27.08.14 вторжение войск РФ

Росія закриє консульство США в Санкт-Петербурзі – ЗМІ

У відповідь на закриття російського консульства в Сіетлі РФ, швидше за все, закриє американське консульство у Санкт-Петербурзі.

Про це російському виданню "Известия" повідомило джерело в російському МЗС.

За його словами, саме таку пропозицію МЗС направить російському президенту Володимиру Путіну, який ухвалить остаточне рішення з цього питання.

Інформацію підтвердили і два інших співрозмовника в дипломатичних колах РФ.

"Найправильніше було б закрити консульство в Петербурзі. Природно, розглядаються варіанти і в Єкатеринбурзі, і у Владивостоці, але пітерське консульство з точки зору статусу для американців важливіше. Ми внесемо свої пропозиції, але останнє слово залишається за президентом - можливі коригування", - розповів високопоставлений співрозмовник в МЗС РФ.

Можливо, розвиток конфлікту між США та РФ на цьому не зупиниться, пише видання. Як заявила виданню прес-секретар американського посольства в РФ Марія Олсон, Вашингтон "залишає за собою право відреагувати на будь-які заходи Росії, які слідуватимуть у відповідь на наші дії".

В РФ раніше заявляли, що дадуть дзеркальну відповідь на закриття генконсульства РФ в Сіетлі і висилку з країни відразу 60 російських дипломатів. Таку ж відповідь обіцяють і союзникам Великої Британії.

Найімовірніше, на висилку російських дипломатів Москва відповість рівнозначним скороченням співробітників зарубіжних дипмісій, відзначає видання.

Вже 28 країн висилають російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Крім того, Болгарія, Люксембург, Словаччина, Мальта та Португалія викликали своїх послів в РФ для консультацій.

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Афера с решением главаря "ДНР" Александра Захарченко отключить украинскую связь оператора "МТС-Vodafone" на оккупированном Донбассе принесла боевикам "ДНР" 42-60 миллионов российских рублей, или от 750 тысяч до 1 миллиона долларов.

Информацию об этом сообщает организация "Донецкий институт информации", публикуя аналитический доклад, проливающий свет на структуру огромной аферы на оккупированном Донбассе.

Стало известно, что руководство "ДНР" смогло аккумулировать в течение 2 последних месяцев огромную прибыль после продажи 500 тысяч "стартовых пакетов" собственного мобильного оператора "Феникс".

Более того, Захарченко сможет заработать еще большую прибыль после поступления платежей абонентской платы и платы за услуги. В отчете отмечается, что связь пропала 11 января - боевики обвиняли в пропаже сигнала украинскую сторону и повреждение линии.
 
42b672212046f9c195da5895c3b21b1b.png

eb431af7e820951add0745488c09a0c2.jpg
 
Виталий Портников: Неужели это за Крым?

После беспрецедентной высылки десятков российских дипломатов из ряда стран цивилизованного мира – от Австралии до Канады, после отзыва другими странами послов из России, после того, как даже самым далеким от политики россиянам стало ясно, что их страна превращается во всемирного изгоя, в российских медиа и социальных сетях все чаще появляется вопрос: «Неужели это нас наказывают за Крым»?

Этот вопрос контрастирует с настроениями, превалировавшими в российском обществе в трагические дни оккупации и аннексии Крыма. Тогда преобладало мнение, что Запад быстро успокоится, да и Украина признает, что «Крым наш» – куда же она денется? Помните это наглое и самодовольное «не смешите мои «Искандеры»? Хочется спросить обладателей этого ценного арсенала: и что «Искандеры»? Отсмеялись?

Конечно, это никакое не наказание за Крым. Это жест гнева после, как считает Великобритания, российской химической атаки в Солсбери. Это ответ на вмешательство России в избирательные процессы в странах Запада. На действия Кремля в Сирии. На войну на Донбассе. Но все начиналось в Крыму.​

Некоторые могут сказать, что пленку нужно отмотать на куда более раннюю стадию – например, на начало войны против Грузии. Да, это была позорная война, которая сопровождалась отвратительными этническими чистками. Но аннексия Крыма сопровождалась еще и совершенно беспрецедентным, с точки зрения международного права, поступком Владимира Путина. Впервые со времен Второй мировой войны одно государство присоединило к себе оккупированную территорию другого. Это не было похоже ни на Абхазию, ни на Южную Осетию, ни на Северный Кипр, ни на Косово, ни на Нагорный Карабах.

Слабая аналогия просматривается и с аннексией Восточного Тимора Индонезией – но Восточный Тимор был не неотъемлемой частью территории Португалии, а ее заморским владением, которому метрополия собиралась предоставить независимость.

