Психосоматика: вірите чи ні?

Так, багато людей не довіряють психологам. Адже їх навики та роботу можна оцінити тільки прийшовши на консультацію. Ну менталітет в нас такий. ну і ще один фактор - це популяризація професії, особливо коли можна вивчитись онлайн за 3 місяці і називати себе психологом
Мені подобаються психологи :)
Мені не подобається ваш підхід.
 
Мені подобаються психологи :)
Мені не подобається ваш підхід.
Що ви можете казати про мій підхід судячи по одному повідомленню? Воно написано не так, як би вам хотілося? інше питання чому вас так обурило те, що я пропоную пройти опитування. Ну не хочете - не проходьте.
 
Добрий день, дівчата!
Мене звати Олена, я практикуючий психолог. Останні пару років помітила, що дуже багато людей цікавляться психосоматикою. Точніше шукають зв‘язок своїх захворювань чи окремих симптомів (онеміння деяких ділянок тіла, ком в горлі, нестача повітря, тремор та інші)

Ось стала цікава ваша думка. Як ви відноситесь до психосоматики? Чи вірите в цей зв‘язок емоцій і тілесних недугів?

Проводжу дослідження і прошу вас пройти анонімне анкетування (на 5 хвилинок вашого часу) щоб я краще розуміла потреби та запити. Масова думка завжди важлива!

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Залишаю посилання на анкету і буду дуже вдячна всім, хто відгукнеться!
Прості люди не можуть мати чіткої думки щодо психосоматики ))) :незнаю:
Це психофізіологічна проблема медицини. У ній навіть профі лікарі, фахівці не мають спільної думки.
Якщо не секрет, у вас є медична освіта ?
Вже багато читала чула, як захоплюються першою частиною слова "психо". Але власне про соматику забувають )))
 
Прості люди не можуть мати чіткої думки щодо психосоматики ))) :незнаю:
Це психофізіологічна проблема медицини. У ній навіть профі лікарі, фахівці не мають спільної думки.
Якщо не секрет, у вас є медична освіта ?
Вже багато читала чула, як захоплюються першою частиною слова "психо". Але власне про соматику забувають )))
В мене тільки вища психологічна освіта, поки що. Але я спочатку працювала з тривожними станами, потім з різними симптомами почали звертатись (один з частих запитів - фіброміалгія, онеміння ділянок шкіри)
Я завжди запитую у людини, чи зверталась вона до лікарів, чи проходила мінімальні обстеження. І так трапляється, що психолог - останній, к кому йдуть в таких випадках. Бо у невролога, ортопеда все майже ок, а проблема не зникає.

Тоді і починаємо шукати зв‘язок симптомів чи захворювання з подіями в житті, внутрішнім конфліктом, соц. неадаптованністю і тд.
Тепер я замислилась створити курс з практичними завданнями. І меня дуже важливо, щоб він був корисний для людей. Я ж не можу створити курс для всіх і про все. Тому решила провести опитування у людей, що конкретно їх турбує і зіткнулась з недовірою та критикою в свій бік🥴
 
В мене тільки вища психологічна освіта, поки що. Але я спочатку працювала з тривожними станами, потім з різними симптомами почали звертатись (один з частих запитів - фіброміалгія, онеміння ділянок шкіри)
Я завжди запитую у людини, чи зверталась вона до лікарів, чи проходила мінімальні обстеження. І так трапляється, що психолог - останній, к кому йдуть в таких випадках. Бо у невролога, ортопеда все майже ок, а проблема не зникає.

Тоді і починаємо шукати зв‘язок симптомів чи захворювання з подіями в житті, внутрішнім конфліктом, соц. неадаптованністю і тд.
Тепер я замислилась створити курс з практичними завданнями. І меня дуже важливо, щоб він був корисний для людей. Я ж не можу створити курс для всіх і про все. Тому решила провести опитування у людей, що конкретно їх турбує і зіткнулась з недовірою та критикою в свій бік🥴
Як психологу вам буде дуже цікаво на ХФ. Майже як у Диіснейленді ))) :кулька: Але для цього вам необхідно витримати перший негатив та недовіру. Але невже це не природньо ? )) Ви нова людина на ХФ, в досить важкий час.
 
Як психологу вам буде дуже цікаво на ХФ. Майже як у Диіснейленді ))) :кулька: Але для цього вам необхідно витримати перший негатив та недовіру. Але невже це не природньо ? )) Ви нова людина на ХФ, в досить важкий час.
Дякую за підтримку)
Можливо опитування трохи налякало? Тоді можу запропонувати всім бажаючим такий варіант:

просто написати симптоми які зараз є (наприклад ком в горлі чи потреба бігти в туалет, коли запізнюєшся по справах чи біль в плечах) чи хвороби такі як псоріаз, акне ін. Та трохи порефлексувати з цього приводу в напрямку психології

Ще знаю, що дуже багато людей боїться захворіти якоюсь страшною хворобою і це для них стає прям нестерпною думкою, яку вони постійно мусолять в голові….
 
Дякую за підтримку)
Можливо опитування трохи налякало? Тоді можу запропонувати всім бажаючим такий варіант:

просто написати симптоми які зараз є (наприклад ком в горлі чи потреба бігти в туалет, коли запізнюєшся по справах чи біль в плечах) чи хвороби такі як псоріаз, акне ін. Та трохи порефлексувати з цього приводу в напрямку психології

Ще знаю, що дуже багато людей боїться захворіти якоюсь страшною хворобою і це для них стає прям нестерпною думкою, яку вони постійно мусолять в голові….
Щодо безсоння нічого не порадите? Кому в горлі, нажаль, на маю.
Люди весь час чогось бояться. Іноді небезпідставно. Страшних хвороб теж вистачає, але наразі є речі страшніші. До речі, вас, як психолога, війна не лякає?
В психосоматику беззастережно вірять психіатри, це з моїх власних спостережень, якщо що.
Є цікава книженція по Вашому профілю, як мені видається, "Хвороба як шлях", там багато цікавого з цієї проблематики.
 
