Чи ви будете повертатись ?

Чи повернетесь

  • Так

    Голосів: 141 62.4%
  • Ні

    Голосів: 85 37.6%

  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    226
Ви зі мною спілкуєтесь єдиною правильною мовою . Дякую за відвертість . Ви 40 років думали - думали російською . Чому так сталося ? Бо тато і мамо так навчили , бо всі друзі так , більшість харків'ян . Напевно , і ваші діти теж так вами навчені . А якщо це помилка ? Уявляєте ?" Кто- то хитрый и большой " вкрав з вашої родини маленьку частку душі ... Тобто , наприклад , ваша Прабабця була україномовною ,жила собі на селі з прадідом, розмовляли українською , як і переважна більшість простих людей в Україні, а потім одна імперія змінила іншу , і поховала в своїх підручниках мову , історію , знання ваших пращурів . І сказала : отакот, не модно , не сучасно . Більшість шкіл російські , вузи теж , викладачі - всі. Замість самобутності - одна на всіх КПРС, великі гулаги, будівництва , ніщєта. І народились ви . Без вітчизни . Бо союз то не батьківщина , а тюрьма . Без мови , бо її вкрали , без історії своїх діда- баби , бо їх закатували , без літератури бо вона під забороною . Без святих місць України , бо вони всі викреслені з пам'яті радянським чоботом . Живете такий собі безхатченко , і тут ця наволоч починає вас бомбити . І ви , гімно таке , мені кажете , що так звикли. Та той бобер з Покотиловки має більше честі і поваги до загиблих за свободу України . Яку виборювали століттями . До всіх закатованих і ненароджених. Як ви так можете ? Жити і не думати , що в застінках нквс вмирали за право розмовляти мовою , а вам незручно ?
Я можу ще й не так. Одна моя бабця жила в Білорусі за межею осідлості і розмовляла російською та на ідіш. Друга - в Дніпрі, і розмовляла українською, російською та на ідіш. Я живу в Харкові, розмовляю російською, українскою та англійською (деякими іншими європейськими мовами та на івриті по десятку слів - то не розмова) . Доречі, свого часу в університет я не зміг поступити завдяки пану, який розмовляв щирою українською, але поводив ся печерним антисемітом. Це не завадило мені отримати вищу освіту в іншому ВИШі та згодом набути вчений ступінь, який геть не пов’язаний із філологією. Пройде років 30 - поговоримо, яка мова є головнішою, та чи є таке взагалі. А хто патякає "українська понад усе і всюди, хто говорить іншою мовою - зрадник", я відсилаю читати Конституцію, ст. 10.
P.S. Останні років 10-12 я намагаюсья думати виключно українською, але не виходить, тому що я починаю згадувати про нашу владу, і одразу ж на думку спадає виключно російська лайка. Чому б це?
 
Я можу ще й не так. Одна моя бабця жила в Білорусі за межею осідлості і розмовляла російською та на ідіш. Друга - в Дніпрі, і розмовляла українською, російською та на ідіш. Я живу в Харкові, розмовляю російською, українскою та англійською (деякими іншими європейськими мовами та на івриті по десятку слів - то не розмова) . Доречі, свого часу в університет я не зміг поступити завдяки пану, який розмовляв щирою українською, але поводив ся печерним антисемітом. Це не завадило мені отримати вищу освіту в іншому ВИШі та згодом набути вчений ступінь, який геть не пов’язаний із філологією. Пройде років 30 - поговоримо, яка мова є головнішою, та чи є таке взагалі. А хто патякає "українська понад усе і всюди, хто говорить іншою мовою - зрадник", я відсилаю читати Конституцію, ст. 10.
P.S. Останні років 10-12 я намагаюсья думати виключно українською, але не виходить, тому що я починаю згадувати про нашу владу, і одразу ж на думку спадає виключно російська лайка. Чому б це?
Бо ви здебільшого єврей ніж українець ?


Якось дивно , що наприкінці 90 когось в інституті цікавила ваша національність .
 