Этой «крымской операцией» Путин перешел все красные линии, которые только можно было перейти. И вся последующая российская политика – следствие этого перехода, этого головокружения от успехов, этой наивной веры, что после Крыма можно все.

Оказалось, что не все. россия (страна-террорист) попала в очевидный дипломатический тупик – и этого не могут не замечать даже те, кто все еще верит, что не сегодня, так завтра Запад договорится с Кремлем и разделит с ним мир.

Но это не означает, что из тупика нет выхода. Выход есть – отказ от внешнеполитических авантюр, от дестабилизации цивилизованного мира, от издевательств над Украиной и ее гражданами, от поддержки диктатуры в Сирии. И отказ от Крыма. Это, как говорится, даже не дискутируется. Уверен, рано или поздно пленку придется отмотать назад – к черному дню аннексии.

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Під Миколаївською ОДА відбуваються масові протести за відставку губернатора Савченка в Миколаєві



 
Выпуск международных новостей за 12:00 29 марта

 
КРЫМский бандеровец

Когда у нас горе, амышебратья тоже приходят косяками в мою ленту "поскорбеть". Никогда им этого не забывайте. И детям, и внукам своим расскажите, чтобы никогда больше ничего нас не связывало с этими ублюдками, кроме памяти о войне, которую они принесли в наш дом

dhced2.jpg
 
Глава Донецкой областной военно-гражданской администрации Павел Жебривский инициировал раздачу антипремий мэрам городов региона. Об этом сообщает корреспондент «Новостей Донбасса».

Для «награждения» участников антипремии были изготовлены пять позолоченных статуэток в виде сапога на пьедестале с надписью «Волшебный пендель».

Раздача статуэток должна состояться сегодня во время коллегии ДонОВГА в Мирнограде.

0d29bd7ced0dcf2b7a238d319e41726e.jpg


Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

Слушна нагорода. :D Але чому б не этнiчний "копняк", якщо вже вiн "чарiвний"? Сприймалось би по-iншому...
 
Великобритания предложила новый способ отрезать Россию от международных рынков

Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй согласилась рассмотреть предложение парламента о радикальном ужесточении антироссийских санкций.
Как сообщает The Guardian, речь идет о том, чтобы перекрыть правительству РФ доступ на европейский долговой рынок, а европейским инвесторам косвенным путем запретить операции с российскими долговыми обязательствами.

Не вводя прямого запрета на владение российским госдолгом, в Лондоне предлагают запретить клиринговым компаниями, включая Euroclear и Clearstream, регистрировать сделки с суверенными бумагами РФ. Это закроет возможность их продажи на вторичном рынке.

С идеей выступил глава комитета по внешней политике британского парламента Том Тугендхат, по мнению которого, действующий санкционный режим содержит "дыру": в то время как крупнейшие российские госкорпорации отрезаны от возможности занимать за рубежом, правительство России не имеет таких ограничений и продолжает привлекать деньги на Западе.

В середине марта, в разгар скандала с отравлением в Солсбери экс-полковника ГРУ Сергея Скрипаля, Минфин разместил еврооблигации на 4 млрд долларов, из которых 1,56 млрд вложили британские инвесторы. Организатором выпуска стал "ВТБ Капитал", несмотря на то, что сам банк находится под санкциями.
"В настоящий момент россия (страна-террорист) может занимать деньги на рынках капитала ЕС и США, и с их помощью поддерживать связанные с Кремлем банки и компании, которые такой возможности уже лишены", - объяснил Тугендхат.

Более того, размещая бонды, россия (страна-террорист) дала возможность своим богатейшим гражданам, хранившим деньги в Великобритании, вернуть их на родину до того, как британское правительство запустило механизм санкций и проверок активов, а ведущие клиринговые палаты Лондона фактически помогли Москве, добавил Тугендхат.

Введение запрета на операции с российским госдолгом, в той или иной форме, по его словам, является "единственным серьезным оружием, способным ограничить нелегальную активность России, включая военную".

На 1 февраля иностранные инвесторы контролировали около трети всех долговых обязательств российского правительства: они держали рублевые облигации федерального займа на 2,27 трлн рублей (33,9%), а также евробонды на 15,1 млрд долларов (38%).

Предложение британских парламентариев, очевидно, будет выстрелом себе в ногу, так как создаст серьёзные проблемы для европейских инвесторов в российские бумаги, говорит директор аналитического департамента "Локо-инвест" Кирилл Тремасов: представить такой сценарий достаточно сложно, даже Минфин США на него не решился.

