Бандера та УПА - переоцінка?

Чи змінилося ваше ставлення до Бандери та УПА через Майдан/окупацію Криму/навалу на Донбасс?

  • Змінилося на позитивне

    Голосів: 36 12.2%
  • Змінилося на негативне

    Голосів: 10 3.4%
  • Не змінилося - позитивне

    Голосів: 74 25.0%
  • Не змінилося - негативне

    Голосів: 121 40.9%
  • Змінилося на нейтральне

    Голосів: 8 2.7%
  • Не змінилося - нейтральне

    Голосів: 21 7.1%
  • Брешуть про "фашистів" зараз - тепер допускаю брехали і тоді

    Голосів: 26 8.8%

  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    296
Так что расскажите это жителям Донбасса.
А вы расскажите вот это жителям Донбасса:
...З червня 1939-го по червень 1941-го в тюрмах Західної Україні було знищено 49 867 осіб. Вивезено в Сибір 1 758 000 осіб... У тюрмах Львівської області за 6 днів 1941-го року розстріляно 7 348 в'язнів...
И після цього бандерівці - фашисти?
Я не можу додати фотку стели пам'яті зі Львова. А дуже шкода - таке треба побачити. Вони, западенці-бандерівці, пам'ятають своїх загиблих. Там поіменно вписані, а не взагалі. Для мене не зрозуміло, як можна навіть подумки порівнювати бандерівця, який захищав свою землю і родину з озброєнним кодлом Донбасу. Спочатку треба поїхати до бандерівців, а потім робити виводи. ЗУ і Донбас - два різних світи. Зовсім різних.



А я говорю вам, что одна единственная и существенная разница в том, что тем украинским патриотам помогали немецкие патриоты, а этим - русские.

Герои УПА были бандюганами без роду и племени.
Не тяжело жить в плоско-параллельной реальности? Неужто верите в собственную галиматью? Ваши знания об УПА даже для сов.школы не больше, чем на "троечку", а такие выводы!! Коль так сильны в понимании исторических реалий, то, может, разъясните за что воюет ДНР и причины начала их "восстания"?
 
Останнє редагування:
Пфф, УПА, Бандера.
Судя по дальнейшему тексту "Пфф" - это именно тот неприличный звук? Вы проФФессор архитектуры, историк? Вы про Пинзеля слышали? А видели? Да, вы ещё про армян забыли - во Львове на Армянской улице стоит армянский (какое совпадение) храм. А так по тексту - типичный "ополченец" - книгу не читал, но осуждаю. И судя по дате регистрации - смена "июньской регистрации". Тех то уже всех забанили:) - пошла вторая волна...

Ну что же, решили присвоить попутно перебив прежних хозяев.
Ну просто - "ленинскими тропами".
 
Из этой темы админы удалили уже с десяток моих постов, где я приводил официальную позицию государства Израиль и Польши на героизацию Бандеры и Упа. Видимо, за цитаты решений Польского сейма, где они назвали УПА виновными в этнических чистаках с признаками геноцида, они не додумались забанить.
 
Вся неповторимая архитектура была создана поляками и евреями
Вы видели еврея-разнорабочего?:) Я - только прораба и выше:) Вы то сами потрудитесь свой город указать. Или стыдитесь?

Из этой темы админы удалили уже с десяток моих постов, где я приводил официальную позицию государства Израиль и Польши на героизацию Бандеры и Упа. Видимо, за цитаты решений Польского сейма, где они назвали УПА виновными в этнических чистаках с признаками геноцида, они не додумались забанить.
И к чему этот пассаж?

где я приводил официальную позицию государства Израиль и Польши на героизацию Бандеры и Упа. Видимо, за цитаты решений Польского сейма, где они назвали УПА виновными в этнических чистаках
И про операцию "Висла там написали?

на героизацию Бандеры и Упа.
Видите ли, герой одной страны совсем не обязательно должен быть героем другой страны. Или Кожедубу за сбитых немецких ассов должны были Железные кресты высылать почтой?
 
Вы видели еврея-разнорабочего?:) Я - только прораба и выше:) Вы то сами потрудитесь свой город указать. Или стыдитесь?

Естественно нет, как и еврея-оленевода. Когда я говорю о создателе собора, то имею в виду архитектора, а не каменщика. А вы?
Харьков.
 
