В случае же, когда наследуются акции, выпущенные (размещенные) в бездокументарной форме, хранитель, у которого был открыт счет в ценных бумагах умершего акционера, совершает действия по переводу акций умершего акционера на счет в ценных бумагах, открытый для наследника. Если такой счет у наследника отсутствует, он должен открыть счет у любого хранителя, при условии, что такой хранитель имеет лицензию, выданную ГКЦБФР.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
"...У випадку переходу в спадщину акцій, випущених у бездокументарній формі, зберігачем, у якого був відкритий рахунок у цінних паперах померлого акціонера, проводиться безумовна операція з переказу акцій померлого акціонера на рахунок у цінних паперах, відкритий його спадкоємцеві (спадкоємцям). Підставою для такого переказу є свідоцтво про право на спадщину, представлене спадкоємцем (п. 5.10.9 Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 26.05.1998 р. № 61). У випадку відсутності в спадкоємця (спадкоємців) рахунку в цінних паперах, він (вони) повинні відкрити такий рахунок у будь-якого зберігача, що має відповідний дозвіл ДКЦПФР. Підтвердженням права власності на акції є виписка з рахунку в цінних паперах, що видається спадкоємцеві зберігачем (ч. 4 ст. 5 Закону про НДСУ).
Тільки з моменту зарахування акцій на рахунок у цінних паперах, відкритий спадкоємцем у зберігача, або з моменту внесення реєстроутримувачем відповідного запису до реєстру акціонерів і видачі сертифіката акцій до спадкоємців переходить право власності на акції померлого акціонера (ст. 5 Закону про НДСУ).
У відношенні цінних паперів у бездокументарній формі ст. 5 чітко встановлює, що право власності переходить до нового власника з моменту зарахування цінних паперів на його рахунок у зберігача. Таке ж правило діє і для знерухомлених цінних паперів. Однак відносно іменних цінних паперів у документарній формі ч. 1 ст. 5 закріплює, що вони передаються новому власникові шляхом повного індосаменту. Однак сьогодні акції не підлягають передачі шляхом повного індосаменту (тобто шляхом здійснення передавального напису на бланку сертифіката акцій). Відповідно до діючого законодавства, при зміні власника акції старий сертифікат вилучається реєстроутримувачем і погашається, а власникові видається новий сертифікат. Коли ж усе-таки переходить право власності? Представляється, що саме з моменту внесення особи до реєстру власників іменних цінних паперів і видачі йому сертифіката акцій до нього переходить право власності на цінні папери. І саме даний сертифікат, а не свідоцтво про право на спадщину, визнається документом, що підтверджує право власності на акції (ч. 4 ст. 5 Закону про НДСУ). "