Тем не менее, появление этой темы в публичном пространстве очень наглядно подчёркивает тезис о том, что в деле Скрипаля" дипломатическими мерами всё не ограничится, предупреждает Тремасов.

"Тема финансовых санкций в отношении России вернулась в повестку дня, и не исключено появление новых инициатив в этом направлении. Эта плохая новость для российских рынков. Результатом, скорее всего, будет расширение спрэдов и увеличение страновых рисков, усиление давления на рубль и акции", - добавляет он.

Пока госбонды РФ пока на новости из Лондона никак не отреагировали, отмечают аналитики Райффайзенанка: вчера их котировки подросли "вслед за позитивной динамикой американских гособлигаций и из-за сохранения относительно высоких цен на нефть".
 
Українець Єгор Дементьєв здобув ЗОЛОТО на Чемпіонаті світу з велоспорту в Ріо-де-Жанейро.

0cjbeg.jpg
 
Український фільм “Вона і війна” про жінок у зоні АТО готують до прокату в Європі, – режисер

Український фільм «Вона і війна», який розповідає про жінок на війні, було представлено на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Режисер фільму Марія Кондакова розповіла в інтерв’ю UATV про те, як фільм зустрічали на фестивалі.

“Його прийняли приголомшливо, у нас був “солд-аут”, квитки неможливо було дістати. І величезна кількість людей досі мені пишуть у Facebook і на пошту. Глядачі були дуже зворушені, у них безліч питань щодо того, що відбувається зараз в Україні, і, здебільшого, це сильні емоції”.

Автор ідеї фільму та сценарист – Яна Пономаренко. Продюсерами виступили Володимир Філіпов – генеральний продюсер “Інсайд-медіа продакшн”, Андрій Суярко та Ганна Овсянникова. “Продюсери запропонували мені взяти участь у цьому проекті. Після цього ми подалися на пітчинг у Держкіно й отримали фінансування – почався процес роботи. Потім ми з Яною переробили сценарій і розпочали пошук головних героїв”, – говорить Марія Кондакова.

У фільмі три головних героїні: Валерія Бурлакова, Ірина Іванюш, Марія Кушнір.

“Мені хотілося показати війну в різних її проявах – у минулому, сьогоденні та майбутньому”, – розповідає режисерка.

Валерія Бурлакова, перш ніж стати гранатометницею на фронті, була журналісткою.

Марія Кушнір – представниця майбутньої частини фільму. “Це юрист, яка допомагала мені в багатьох юридичних моментах, і коли ми з нею спілкувалися по Viber, я побачила, що на її аватарці вона стоїть з автоматом у військовій формі. Я запитала, і Марія розповіла, що проходить військову підготовку у складі регіональної самооборони”, – згадує Марія Кондакова.

Третьою героїнею є Ірина Іванюш, Герой України, яка після поранення на Донбасі змушена пересуватися в інвалідному кріслі, вона після повернення з фронту викладає в коледжі допризовну підготовку юнаків. “Ірина довго не мала наміру погоджуватися на зйомки, говорила, що не хотіла після 2015 року давати якісь інтерв’ю, і те, що вона погодилася у нас зніматися, це диво”, – говорить Марія Кондакова.

Зйомки фільму відбувалися в зоні АТО на Світлодарській дузі, потім у Києві, Івано-Франківській області, під Волновахою і на полігонах Київщини.

За словами дівчини, найбільше враження на неї справив обстріл на Донбасі під час зйомок. “Було дуже страшно, я ховалася під столом, як дитина, і молилася. Перша реакція була “мотор і знімаємо”, хлопці знімали, ми не мали можливості сховатися, не встигали просто. Потім думала, що або зараз той момент, або ні. Після цього змінився погляд на життя, зараз хочеться робити все швидше”, – розповіла режисер.

У майбутньому режисер планує знімати особисті драми.

“Війна в нашій країні триває, тому не виключено, що в новому фільмі це буде тлом обставин, у яких житимуть герої. Але я, однозначно, зніматиму це в Україні”, – додала вона.

Також Марія Кондакова розповіла, що фільм готують до прокату в країнах Європи.

“Я показала цю версію французьким продюсерам і дистриб’юторам – вони висловили свою думку, дали фідбек. Ми передали українським продюсерам, вони вважають, що це класне зауваження. Тепер продюсери на стадії обговорення хочуть підготувати ще одну версію фільму для європейського прокату”, – розповіла вона.