Когда я говорю о создателе собора, то имею в виду архитектора, а не каменщика. А вы?
А я думаю, что без строителей всё остаётся на бумаге. Кроме того, они сумели сохранить свой город при сов.власти. А в Харькове ещё в 63-м храмы взрывали за ненадобностью. А во Львове 168 храмов. Я всего несколько дней, как из Львова. Так вот на расстоянии получаса неспешной ходьбы от квартиры я насчитал 5 (пять!) работающих библиотек, в т.ч. одну детскую. Львовянин дал мне почитать 9 книг по истории Львова выпуска после 1991-го года. И это были вполне солидные труды, хорошо изданные, со множеством фотографий. А что вы про Харьков скажите? Чем харьковчане сберегли свой город? Интересуются его историей? Я не про каждого в отдельности, а про громаду. То-то же...



Когда я говорю о создателе собора, то имею в виду архитектора,
И много вы знаете архитекторов, творивших во Львове? То-то. Не надо кидаться расхожими штампами. Я только на Лычаковском кладбище насчитал работы двадцати украинских скульпторов нашего времени (в т.ч. и знаменитой Ларисы Скорик)
 
Останнє редагування:
Шановне панство! Враховуючи те як практично всі терени півдня та сходу України - включно з Харковом - стали називати "бандерівськими", а їх мешканців - "бандерівцями" то виникає резонне запитання - чи це дійсно так? Згадуючи запеклі словесні баталії щодо УПА які були раніше - у т.ч. на цьому форумі - виникла потреба в опитуванні - чи дійсно до Бандери та УПА змінилося ставлення?
Є загальновідомий історичний факт, що Р. Шухевич був капітаном Гітлерівського СС. С. Бандера - теж проявив себе аналогічно. Звідси досить логічне питання: з якого переляку має змінитися на краще ставлення до УПА?
 
Є загальновідомий історичний факт, що Р. Шухевич був капітаном СС. Звідси досить логічне питання: з якого переляку має змінитися на краще ставлення до УПА?
А де зв'язок? Гудеріан закінчив Казанську танкову школу - тепер усіх радянських танкистів ненавидіти будемо? А Штірліц був цілим полковником СС, Оскар Шиндлер - членом НСДАП... Тож будемо судити по ділах їх, чи, як завжди, по одежі?

з якого переляку має змінитися
Змінюється від переосмислення свого набутого досвіду, а не з перпеляку. Хоча зараз у юр. та ще і у конс. важкі часи... Може треба і з переляку...

Є загальновідомий історичний факт,
Є загальновідомий факт, що юр.освіту задарма не отримаєш. Це якось повинно відобразитися на вашій діяльності? Чи може по справах визначатимемо?
 
Є загальновідомий історичний факт, що Р. Шухевич був капітаном Гітлерівського СС. С. Бандера - теж проявив себе аналогічно. Звідси досить логічне питання: з якого переляку має змінитися на краще ставлення до УПА?
Є загальновідомий історичний факт, що у сс служили виключно етнічні німці.
Є загальновідомий історичний факт, що УПА воювало за вільну Неньку, як і українські хлопці, що знаходятся у зоні АТО, так що прикрий писок, москалику.
 
А де зв'язок? Гудеріан закінчив Казанську танкову школу - тепер усіх радянських танкистів ненавидіти будемо?
У жодному разі ні.
А Штірліц був цілим полковником СС
Не слід забувати, що Штірліц працював на радяньских комісарів під прикриттям.
Наведіть хоч один факт, коли той же Шухевич, або Бандера зробили щось корисне для Союзу на початку своєї антирадянської діяльності.
Змінюється від переосмислення свого набутого досвіду, а не з перпеляку. Хоча зараз у юр. та ще і у конс. важкі часи...
Обгруновувати Вам свою позицію нічим, лишається переходити на особистості.:)
Є загальновідомий факт, що юр.освіту задарма не отримаєш.
Ви таки-не повірите, я навчався на бюджеті.:-)
Це якось повинно відобразитися на вашій діяльності? Чи може по справах визначатимемо?
А вже ж, по справах... по кримінальних.:-)

Є загальновідомий історичний факт, що УПА воювало за вільну Неньку, як і українські хлопці, що знаходятся у зоні АТО
УПА за Неньку воювали вже після того, як зневірилися в гітлерівцях. Отже, з нинішніми героями їх не слід порівнювати.
так що прикрий писок, москалику.
Щоб ти знав, я - узагалі бусурман.:-) Крім того бачу, що тобі, Dilla, теж нічим аргоментувати свою позицію, через це і починаєш розпалювати міжнаціональну ворожнечю переходом на особистості.:-)
 
Ви таки-не повірите, я навчався на бюджеті.
А на бюджет приймали тільки святих?:) Відомий факт, як вступали до юридичного та там навчалися (користуючись вашою логікою).

