Как запастись электричеством - зарядная станция, акум + бесперебойник

Цена вопроса - 50к гр
Це ви про що? У вас якась саморобна установка типу "інвертор + літієвий акумулятор + BMS + зарядний пристрій"? Я й сам про таке зараз думаю. Інвертор на 12/220 В в мене вже є. Там потужність 1 кВт (у "піку" до 2 кВт) та "чиста синусоїда". Холодильник від нього працює нормально, при потребі можна буде заживити комп'ютер чи ще щось не дуже потужне. Без пральної машинки "переб'юся", а замість мікрохвильовки та електричної плити в мене є портативна газова конфорка на балончиках. Отже, тепер до інвертора треба LiFePO4 акумулятор, BMS та зарядний пристрій. Бо моя свинцева стартерна батарея другу зиму вже не витягне.
 
Це ви про що? У вас якась саморобна установка типу "інвертор + літієвий акумулятор + BMS + зарядний пристрій"? Я й сам про таке зараз думаю. Інвертор на 12/220 В в мене вже є. Там потужність 1 кВт (у "піку" до 2 кВт) та "чиста синусоїда". Холодильник від нього працює нормально, при потребі можна буде заживити комп'ютер чи ще щось не дуже потужне. Без пральної машинки "переб'юся", а замість мікрохвильовки та електричної плити в мене є портативна газова конфорка на балончиках. Отже, тепер до інвертора треба LiFePO4 акумулятор, BMS та зарядний пристрій. Бо моя свинцева стартерна батарея другу зиму вже не витягне.
100Ач минимум, это всего 1,2 кВт/ч, зарядное на 30 А, если холодильник неинвертор, то на 10 часов энергии, если инвертор, то в режиме только морозилка на несколько суток.
 
самое дорогое это надежные литиевые банки
 
самое дорогое это надежные литиевые б
Не факт. У меня лития уже набралась кучка дохлых банок. Потому, лично мне больше нравится вариант - свинец. В большой емкости. Стартерная батарея.
Работает нормально, как бы тут не ругали. Мне хватает. Теоретически, можно раз в год даже менять. Практически - ХЗ, пока не понятно.
Но, сборки лития на большие емкости - у меня не пошли....
А если еще и солнечные панели....
 
Не факт. У меня лития уже набралась кучка дохлых банок. Потому, лично мне больше нравится вариант - свинец. В большой емкости. Стартерная батарея.
Работает нормально, как бы тут не ругали. Мне хватает. Теоретически, можно раз в год даже менять. Практически - ХЗ, пока не понятно.
Но, сборки лития на большие емкости - у меня не пошли....
А если еще и солнечные панели....
Свинцовые аккумуляторы (если хотите чтобы они работали долго), нельзя разряжать больше чем до 12 вольт (без нагрузки), это 50% от ее возможности, дальше идёт её деградация, а потом она перестаёт брать заряд, и начинаются танцы с бубнами вокруг неё.
 
Свинцовые аккумуляторы (если хотите чтобы они работали долго), нельзя разряжать больше чем до 12 вольт (без нагрузки), это 50% от ее возможности, дальше идёт её деградация, а потом она перестаёт брать заряд, и начинаются танцы с бубнами вокруг неё.
Разряжать можно и больше, если сразу заряжать. Так происходит проверка ёмкости. Да и на автомобиле крутить стартер до короткого хр приходилось неоднократно... Держать разряженным нельзя особенно в тепле.
 
Разряжать можно и больше, если сразу заряжать. Так происходит проверка ёмкости. Да и на автомобиле крутить стартер до короткого хр приходилось неоднократно... Держать разряженным нельзя особенно в тепле.
Свинец не любит недозаряда. Надо заряжать максимально быстро, не держать разряженным.
Но ещё больше свинец не любит перезаряд.
 
Свинец на сегодняшний день это мазохизм, слишком много для него надо создать условий, и выполнить кучу требований что бы держать его рядом с собой в квартире, для наших сегодняшних нужд связанных с блекаутом - отжившая технология.
 
У меня лития уже набралась кучка дохлых банок
А можна подробиці: яка "хімія", марка, модель? Чим заряджали та як розряджали? Яка BMS була? Скільки циклів пройшли? Який внутрішній опір був раніше та який тепер?
 
Свинец на сегодняшний день это мазохизм, слишком много для него надо создать условий, и выполнить кучу требований
Умови там, в принципі, прості: не перезаряджати вище норми, не перегрівати, у тому числі перезарядом. Не заряджати надто великим струмом (більше 0,1*С). Не розряджати нижче норми. Та це не важко. А от решту умов - "не розряджати глибоко" та "не тримати розрядженим довго" під час блекаутів виконати вже важче.
 
