Йобана русня

Олег Олегович Новик
18 березня росіяни вчетверте в супереч та порушуючи конституцію РФ перепризначили своїм президентом В.Путіна. Вони назвали це виборами, але насправді – ніякі це не вибори, звичайно. Декорація. Акламація. Знущання над демократією.
Перед цими виборами багато казали про те, що Путін приречений на перемогу. Що він переміг би й на чесних виборах. Що ніякої реальної альтернативи чинному президенту просто немає. Як немає сильної опозиції. Що російське суспільство просто не хоче змін – таке вже воно архаїчне, консервативне, шовіністичне.
Звичайно, з цим легко погодитися і сказати собі: це не Путін такий – це Росія така. Але тоді скажіть мені, чому ця ж Росія 1991 року обрала своїм президентом Бориса Єльцина, якого тоді підтримували демократи – а висуванцям комуністичних еліт відмовила? І це в той час, коли інші колишні радянські республіки обирали комуністів?
А тому, що в Росії 1991 року була реальна політична конкуренція, створена перебудовою і гласністю. Були різні засоби масової інформації. Була дискусія у суспільстві. Й росіяни почали вірити в те, що їхній голос, їхня думка чогось варті.
Така ситуація тривала п’ять років – до наступних президентських виборів, коли держава і олігархи об’єдналися під приводом не допустити комуністичного реваншу, не дати лідеру КПРФ Геннадію Зюганову перемогти. Комуністичний реванш вдалося зупинити, а от симбіоз держави і олігархату – ні. Саме з того часу годі говорити про якусь серйозну дискусію, конкуренцію поглядів і програм. 1991 року росіяни розуміли, що саме відрізняє Єльцина віл його головного конкурента, колишнього голови Ради міністрів СРСР Миколи Рижкова. 1996 року була очевидною відмінність Єльцина від Зюганова. А от що 2000 року відрізняло Путіна від ще одного чекіста – Євгена Примакова, якого не допустили до боротьби за президентську посаду? Так, тоді одні олігархи підтримували Путіна, інші Примакова, але всі разом – КГБ. І коли один із вихованців Луб’янської площі виграв, він став не президентом – правителем Росії.
Російське суспільство вже два десятиріччя живе у атмосфері повної відсутності конкуренції – і це при тому, що і в радянські часи ніякого змагання думок також не було. Росіяни просто дихають отруєним повітрям і вважають, що іншого не існує. Чому тоді ми дивуємося, що російське суспільство не бажає змін, коли ніхто не розповідає йому про ці зміни? Чому думаємо, що хтось не буде отруєним шовінізмом, коли живе у суспільстві, де всі – від телеведучих до лідерів думок, письменників і акторів – переконують, що чорне – це біле, а війна – це мир? Чому не помічаємо щирого здивування росіян, які вважають "ненормальним" те, що українці не знають переможця президентських виборів заздалегідь?
Пригадую, що ще 1994 року, ніхто і повірити не міг, що шанси головних кандидатів практично однакові. І це було тільки через три роки після краху СРСР. В України вже була хай пострадянська, хай нерозвинута, але демократична республіка, а в Росії продовжували думати, як повернутися до монархії і називали президента "царем Борисом". Так, Єльцин царем так і не став, однак Путіну закортілося стати імператором. Імператором, який не тільки захоплює чужі території, але й позбавляє власних співгромадян самої можливості думати і обирати.
Тому окуповані не тільки Крим і частина Донбасу, Абхазія і Осетія чи Придністров’я. Сама Росія також окупована. Країна, громадяни якої не здатні розпоряджатися власним майбутнім, не може вважатися вільною. Це раби КГБешної системи, де одні царюють і крадуть, а інші виживають як можуть або помирають.
 
dg0jce.jpg
 
Natalya Hodakova
это оккупированный Судак. А Долгорукий может не верить дальше.

Долгорукий не в Судаке живет, а в Москве. И за последние 4 месяца прошел ( не со своим здоровьем, слава богу ) три больницы, около 6/7 вызовов скорой, операцию и смерть близкого человека.

Есть скорая помощь. Все. Может где-то и нужно сбивать температуру, хуйзнает, у нас 103 и приезд машины. А уж с температурой под 40, участковый врач, ага...
 
Я после заявления вашего министра, о том что последнюю стадию рака больные должны лечить и обезбаливать за свой счёт, потому как сами виноваты, посмотрел питерские группы о медпомощи в Питере. Нет там никакого вброса. И вы явно не "простой дубль", к вам и приедут вовремя и лечением обеспечат.
 
Я после заявления вашего министра, о том что последнюю стадию рака больные должны лечить и обезбаливать за свой счёт, посмотрел питерские группы о медпомощи в Питере. Нет там никакого вброса. И вы явно не "простой дубль".

ну в одну кучу, все-таки, не нужно сваливать
я же не говорил, шо у нас медицина хорошая.

ну а так, да - жизнь в интернетах можно повернуть в любую, нужную тебе, сторону.
 
ВЛАСНА ДУМКА РОСІЯ БЕРЕЗЕНЬ 21, 2018
Это написано о России в 1549 году (!!) австрийским бароном Герберштейн-Нейперг-Гюттентаг. Сейчас на дворе 2018 год. Ответьте себе честно – что-то изменилось?

Цитата фейковая. Не было во времена Герберштейна такого понятия как нация и частная собственность, а в монархиях нет граждан, есть подданные. Но в его Записках о Московии действительно есть кромольные высказывания о московитах.
 
Латвийский сейм принял закон об отмене русскоязычного обучения в школах
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Maxim Goryunov
знакомые постят ссылку на видео, где пожилой мужчина грозит главе Волоколамского района «запихать в жопу его очки» если внук этого мужчины,
отравленный зловонием,
идущим от местной свалки, умрет.
знакомые пишут - ага, русский бунт!
я же хватаюсь за голову.
что значит «если внук умрет»? А если не умрет? если не умрет, то ничего страшного?
бунтовать надо когда есть труп внука? холодный и синий? а если внук не труп, если мечется в горячке и блюет, все нормально?
и это русский бунт? бессмысленный и беспощадный?
если здесь и есть нечто бессмысленное и беспощадное, то только покорность.
она тут в самом деле эпическая.

p.s. глядя на это видео нельзя не заподозрить,
что вообще вся история «русского бунта» - это такая крепкая киселевская фальсификация.
чтобы русскому человеку не так стыдно было
 
Назад
Зверху Знизу