Останнє редагування:
Якщо серйозно , то просто небажання від нерозуміння . Небажання вчитися розмовляти , бо є нерозуміння необхідності .
 
только в том случае если это не твою личную свободу нарушают, а кого-то другого. А вот если бы лично тебя скрутили на улице, посадили в бобик и повезли в окопы - запела бы ты совсем по-другому
Ирочка в более широком смысле говорила о личной свободе. Зачем сводить права к военкомату?
 
Я можу ще й не так. Одна моя бабця жила в Білорусі за межею осідлості і розмовляла російською та на ідіш. Друга - в Дніпрі, і розмовляла українською, російською та на ідіш. Я живу в Харкові, розмовляю російською, українскою та англійською (деякими іншими європейськими мовами та на івриті по десятку слів - то не розмова) . Пройде років 30 - поговоримо, яка мова є головнішою, та чи є таке взагалі.
Интересно, что при Союзе сажали за мову и иврит.
А идиш чуть ли не пропагандировали. :)
От идиш евреи сами отказались, увидев свои перспективы в русском языке.
А вот когда они заинтересовались ивритом, власть напряглась.
В иврите власть увидела еврейское будущее вне страны и начала жесткие посадки.
Что такое идиш? - это память о черте оседлости, о преследованиях и унижениях.
Вот и отказались.
Мова тоже была направлена в будущее вне страны, но с нюансами. И эти нюансы власть четко отслеживала.
В отличие от еврейской истории мова напоминала не только о временах преследований и унижений, но и о временах сопротивления. Олекса Довбуш и другие. Поэтому могли посадить и за отдельную от общерусской трактовку истории.
Пришлось выдумывать единую общность - советский народ и утверждать единый язык в качестве межнационального.
 
Бо ви здебільшого єврей ніж українець ?


Якось дивно , що наприкінці 90 когось в інституті цікавила ваша національність .
Від єврея в мене тільки характерна зовнішність, бо я не знаю мови та сало їм :)
Я, мабуть, неточно написав, бо поступав я наприкінці 80-х, тоді цікавило.
І де ви бачите небажання розмовляти? Я просто не люблю наглого примусу. Все має йти по черзі.
Интересно, что при Союзе сажали за мову и иврит.
А идиш чуть ли не пропагандировали. :)
От идиш евреи сами отказались, увидев свои перспективы в русском языке.
А вот когда они заинтересовались ивритом, власть напряглась.
В иврите власть увидела еврейское будущее вне страны и начала жесткие посадки.
Что такое идиш? - это память о черте оседлости, о преследованиях и унижениях.
Вот и отказались.
Мова тоже была направлена в будущее вне страны, но с нюансами. И эти нюансы власть четко отслеживала.
В отличие от еврейской истории мова напоминала не только о временах преследований и унижений, но и о временах сопротивления. Олекса Довбуш и другие. Поэтому могли посадить и за отдельную от общерусской трактовку истории.
Пришлось выдумывать единую общность - советский народ и утверждать единый язык в качестве межнационального.
У нас вполне себе преподавали и украинский язык, и литературу, разумеется, с идеологическими поправками. Просто считалось, что говорить на украинском - это по-сельски, а все ведь такие городские... Ничего, кто приехал из украиноговорящих мест, вполне говорили по русски, а если сбивались на украинский, никто их мордочкой не тыкал, как-то уже не принято было.
Точно так же, сейчас слушаешь "високопосадовців", говорящих на "азировке" с рязанским акцентом, и понимаешь - вот он, испанский стыд.
 
