Ваша реклама могла б бути тут!
1 млн переглядів на місяць!
Google Page Rank: 5

Аренда водного фонда

🔴 16:51 Повітряна тривога в Харків.обл.
Статус: Offline
Реєстрація: 19.03.2012
Повідом.: 142
  • 🔴 16:51 Повітряна тривога в Харків.обл.
  • #1
Аренда водного фонда

Максим, Вы просили примерный алгоритм, вот:

З 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», відповідно до прикінцевих положень якого статтю 51 Водного кодексу України (далі — ВКУ) викладено у новій редакції. Зазначений закон та зміни до статті 51 ВКУ змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об'єктів у користування на умовах оренди.
Відповідно до прийнятих змін чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання водних об'єктів.
Водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються у користування на умовах оренди відповідно та у порядку, передбаченому статтею 51 ВКУ, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.
На конкурентних засадах водні об'єкти надаються у користування разом із земельною ділянкою органами, що здійснюють розпорядження цими ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (далі — ЗКУ) відповідно до договору оренди, погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України, (ст. 135 — 139 ЗКУ, ст. 51 ВКУ)
Повноваження щодо надання земельних ділянок під водними об'єктами в оренду у межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів — обласним державним адміністраціям (ст. 122 ЗКУ).
Передача орендарем права на оренду водного об'єкта (його частини) іншим суб'єктам господарювання забороняється.
Не підлягають передачі у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб водні об'єкти, що:
■ використовуються для питних потреб;
■ розташовані в межах територій та об'єктів, що перебувають під охороною відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Водні об'єкти надаються у користування на земельних торгах (статті 135 - 139 Земельного кодексу України) у комплексі із земельною ділянкою, органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (при цьому віднесення водного об'єкта до загально-державного або місцевого не має значення), відповідно до договору оренди, погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України.
Орендарі водних об'єктів можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому ВКУ.
Типовий договір оренди водних об'єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 №420.
У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них територіальними органами Держводагентства України режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.
Надання водних об'єктів в оренду здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта, порядок розроблення якого затверджено наказом Мінприроди України від 18.03.2013 №99.
Щоб виготовити паспорт водного об'єкта, орендар має звернутися до територіальних органів Держводагентства або до інституту «Діпрогіпроводгосп». Замовником робіт із розроблення паспорта водного об'єкта є його орендодавець.
Паспорт водного об'єкта погоджується з Держводагентством у строк, що не перевищує 15 робочих днів з дня його надходження, а після закінчення строку оренди орендар повертає свій примірник паспорта орендодавцю.
Якщо інше не передбачено договором оренди, паспорт водного об'єкта підлягає перегляду кожні 5 років, а також у разі зміни технічних параметрів водного об'єкта і гідротехнічнюсхпоруд, зміни гідрологічного режиму річки (водотоку).
Коригування паспорта водного об'єкта здійснюється відповідно до Порядку його розроблення.
Розмір плати за надані в оренду водні об'єкти визначається за Методикою, затвердженою наказом Мінекології від 28.05.2013 № 236. Ця Методика є обов'яз-ковою для застосування органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування при укладанні ними договорів оренди водних об'єктів (водосховищ (крім водосховищ комплексного призначення), став¬ків, озер та замкнених природаих водойм).
Сплата орендної плати за водний об'єкт не звільняє від сплати орендної плати за земельну ділянку під цим об'єктом.
Водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом (ст. 51 ВКУ). Так, статтею 47 ВКУ передбачені можливість та порядок обмеження права загального водокористування на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду, що відображається у договорі оренди або у додатковій угоді між ними. Водокористувач (орендар) зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування.
Орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця та створювати умови для безоплатного загального користування цим об'єктом (купання, любительське і спортивне рибальство тощо). Якщо таких умов не встановлено, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень, а заборона орендарем загального водокористування, є підставою для розірвання договору оренди.
Орендар набуває права користування водним об'єктом після державної реєстрації погодженого договору оренди водного об'єкта, який підписується сторонами після проведення торгів.
Невід'ємними частинами договору оренди водного об'єкта (його частини) є:
• план або схема об'єкта оренди;
• кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб у її використанні та встановлених земельних сервітутів;
• акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
• акт приймання-передачі об'єкта оренди;
• проект відведення земельної ділянки;
• паспорт водного об'єкта, а в разі надання в оренду рибогосподарської технологічної водойми — паспорт та/або технічний проект рибогосподарської технологічної водойми.
Також у договорі оренди водного об'єкта зазначаються вимоги щодо експлуатації водного об'єкту та дотримання режимів його роботи.

ПОРЯДОК ПОНОВЛЕННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ВОДНОГО ОБ'ЄКТА
По закінченню строку, на який було укладено договір оренди водного об'єкта, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди водного об'єкта на новий строк.
1. Орендар зобов'язаний повідомити про це орендодавця листом-повідомленням про поновлення договору оренди водного об'єкта до спливу строку договору оренди водного об'єкта (у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди водного об'єкта) до листа — повідомлення додається проект додаткової угоди.
2. Орендодавець:
• у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди;
• перевіряє його на відповідність вимогам закону;
• узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору;
• за відсутності заперечень приймає рішення про поновлення договору оренди водного об'єкта;
• укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди водного об'єкта.
За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди водного об'єкта орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
При поновленні договору оренди водного об'єкта його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди водного об'єкта припиняється.
3. Орендар звертається до районного відділу державної реєстраційної служби та реєструє право оренди або зміни до раніше зареєстрованого права оренди водного об'єкта.
 
Назад
Зверху Знизу