А вже ж, по справах... по кримінальних.
Так я про те саме.

УПА за Неньку воювали вже після того, як зневірилися в гітлерівцях.
УПА з самого початку воювали за Україну. Послухайте, ви хоч і юрист, але треба матеріал вивчити, а потім дискутувати. Факти дайте, коли УПА співпрацювала з німцями - ви ж юрист. Факти, тільки беспристрасні факти...

Отже, з нинішніми героями їх не слід порівнювати.
А хто у вашому розумінні герої?

Не слід забувати, що Штірліц працював на радяньских комісарів під прикриттям.
Наведіть хоч один факт, коли той же Шухевич, або Бандера зробили щось корисне для Союзу на початку своєї антирадянської діяльності.
А чому, як що Штірліц працював на СРСР, то і Шухевич мав робити те саме? Де логіка, пане юрист?

Обгруновувати Вам свою позицію нічим, лишається переходити на особистості.
Ви просто неуважно читали. Повторюю: перечитайте пост 215 на 11-й сторинці і скажіть: після того ви тех працювали б на Совєти, чи пішли б у Спротив?



Ви просто не можете дати незангажовану оцінку фактам, а це для юриста, як фахівця, не є добре. Ви знаходитесь у полоні стереотипів, до того ж щє радянських. Як що ві молодий фахівець, то де набралися радяньського, а як що з досвідом, то невже не було цікаво самому розібратися у всьому цьому? Ото і відрізняє нас від "бандерівців -западенців" - любов до рідного краю.
 
Останнє редагування:
Тобто, ти стверджуєш, що Степан Бандера служив в СС?
А де конкретно? В якій із частин?
Я про Шухевича стверждував.
Відомий факт, як вступали до юридичного та там навчалися (користуючись вашою логікою).
Невже я такий знаменитий, як Бандера?:( Та щоб Ви так жили!..:-)
А хто у вашому розумінні герої?
Саме ті, хто захищає Батьківщину, ті, про кого трохи вище говорили.
А чому, як що Штірліц працював на СРСР, то і Шухевич мав робити те саме? Де логіка, пане юрист?
А де факти, що Шухевич був аналогом Штірліца?
УПА з самого початку воювали за Україну. Послухайте, ви хоч і юрист, але треба матеріал вивчити, а потім дискутувати. Факти дайте, коли УПА співпрацювала з німцями - ви ж юрист. Факти, тільки беспристрасні факти...
Дешевий хід з Вашого боку...
Українська повстанська армія.
Якщо від мене факти таки потрібні, почекайте до післязавтра. Де що надам.



Хочя для початку спростуйте вищенавадену інформацю.:)



Ви просто не можете дати незангажовану оцінку фактам, а це для юриста, як фахівця, не є добре.
Те саме мені у ВНЗ казали, коли я робив доповідь про депортацію кримських татар 18.05.1944 р. Опонентом мені став мій же викладач - завзятий "совок". Вийшла досить цікава дискусія.
А з приводу "незаангажованої оцінки" скажу лише одне: якби я сповідував Вашу точку зору, вона була б об'єктивною та незаангажованою. Однак це було б суто на Ваш погляд.
 
Останнє редагування:
З німцями? І шо?
Німці, шведи, японці, австралійці нам в принципі не можуть бути ворогами.
Вони нам навіть не сусіди.
Гітлеру нафіг не була потрібна Україна.
Навіть Словаччина, яка значно ближче не потрібна була.
Гітлер просто заставив словаків оголосити незалежність. Завоював, міг взяти собі, але не хотів.
І Закарпатська область яку Гітлер ше 1938-му році завоював, нафіг не була потрібна.
Гітлер віддавав Закарпаття любому хто хотів його забрати. Захотіла Угорщина.

У нього були інші цілі -- німецькоязичні. І тільки за них він воював. Так само як тепер пробує ВВХ.
А війна з СССР то вимушений крок.
Не тому шо йому СССР треба. Насправді нафіг не треба, а шоб СССР на нього першим не напало.

Не бачу ніяких причин шоб не співпрацювати з німцями. То не ворог.
 
Є загальновідомий історичний факт, що у сс служили виключно етнічні німці.
Є загальновідомий історичний факт, що УПА воювало за вільну Неньку, як і українські хлопці, що знаходятся у зоні АТО, так що прикрий писок, москалику.

Трохи не так:

"Є загальновідомий історичний факт, що членами загальної СС могли бути виключно етнічні німці."
 
Хочя для початку спростуйте вищенавадену інформацю.
Вище не було наведено інформації:(

Невже я такий знаменитий, як Бандера?