Останнє редагування:
Ви зі мною спілкуєтесь єдиною правильною мовою . Дякую за відвертість . Ви 40 років думали - думали російською . Чому так сталося ? Бо тато і мамо так навчили , бо всі друзі так , більшість харків'ян . Напевно , і ваші діти теж так вами навчені . А якщо це помилка ? Уявляєте ?" Кто- то хитрый и большой " вкрав з вашої родини маленьку частку душі ... Тобто , наприклад , ваша Прабабця була україномовною ,жила собі на селі з прадідом, розмовляли українською , як і переважна більшість простих людей в Україні, а потім одна імперія змінила іншу , і поховала в своїх підручниках мову , історію , знання ваших пращурів . І сказала : отакот, не модно , не сучасно . Більшість шкіл російські , вузи теж , викладачі - всі. Замість самобутності - одна на всіх КПРС, великі гулаги, будівництва , ніщєта. І народились ви . Без вітчизни . Бо союз то не батьківщина , а тюрьма . Без мови , бо її вкрали , без історії своїх діда- баби , бо їх закатували , без літератури бо вона під забороною . Без святих місць України , бо вони всі викреслені з пам'яті радянським чоботом . Живете такий собі безхатченко , і тут ця наволоч починає вас бомбити . І ви , гімно таке , мені кажете , що так звикли. Та той бобер з Покотиловки має більше честі і поваги до загиблих за свободу України . Яку виборювали століттями . До всіх закатованих і ненароджених. Як ви так можете ? Жити і не думати , що в застінках нквс вмирали за право розмовляти мовою , а вам незручно ?
такие как ты учится, вступают в партию, делают карьеру, пользуются положением над соотечественниками, а потом говорят - я хотел развалить изнутри )))
был бы ты или твои родители такие свидомые - сидели б на Сахалине в лучем случае на состояние 1991.
 
такие как ты учится, вступают в партию, делают карьеру, пользуются положением над соотечественниками, а потом говорят - я хотел развалить изнутри )))
был бы ты или твои родители такие свидомые - сидели б на Сахалине в лучем случае на состояние 1991.
Пані Фаріон теж була членом КПРС з лютої ненависті, мабуть. Ні, я знаю, від мого тестю-небіжчика теж вимагали подати заяву на кандидати в КПРС, без цього дисертацію до захисту не приймали. Ну, що, захистив та й усе, ніякої партії, бо після кандидату треба ще заяви якісь писати, а він був чесною людиною і від усього серця комуняк ненавидів. Тому й докторську не захистив, незважаючи на десяток написаних підручників та 20+ років деканства та завідування кафедрою за спеціальністю, яку сам створював, бо вимагали бути членом КПРС, а він сказав, хай вдавляться.
А ось вищезгадана особа була весь час в активі. Тобто займалася переслідуванням іншодумців, як і зараз. Гібрид флюгера та тріщалки.
 
такие как ты учится, вступают в партию, делают карьеру, пользуются положением над соотечественниками, а потом говорят - я хотел развалить изнутри )))
был бы ты или твои родители такие свидомые - сидели б на Сахалине в лучем случае на состояние 1991.
А чому ви думаєте , що в мене немає репресованих ? Тому що вам звично в своєму світі пристосуванців ? Тому що ви мов той обоізлий цуцик хочете лизати московську руку ?
 
А чому ви думаєте , що в мене немає репресованих ? Тому що вам звично в своєму світі пристосуванців ? Тому що ви мов той обоізлий цуцик хочете лизати московську руку ?
седьмая вода на киселе... может быть.

я четко написал ни ты, ни родители.

короче, ты унылый, скучный, понятный, фу...
 
У нас вполне себе преподавали и украинский язык, и литературу, разумеется, с идеологическими поправками. Просто считалось, что говорить на украинском - это по-сельски, а все ведь такие городские... Ничего, кто приехал из украиноговорящих мест, вполне говорили по русски, а если сбивались на украинский, никто их мордочкой не тыкал, как-то уже не принято было.
Точно так же, сейчас слушаешь "високопосадовців", говорящих на "азировке" с рязанским акцентом, и понимаешь - вот он, испанский стыд.
Я об этом думала дописать, когда писала предыдущий пост. А вы мне дали "хорошую подачу".
Сажали не за украинский язык, а за мову. :)
Вот эта мысль в голову пришла. Казалось бы, парадоксальная.
Как указано в итогах переписи 1897 года - три наречия русского языка.
Украинский язык к моменту развала Союза был максимально приближен к русскому языку, как его малороссийская разновидность.
Максимально выхолощен и очищен от диалектизмов. И не по филологической причине, а по политической.
То, что я подразумеваю под мовой, гораздо богаче. А от мовы "рука так и тянется" к отдельной от России истории.
Как только мова перестает быть малороссийским наречием или украинским языком, так сразу становится опасной для наших "братьев".
Украинский язык они бы еще проглотили.
 
