Спасибо. А где написано, что в НИ не надо ничего подавать? 1-ОПП разве не надо?
1-ОПП подается если была смена данных которые внесены в справку 4-ОПП либо смена ответственных лиц за ведение бухгалтерского учета... хотя лучше подать
Чи потрібно та в який термін повідомляти органи ДПС про зміну засновників ЮО (у разі здійснення купівлі-продажу підприємства, тощо)?
Відповідь:
Коротка:
Юридичні особи, що включені до Єдиного державного реєстру, про зміну складу засновників (учасників) повинні подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору перелік документів, визначений ст.29 Закону України від 15 травня 2003 року №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Орган державної податкової служби оновлює в Єдиному банку даних юридичних осіб дані про склад засновників (учасників) таких юридичних осіб на підставі отримання відповідних відомостей державного реєстратора або поданої за бажанням платника податків заяви за ф. №1-ОПП з позначкою «Зміни», до якої додані відповіді уточнені документи.
Платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, у разі зміни засновників (учасників) юридичної особи, зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін подати до органу державної податкової служби додаткову реєстраційну заяву за ф. №1-ОПП з позначкою «Зміни» та уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік.
Повна:
Згідно із п.66.1 ст.66 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) та п.9.1 р.IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок), органи державної податкової служби проводять внесення змін і доповнень до районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб на підставі:
інформації органів державної реєстрації;
інформації банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків;
документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків;
інформації суб’єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків;
рішення суду, що набрало законної сили;
даних перевірок платників податків.
Відповідно до ст.29 Закону України від 15 травня 2003 року №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» із змінами та доповненнями у разі внесення змін до установчих документів, які пов’язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору перелік документів, визначений цією статтею, для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Стосовно платників податків, відомості про яких включаються до Єдиного державного реєстру, орган державної податкової служби оновлює в Єдиному банку даних юридичних осіб дані про склад засновників (учасників) юридичної особи на підставі відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації змін до установчих документів, що пов’язані зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, або на підставі поданої за бажанням платника податків заяви за ф. №1-ОПП з позначкою «Зміни», до якої додані відповідні уточнені документи.
Відповідно до п.66.5 ст.66 ПКУ та п.9.2 р. ІХ Порядку платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цим Порядком, зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до органу державної податкової служби уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за ф. №1-ОПП, ф. №5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за ф. №1-РПП - з позначкою «Перереєстрація, зміни».