⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
Україна хоче реформувати Радбез ООН
Принаймні одне додаткове місце в Радбезі має бути надано Східноєвропейській групі
Україна виступає за ширше представництво східноєвропейських держав у Раді Безпеки ООН та поступову відмову від використання "права вето". Про це в понеділок заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час засідання Генасамблеї ООН, присвяченій реформуванню Радбезу, передає Укрінформ.
"Ми категорично наполягаємо на тому, щоб принаймні одне додаткове місце було надано Східноєвропейській групі в категорії обраних членів", - сказав він, наголосивши, що "наша група є однією з найменш представлених серед непостійних членів Ради Безпеки. У нас є лише одне місце для 22 країн-членів ООН".
Єльченко також висловив переконання в тому, що "жодна реформа не буде завершена без серйозного перегляду ролі вето в роботі Ради Безпеки". "Ми виступаємо за припинення "права вето" й рішуче підтримуємо всі ініціативи, спрямовані на обмеження його використання", - заявив представник України.
Він нагадав про спільний лист України та Грузії від 23 травня цього року, адресований співголовам міжурядових переговорів щодо реформи Радбезу та поширений як офіційний документ Генасамблеї ООН. У листі, зокрема, сказано, що
"право вето" має бути обмежене, коли постійний член бере участь у конфлікті чи ситуації, що розглядається, і, отже, не може використовувати своє права голосу неупереджено через конфлікт інтересів.