Останнє редагування:
Щодо безсоння нічого не порадите? Кому в горлі, нажаль, на маю.
Люди весь час чогось бояться. Іноді небезпідставно. Страшних хвороб теж вистачає, але наразі є речі страшніші. До речі, вас, як психолога, війна не лякає?
В психосоматику беззастережно вірять психіатри, це з моїх власних спостережень, якщо що.
Є цікава книженція по Вашому профілю, як мені видається, "Хвороба як шлях", там багато цікавого з цієї проблематики.
Яке саме у вас безсоння? Не можете заснути вечорі, добре засипаєте але прокидаєтесь серед ночі і не можете заснути, прокидаєтесь рано вранці о 4-5 годин? мені потрібно більше інформації, адже від типу безсонні буде залежати тактика подолання.

На кшталт, чи боюсь я війни? Так, але в мене материнський страх. Я боюсь за свою дитинку.
З приводу книги, дякую) добавлю собі у рекомендований список до читання
 
Ще знаю, що дуже багато людей боїться захворіти якоюсь страшною хворобою і це для них стає прям нестерпною думкою, яку вони постійно мусолять в голові….
Странно. Сейчас боятся другого.
Вы в Харькове? Не дай боже не проснуться, потому что под завалами....
Бессоница при сиренах и прилетах - это психосоматика?
У моей дементной бабушки при ,,отключении,, мозга вдруг пропало высокое давление, астма и боли в суставах. Никого не узнавала, но и ничего не болело. Давление 120 на 60.
Если это была психосоматика ,то поражение височных или лобных долей мозга , которое убрало её болячки, врачам не подвластно.
 
Яке саме у вас безсоння? Не можете заснути вечорі, добре засипаєте але прокидаєтесь серед ночі і не можете заснути, прокидаєтесь рано вранці о 4-5 годин? мені потрібно більше інформації, адже від типу безсонні буде залежати тактика подолання.
Не сплю нормально майже 3 роки. Варіантів безліч, засинати допомагає мелатонін з квайтом, але далеко не завжди. Якщо прокинусь серед ночі заснути потім велика проблема. Якщо вдалося ввечері заснути і вночі не прокинутись то о 4-5 ранку вже не сплю...
 

Якщо чесно, то не очікувала тут стільки негативу. Як була тенденція на форумі 15 років тому - стьоб та хейт, так вона і залишилась
Вы написали что у вас пока только психологическое образование.
Это как психолог в школе, после педвуза?
 
Щодо безсоння нічого не порадите? Кому в горлі, нажаль, на маю.
Люди весь час чогось бояться. Іноді небезпідставно. Страшних хвороб теж вистачає, але наразі є речі страшніші. До речі, вас, як психолога, війна не лякає?
В психосоматику беззастережно вірять психіатри, це з моїх власних спостережень, якщо що.
Є цікава книженція по Вашому профілю, як мені видається, "Хвороба як шлях", там багато цікавого з цієї проблематики.
Вы написали что у вас пока только психологическое образование.
Это как психолог в школе, после педвуза?
Ні) бандурку закінчила. Психологом в школі не працювала. Проходжу 4х річну програму когнітивно-поведінкової терапії. Я мала на увазі, що медичної освіти немає
 
Не сплю нормально майже 3 роки. Варіантів безліч, засинати допомагає мелатонін з квайтом, але далеко не завжди. Якщо прокинусь серед ночі заснути потім велика проблема. Якщо вдалося ввечері заснути і вночі не прокинутись то о 4-5 ранку вже не сплю...
Тут можна спробувати аудіорелаксації перед застиганням слухати.
Ще налагодити гігієну сну. Може фізичної активності замало, чи навпаки розумавої забагато. Це треба сбалансувати
 
Странно. Сейчас боятся другого.
Вы в Харькове? Не дай боже не проснуться, потому что под завалами....
Бессоница при сиренах и прилетах - это психосоматика?
У моей дементной бабушки при ,,отключении,, мозга вдруг пропало высокое давление, астма и боли в суставах. Никого не узнавала, но и ничего не болело. Давление 120 на 60.
Если это была психосоматика ,то поражение височных или лобных долей мозга , которое убрало её болячки, врачам
Странно. Сейчас боятся другого.
Вы в Харькове? Не дай боже не проснуться, потому что под завалами....
Бессоница при сиренах и прилетах - это психосоматика?
У моей дементной бабушки при ,,отключении,, мозга вдруг пропало высокое давление, астма и боли в суставах. Никого не узнавала, но и ничего не болело. Давление 120 на 60.
Если это была психосоматика ,то поражение височных или лобных долей мозга , которое убрало её болячки, врачам не подвластно.
Неспання при прильотах, хм… йде викид гормонів стресу, далі включаються негативні емоції - страх, тривога. Стрес, одна з захисних реакцій нашої психіки і нервової системи: бий, тікай, завмри.
Куди тут спати?
Треба відпрацьовувати стресостійкість, не пропускати сильно через себе події…
 
Тут можна спробувати аудіорелаксації перед застиганням слухати.
Ще налагодити гігієну сну. Може фізичної активності замало, чи навпаки розумавої забагато. Це треба сбалансувати
За більш ніж три роки експериментів з варіантами активності було достатньо. Гігієна також нічим не відрізняється від попередніх років. Швидкий процес застигання, на жаль, ніяк не бажає перетворюватися у повноцінний сон
 
Назад
Зверху Знизу