Саме ті, хто захищає Батьківщину, ті, про кого трохи вище говорили.

А де факти, що Шухевич був аналогом Штірліца?

Щоб ти знав, я - узагалі бусурман.
Процитував вищенаведене вами - інформацією є тільки фраза про басурмана. Чи ви вважаєте інформацією речення зі знаком питання?
Посилання на "крапка ру" для мене в політиці не є коректним. До того ж коли посилаєтеся спочатку самі прочитайте - і де там про співпрацю? Ото і доповідь про татар мабуть такою була:(

Дешевий хід з Вашого боку...
Хід цілком логичний, якщо враховувати вашу слабку обізнанність у питанні.

А з приводу "незаангажованої оцінки" скажу лише одне: якби я сповідував Вашу точку зору
Це не обов'язково - головне, щоб у вас була СВОЯ власна аргументація, а у вас набір радянських штампів, до того ж найнижчого штибу. Додайте сюди басурманське:) вміння відповідати питанням на питання не виказуючи свою позицію...
 
А я думаю, что без строителей всё остаётся на бумаге. Кроме того, они сумели сохранить свой город при сов.власти. А в Харькове ещё в 63-м храмы взрывали за ненадобностью. А во Львове 168 храмов. Я всего несколько дней, как из Львова. Так вот на расстоянии получаса неспешной ходьбы от квартиры я насчитал 5 (пять!) работающих библиотек, в т.ч. одну детскую. Львовянин дал мне почитать 9 книг по истории Львова выпуска после 1991-го года. И это были вполне солидные труды, хорошо изданные, со множеством фотографий. А что вы про Харьков скажите? Чем харьковчане сберегли свой город? Интересуются его историей? Я не про каждого в отдельности, а про громаду. То-то же...

Интересуются. Более того в центре Харькова 5 библиотек на расстоянии 15 мин, я Вам покажу.
А вот книгу про харьковский котел 1942 г., честно купил во Львове. Тоже после 1991 г.

"Долгая дорога в дюнах", не?

зі. Там мозг должен біть?



Ну и шо можно біло сделать на початку 1941 року?

Тов сталин и партаигеноссе гитлер сосали друг-друга. Шо можно біло сделать? Дятел? Кого ті лечишь?
Здесь ХФ?
Тут люди не только школьніе учебники читают. А ті сюда приперся со своей сраной методичкой.

Заткнись и не отсвечивай. Надоел.
Методичка, сам надоел.
Гитлер с Чемберленом и Даладье сосались в 38-м. Тогда, конечно Львов еще Польшей был. И ЧЕмберлен Польше независимость гарантировал. Ты это уже проглотил?
 
Останнє редагування:
Интересуются. Более того в центре Харькова 5 библиотек на расстоянии 15 мин, я Вам покажу.
Можете просто адреси написати, але я мав на увазі звичайні районні бібліотеки на перших поверхах житлових будівель, а не спеціалізовані на кшталт бібліотеки Короленка.
А вот книгу про харьковский котел 1942 г., честно купил во Львове. Тоже после 1991 г.
Трохи не те - я мав на увазі саме історію міста, а не історію війни.
І хочу додати, що доки у Харкові є вулиця Якіра, проспект Постишева та таке інше говорити про жорстокість Шухевича не має сенсу.
 
Насколько я смог понять ситуацию со слов жителей западных регионов - у них там было всё далеко не так однородно, чтобы сказать: позитив или негатив.
Были и туда и сюда и посередине.

Но вот то, что бойцы НКВД переодевались в бойцов УПА и стреляли в спины восточным красноармейцам - это, пожалуй, как исторический факт провокаций и розжига ненависти. Сейчас, в общем-то, происходит то же самое.
 
1. Можете просто адреси написати, але я мав на увазі звичайні районні бібліотеки на перших поверхах житлових будівель, а не спеціалізовані на кшталт бібліотеки Короленка.

2. Трохи не те - я мав на увазі саме історію міста, а не історію війни.
І хочу додати, що доки у Харкові є вулиця Якіра, проспект Постишева та таке інше говорити про жорстокість Шухевича не має сенсу.

1.
1.1 Мироносицкая, 81/85
1.2. переулок Инженерный, 1 А
1.3. Чернышевская, 15
1.4. Университетская, 23
1.5. Артема, 43

1.6. Ну и Короленко :)

2. Так и я про историю города. Про самый большой котел на Украине, больше Киевского.
Чем улица Коновальца, или памятник Бандере отличается от улицы Якира или памятника Ленину?
 
Назад
Зверху Знизу