дня! До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься майно, набуте подружжям за час шлюбу, в результаті спільної праці та за спільні кошти членів сім’ї, якщо інше не встановлено договором або законом.
За загальними положеннями цивільного законодавства, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Водночас, при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї.
Також, за рішенням суду ча*стка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір одержуваних ними аліментів недостатній для забезпечення їх фізичного, духовного розвит*ку та лікування.
Відтак виходить, якщо ви додасте до позвоної заяви про розділ майна докази про сплату вами комунальних послуг та інші докази, які підтвердять те, що ваша дружина не дбала про матеріальне становище сім'ї, то ви (гіпотетично) зможете розраховувати навіть на більшу частину ніж 50% майна.
Джерела: ст. 70СК, Постанова Пленуму ВСУ "Про застосу*вання судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім'ю Ук*раїни"