Повну версію телеінтерв’ю з Марією Кондаковою дивіться 30 березня о 15:00, в програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Наталія Марченко, UATV

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Омелян: Навряд чи "Укрзалізниця" встигне підготувати підвищення тарифів до 1 квітня, але воно неминуче

Міністр зауважив, що все-таки хотів би, щоб спершу УЗ підвищила якість пасажирських послуг та покращила якість вагонів

"Укрзалізниця" навряд чи встигне підготувати підвищення тарифів на пасажирські перевезення до 1 квітня, але воно неминуче. Ціни давно не підвищували. Про це в ефірі "5 каналу" заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Об'єктивно з 1 квітня навряд чи встигнуть, але підвищення буде, воно неминуче. Тому що незважаючи на зростання всіх інших супутніх витрат, як і вартість електроенергії, і ремонтів зношеного абсолютно рухомого складу "Укрзалізниці", ціни не підвищувалися з 2014 року", – сказав він.

"Для мене це неприємна ситуація, бо все-таки я би хотів, щоб спершу залізниця підвищила якість пасажирських послуг, покращила якість вагонів, а потім підвищувала ціни. Бо ці процеси повинні йти одномоментно", – зауважив Омелян.

Повну версію розмови дивіться у відео нижче:



Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Уряд переглянув терміни завершення використання аналогового телебачення

Зметою забезпечення інформаційної безпеки країни та з урахуванням рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про затвердження Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення від 15.03.2018 року Уряд на черговому засіданні прийняв рішення про поетапне вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 01.07.2018 року.

Відповідною постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до розділу I Плану використання радіочастотного ресурсу України» продовжено строк використання радіотехнології «Аналогове телевізійне мовлення» шляхом унесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 р. № 815, з метою недопущення порушення прав громадян на вільний доступ до інформації.

Прийняття цього рішення забезпечить безперервність телерадіомовлення на всій території України та конституційне право громадян на безперешкодне отримання інформації.

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Тернополь тоже отказывается от маршруток, вслед за Львовом.
 
Трамп і Північна Корея: Чи можливий "історичний прорив" на переговорах?

Президент США вірить у вирішення північнокорейської кризи, адміністрація та союзники оптимізму не поділяють

Дональд Трамп очевидно, хоче ввійти в історію як президент США, якому вдалося остаточно розрубати складний вузол північнокорейської проблеми. Він уже встиг з легкістю розкритикувати підходи трьох своїх попередників - Білла Клінтона, Джорджа Буша-молодшого й Барака Обами та підтвердити готовність особисто сісти за стіл переговорів з Кім Чен Ином.

Однозначно, Трамп націлений здобути перемогу в Північнокорейському питанні, але його оточення не поділяє оптимізму, враховуючи той самий досвід попередніх президентів, а також стратегічні складнощі, в яких опинилися Сполучені Штати з приходом у Білий дім нової адміністрації.

США НЕПЕВНІ В МИРНИХ НАМІРАХ ПХЕНЬЯНА

Ззовні виглядає все так, ніби Пхеньян швидко погодився на прямі переговори зі США, тільки-но Вашингтон посилив свій політичний та економічний тиск. Принаймні, такої офіційної версії дотримується Білий дім. І перспектива "історичного прориву" (а саме так Дональд Трамп сприймає майбутню зустріч з Кімом) явно спокушає американського лідера. Шанс здобути Нобелівську премію миру за досягнення угоди з КНДР може стати додатковим мотивом для Трампа, особливо з огляду на те, що її колись отримав Барак Обама, а це - особисте.

Трамп уже привітав звістку з Пекіна про "дуже гарні" переговори Кім Чен Ина із Сі Цзіньпінем, а також налаштованість північнокорейського лідера на особисту зустріч з президентом США. Натомість, його оптимістичні сподівання щодо скорого врегулювання північнокорейської проблеми не поділяють ключові міністри адміністрації, помічники та радники в Білому домі.

Лише за кілька днів до того, як президент США поспішив прийняти запрошення лідера КНДР зустрітися, в Білому домі чітко заявляли, що Сполучені Штати не збираються проводити прямих переговорів, поки Пхеньян не зробить "конкретних кроків" у напрямку денуклеаризації.

Але після того, як Трамп підтвердив у Твітері готовність розмовляти з Кімом, адміністрація була вимушена знову змінити тактику. Тепер там намагаються переконати президента не мати надто високих очікувань.

Водночас, у Білому домі все ще сумніваються у намірах Кіма повністю відмовитися від ракетно-ядерних досягнень, за допомогою яких він тримає в напрузі весь регіон разом зі Сполученими Штатами. Це підтверджують понад два десятки років переговорів з КНДР, ще з часів президентства Клінтона, а також постійні зриви домовленостей з боку Пхеньяна. Північна Корея явно не зацікавлена в тому, щоб втрачати свою ядерну кнопку.

