Читаете ли вы книги на украинском языке?

Ну, ось і я долучилася до читання на українській мові. Щойно закінчила "Солодка Даруся". Починала читати, думала - покину, а ж не змогла. Дуже добре написано, мова колдоритна, але яка ж тяжка книга, особливо остання частина...
 
Читаете ли вы книги на украинском языке?

Без проблем. Дома и Кобзар есть, и Бiлi Шати на украинском, и другие книги. Уважаю поэзию Лины Костенко. Если в быту ко мне обращаются на украинском, например, продавец на базаре, автоматически отвечаю тоже на украинском.
 
Я задумалась вот о чем: книги на украинском языке я не читала с института, и сейчас мне это было бы уже даже некомфортно. А как у остальных с этим?

Украинским владею свободно и не составляет труда прочитать что-то, но русский всё-таки как-то ближе)
 
Т.е. все-таки не читаете, хотя и можете? )
 
Зараз читаю "Самар" Миколи Гриценка.
Дуже смачно та колоритно оповідається життя одного села на Сумщині в особах. Тобто в його мешканцях. Всі вони неповторні та індивідуальні. Якби не було написано українською та не згадувались міста Недригайлів, Ромни, Лебедин, то міг би на хвильку подумати, що тримаю в руках твори незабутнього оспівувача "деревенского чудака" Василя Шукшина. Але лише на хвильку. Бо, на відміну від шукшинської злоби на несправедливий світ, книга наповнена українською лагідністю та любов"ю, нашою невмиручою винахідливістю та почуттям гумору. Дуже рекомендую.
 
Останнє редагування:
До мене тільки-но дійшло - обговорюємо українську літературу на російській мові. Це не є правильно. Я виправляюсь :)
 
я в последнее время читаю только на украинском. Люко Дашвар мне не пошла, хотя пересилив себя , прочитала все ее произведения.из последнего прочитанного и понравившегося Марина Троян “Обліковець”. сейчас заказала книжечку "Маріупольський процес" Галина Вдовиченко.
 
Читаю зараз прикольну книжку "Вітамін від самотності" Л.Липовської. Книжка для дівчат або для жінок з вітром в голові :)
Але мені трохи незрозуміло: склалося враження, що авторка мешкає в Росії. А книжка - на українській, в тому числі онлайн. От тепер і цікаво - чи вона до нас переїхала, чи її там друкувати не схотили...
 
Останнє редагування:
Андрій Цаплієнко. Книга Змін.
Збірка оповідань. Дуже яскрава мова і актуальна тематика.
 
К сожалению, украиноязычную книгу в последний раз читала аж в прошлом году — покупала себе на барахолке "Євпраксію" Загребельного.
 
К сожалению, украиноязычную книгу в последний раз читала аж в прошлом году — покупала себе на барахолке "Євпраксію" Загребельного.

Тоже давно не читала. Вот, из того, что помню:

Ірена Карпа "Фройд би плакав"
Іван Багряний "Сад Гетсиманський", Тигролови"
Сергій Жадан "Депеш мод", "Ефіопія" - особенно стихи его нравятся
Олесь Ульяненко "Там, де південь" - 18+, и не каждому подойдет
Василь Шкляр "Залишенець.Чорний ворон"
Ліна Костенко "Записки українського самашедшого"
 
Останнє редагування:
Любко Дереш "Трохи пітьми"
 
Читал много украинской литературы, так как учился на филфаке. Из всего списка могу отметить только "Я (Романтика)" Хвильового - небольшая новелла, но именно она вызвала бурю в моем сознании
 
пытался читать современную литературу на украинском языке, включая современные переводы иностранных книг - не пошло, произведения не зацепили, а переводы режут глаз, сродни переведенного гуглом или рутоплей, из современных пробовал: Костенко "Записки українського самашедшого", Дереш "Культ", Жадан "Депеш мод", Андрухович "Таємниця. Замість роману", Матіос "Чотири пори життя" ...
уж лучше перечитывать классиков ...
 
Когда-то , в 80-х , читал в переводе на украинский книгу Володимира Неффа "Королеви не мають ніг " , было еще продолжение , не помню название . Книга написана в стиле авантюрного романа с элементами мистики , время и место действия - средневековая Европа. Читалась запоем , давалась знакомым , которым также очень понравилась , где-то среди них и потерялась . Попробуйте поискать в электронных библиотеках , не пожалеете
 
Люблю читать произведения на украинском. Как современную украинскую литературу, так и зарубежную классику. Украинский язык очень легко читается.
 
Назад
Зверху Знизу