А можна подробиці: яка "хімія", марка, модель? Чим заряджали та як розряджали? Яка BMS була? Скільки циклів пройшли? Який внутрішній опір був раніше та який тепер?
18650. Різнобій. Деякі купляв новими, деякі дешман з ліхтариків... Симптом - саморазряд та утрата ємності. Litocala зарядний пристрій
 
18650. Різнобій. Деякі купляв новими, деякі дешман з ліхтариків
Тоді все зрозуміло.
А у мене інший приклад: акумулятор літій-залізо-фосфатний 48 В 15 Аг, набраний з "сосисок" марки Headway. В комплекті BMS. Заряджав струмом до 4 А. Акумулятор встановлений на електровелосипед. Розряджав струмом максимум до 30 А.
Акумулятор досі працює, на ньому можна їздити, хоча після спроб заряджати на холоді в нього при значних навантаженнях вже просідає напруга, і вгору, наприклад, на підйомі на колишній вулиці Муранова він вже тягне слабенько, треба допомагати педалями.
Акумулятор був куплений у 2013 році
 
Тоді все зрозуміло.
А у мене інший приклад: акумулятор літій-залізо-фосфатний 48 В 15 Аг, набраний з "сосисок" марки Headway. В комплекті BMS. Заряджав струмом до 4 А. Акумулятор встановлений на електровелосипед. Розряджав струмом максимум до 30 А.
Акумулятор досі працює, на ньому можна їздити, хоча після спроб заряджати на холоді в нього при значних навантаженнях вже просідає напруга, і вгору, наприклад, на підйомі на колишній вулиці Муранова він вже тягне слабенько, треба допомагати педалями.
Акумулятор був куплений у 2013 році
15 АГ. Це ні про що. Але, скажи вартість?
Бо я впевнений, що два кіслотніка я зможу купити. І не на 15 АГ.
Недолік кіслотніка - це вага. Якщо стаціонарно ,- то, як на мене, найкращі ціна-якість
 
6000 циклов разряд-заряд . у меня такие акумы литий-железо. зиму отработали на ура. жду следующую зиму. холодильник, чайник, микроволновка, телек, стиралка, свет в квартире, инет - не знал проблем. иногда жена и мультиварку включала по необходимости.
 
15 АГ. Це ні про що. Але, скажи вартість?
15 Аг 48 В в перерахунку на 12 В будуть 60 Аг, причому "чесних" 60 Аг, а не як у свинця, який не бажано розряджати "в нуль", і він не віддасть свою ємність повністю, бо здохне. Коли я купляв той акумулятор, це обійшлося мені у 600 доларів (самі "банки", тримачі, перемички, шматки текстоліту, BMS, зарядний пристрій (до речі, доволі якісний), робота по збиранню всього цього, доставка з Китаю). Перед покупкою я від'їздив один сезон на свинцевих акумуляторах ( 4 шт. AGM 12 В по 7 Аг). За сезон вони здохли. У порівнянні зі свинцем цей акумулятор "як небо і земля", бо його хватало проїхати "з вітерцем" в 10 разів довше.
Так, я розумію, що в нас тут тема про резервне живлення під час блекаутів, і на резервних акумуляторах ніхто їздити не буде, тож їхні габарити та вага вже не такі важливі, як на велосипеді. Але з досвіду використання свинцевих (AGM) акумуляторів в комп'ютерних ДБЖ скажу, що навіть фірмовий якісний АКБ не живе в ДБЖ більше 4 років, а дешевий здохне років за 2. А здихають вони повністю, а не частково, як LiFePO4, де "дохлими" вважаються ті АКБ, які втратили 20% ємності та не тримають великий струм. А стосовно стартерних батарей в мене теж негативний досвід. Я переробив свій комп'ютерний ДБЖ під зовнішню АКБ (вивів кабелі назовні) та підключив стартерну АКБ на 60 Аг. Комп'ютер та деякі інші прилади від неї працювали приблизно 6 годин, доки ДБЖ не вимкнувся. Після цього АКБ простояла розряджена цілу ніч, доки я не повернувся додому, потім її зарядили автомобільною зарядкою. В другий раз ця батарея протрималася трохи більше однієї години на тому ж навантаженні.
 
Поддержу LiFePo4 аккумуляторы, у меня тоже электровелосипед, один из первых в Харькове, куплен в 2008 году (ещё на свинцовых аккумуляторах), пару недель назад купил к нему новые аккумуляторы LiFePo4 36В/18А что то в районе 9000 грн, купил перед зимой (но ездить зимой не собираюсь), это скорей дополнительная ёмкость на случай отключения электричества, к нему приобрёл дополнительно понижающий преобразователь на 30А/12 вольт (1500грн), да и на случай долгого блекаута мой электровелосипед благодаря специальной задней подставке превращается в тренажер-генератор, где можно крутить педали и заряжать аккумулятор, делюсь, может кому то подскажу и такую идею.
 
Останнє редагування:
можно крутить педали и заряжать аккумулятор
Це треба буде весь день крутити педалі. Наприклад, для вашого акумулятора 36 В 18 Аг енергоємність 36*18=648 Ватт*г. Враховуємо ККД акумулятора та генератора (хай буде по 90%). 648/0,9/0,9=800 Ватт*г. Отже, вам треба впродовж 8 годин крутити генератор так, щоби видавати постійно в середньому 100 Вт.
 
купи генератор и запасись бензином.
 
Назад
Зверху Знизу