КАДРОВІ ЗМІНИ

Тим часом, можливість "історичного прориву" не дає спокою президенту Трампу, він не хоче чути заперечень. Згадаймо лише, що північнокорейська тема стала яблуком розбрату в відносинах президента з держсекретарем Тіллерсоном. Трамп замінив його на Майка Помпео, більш лояльного політика, обезголовивши тим самим на невизначений термін Державний департамент - допоки Помпео не пройде всі процедури затвердження в Сенаті та не сформує власну команду у відомстві.

Це може серйозно завадити формуванню виваженої політики США в питанні Північної Кореї саме зараз, коли є гостра потреба у комплексному дипломатичному підході для підготовки та проведення переговорів.

Знаковою може також стати заміна радника з питань нацбезпеки Герберта Макмастера на республіканського "яструба війни" Джона Болтона. Останній відомий тим, що закликав спочатку вдарити по Північній Кореї, щоб створити належні умови для переговорів про денуклеаризацію. Хоча пізніше Болтон все ж підтримав прагнення Дональда Трампа зустрітися з Кім Чен Ином, однак порадив припинити дипломатію, якщо КНДР все ж не продемонструє серйозних намірів до ядерного роззброєння.

КИТАЙСЬКИЙ ЧИННИК

Інша складність полягає в тому, що попри санкції й готовність Кіма сісти за стіл переговорів, Штати все ж не мають достатнього впливу на сам політичний процес. Взяти лише той факт, що високопоставлені чиновники в Вашингтоні не були своєчасно поінформовані про підготовку й зустріч лідера КНДР у Пекіні, про що вони зізналися журналістам публічно. До речі, й досі не підтверджені та не спростовані чутки про те, як саме Кім добирався до Пекіна, і чи дійсно скористався для цього своїм таємним зеленим броньованим поїздом. Це лише поглиблює сумніви в тому, чи є у Вашингтона вся необхідна інформація та важелі для розв'язання проблеми.

Однак, з упевненістю можна сказати: зустріч Кіма й Сі в Пекіні знову підтвердила, що саме Китай зберігає основний вплив на режим КНДР та відіграє ключову роль у формуванні порядку денного майбутніх переговорів, у тому числі з Трампом. Адже, Кім вирішив побачитись спочатку з тим, від кого дійсно більше залежить доля його режиму, перед можливою зустріччю з президентом США - головним ворогом КНДР, як малює його північнокорейська пропаганда.

Тим часом, за інформацією, що просочилася в американські медіа, до США наступного місяця планує прибути прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який також висловив бажання провести паралельний діалог з Кім Чен Ином. Очевидно, що Японія, ключовий союзник США в регіоні, хоче узгодити спільну позицію з американським керівництвом по КНДР. Можливо, зустріч Абе з Трампом - якщо вона все ж відбудеться - додасть ложку гіркого прагматизму в діжку наївного оптимізму американського президента щодо переговорів з північнокорейським режимом.

ЧИ МОЖЛИВІ КОМПРОМІСИ?

Зустріч Трампа з Кімом, очевидно, все ж таки відбудеться. Однак у Вашингтоні допускають, що вона може пройти пізніше заявленого терміну. У якості місця для переговорів розглядаються різні країни. За інформацією ЗМІ, у списку можуть бути Швеція, Швейцарія, Монголія, інші нейтральні території та, навіть, Демілітаризована зона між двома Кореями. Але зрештою, скоріше за все, буде обране місце, яке, з одного боку, дозволить гарантувати повну безпеку американському лідерові, а з іншого - задовольнить північнокорейську делегацію.

Однак, головним питанням залишається формування позицій сторін. Союзники США, безпосередньо залучені до північнокорейського врегулювання, остерігаються, що зустріч Трампа й Кіма може призвести до послаблення санкційного, і, як наслідок, політичного тиску на КНДР. Крім того, Пхеньян у якості компромісу може запропонувати повністю скоротити програму розробок балістичних ракет дальнього радіусу дії, однак залишити при цьому ракети середньої та малої дальності, що безпосередньо загрожуватимуть Південній Кореї та Японії.

До того ж, існують прогнози, що КНДР спробує використати переговори на високому рівні для того, щоб послабити консолідований імпульс Заходу проти режиму в Пхеньяні. В будь-якому разі, схоже, що подальша стратегія США на Північнокорейському напрямі не сформована остаточно, й мало хто поділяє оптимізм щодо швидкого вирішення питання. А це означає можливість затягування переговорів, збереження напруги для глобальної безпеки та відволікання основної уваги США саме на цей напрям зовнішньої політики.

Ярослав Довгопол, Вашингтон.

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Назад
Зверху Знизу