Ні, я знаю, від мого тестю-небіжчика теж вимагали подати заяву на кандидати в КПРС, без цього дисертацію до захисту не приймали. Ну, що, захистив та й усе, ніякої партії, бо після кандидату треба ще заяви якісь писати, а він був чесною людиною і від усього серця комуняк ненавидів. Тому й докторську не захистив, незважаючи на десяток написаних підручників та 20+ років деканства та завідування кафедрою за спеціальністю, яку сам створював, бо вимагали бути членом КПРС, а він сказав, хай вдавляться.
Поскольку мне неизвестно, кто был по национальности ваш тесть, то рассмотрим оба варианта от Брежнева до Горбачева.
1. Евреи.
Защищать кандидатскую можно было при Брежневе без КПСС Может, и докторскую. Тут был юзер с ФТИНТа. У нас наверняка был общий знакомый доктор наук, ныне покойный. При жизни не приходило в голову спросить - был ли он в партии. Евреев в партию не принимали, как и вообще "техническую интеллигенцию". Начали принимать при Горбачеве всех подряд.
2. НЕевреи
В партию могли затянуть на определенной должности. Начиная с какого-то уровня. Главный инженер НИИ или проектного института, директор... В вузе ректор, может, и декан. Для защиты диссертаций партийность не требовалась. Ни для кандидатской, ни для докторской.
 
Поскольку мне неизвестно, кто был по национальности ваш тесть, то рассмотрим оба варианта от Брежнева до Горбачева.
1. Евреи.
Защищать кандидатскую можно было при Брежневе без КПСС Может, и докторскую. Тут был юзер с ФТИНТа. У нас наверняка был общий знакомый доктор наук, ныне покойный. При жизни не приходило в голову спросить - был ли он в партии. Евреев в партию не принимали, как и вообще "техническую интеллигенцию". Начали принимать при Горбачеве всех подряд.
2. НЕевреи
В партию могли затянуть на определенной должности. Начиная с какого-то уровня. Главный инженер НИИ или проектного института, директор... В вузе ректор, может, и декан. Для защиты диссертаций партийность не требовалась. Ни для кандидатской, ни для докторской.
Як то в партію не брали євреїв при Брежневі ? Зовсім ?
 
Бред, ты явно не понимаешь о чем говоришь. Ни в этом случае. Ни в случае с рассуждениями про идиш и иврит.
При Хрущеве принимали, так сколько там того Хрущева было после 20 съезда. При Брежневе не слышала, чтобы принимали евреев в партию.
А про иврит читай Википедию, что ли.
Бару́х (Бори́с Семёнович) Подо́льский
 
При Брежневе не слышала, чтобы принимали евреев в партию.
Даже не знаю как комментировать. При Брежневе вообще для евреев начались золотые времена, поскольку именно тогда мелкими партиями они начали репатриировать. Откуда информация о том, что их не брали в партию?
Бару́х (Бори́с Семёнович) Подо́льский
Биографию читать или что? И что там написано?
 
Евреев в КПСС было очень много. Принимали аж бегом.
Тебе 35? Что ты можешь знать о тех временах?
Был короткий период при Хрущеве. А потом уже при Горбачеве.
Все ринулись в Демплатформу КПСС, а до этого и не мечтали.
Правда, получилось, что ненадолго.

В октябре 1952 года на XIX съезде партии её название было вновь изменено. ВКП(б) была переименована в Коммунистическую партию Советского Союза — КПСС (с)
 
Назад
Зверху Знизу