Ну да..ржавым серпом по яйцам.кацапы не успокоятся пока нас не уничтожат или сами не развалятся-третьего не дано.Там ещё казахи вслед за Бацькой пендель готовят-углублённое сотрудничество с ЕС подписывать будут.Бай понимает,что неадекватное Х,ло может на них броситься и потому засуетился.Хитрый аднака..
Основні тези Засідання Радбезу ООН в Форматі Arria.
18 березня 2016 р.
Склад Ради складається з 15 членів: п'ять постійних членів (Китай, Російська Федерація, …Сполучене Королівство, Сполучені Штати і Франція) і десять непостійних членів, які обираються на дворічний термін. Наразі до Ради Безпеки ООН входять Ангола, Венесуела, Єгипет, Іспанія, Малайзія, Нова Зеландія, Сенегал, Україна, Уругвай, Японія.
Головуючим на засіданні був представник України в ООН Володимир Єльченко. Після короткого виступу пана Єльченко і доповіді Верховного комісара ООН з прав людини Зейд аль-Хуссейна (Йорданія) слово будо надано для основної доповіді про ситуацію в Криму.
Доповідь лідера кримських татар, Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва ми публікували раніше (
⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
).
За ним виступили також українські правозахисниці Тетяна Печончик і Ольга Скрипник. Після їх доповідей було оголошено відкриті обговорення.
Спершу виступили представники 10 країн - членів Ради безпеки ООН, а потім представники іще 14 країн, що не являються членами Радбезу, і представник Євросоюзу в ООН.
Нижче наводимо основні меседжі, що буди висловлені представниками різних країн, щодо ситуації в Криму.
▪ ІСПАНІЯ:
Висловлює задоволення з приводу того, що на цьому засіданні по Криму значно більше учасників, ніж на попередніх - це свідчення підвищеної зацікавленості та стурбованості світової спільноти у зв'язку з продовженням окупації Криму та порушень прав людини в окупованому Криму. Висловлює стурбованість становищем кримських татар, особливо в зв'язку зі спробами окупаційної влади оголосити Меджліс екстремістською структурою і заборонити його діяльність, оскільки в світі добре відомо, що Меджліс обирається самим народом і в своїй діяльності дотримується виключно демократичних принципів. Підкреслює, що російське законодавство часто йде всупереч міжнародному праву.
Іспанія твердо виступає за відновлення територіальної цілісності України і швидке звільнення окупованих територій. Висловлює надію на те, що нинішнє засідання Ради Безпеки в форматі «Аррія» по Криму буде останньім і до наступного року Крим буде звільнений від окупації.
▪ УКРАЇНА:
Заявляє про необхідність постійної присутності представників ООН та інших міжнародних організацій в Криму, щоб вони могли відслідковувати стан з правами людини. Висловлює задоволення з приводу недавнього візиту до Криму представництва Генерального секретаря Ради Європи пана Ягланда. Вимагає отримати безперешкодний допуск до окупованого Криму представників будь-яких міжнародних організацій.
▪ ЯПОНІЯ:
Висловлює вдячність Україні за ініціативу в проведенні слухань Ради Безпеки ООН щодо стану парав людини в Криму. Японія виходить з того, що окупація і референдуми, проведені в умовах окупації, не можуть бути підставою для зміни усталених державних кордонів, виступає за відновлення територіальної цілісності України. Вона буде підтримувати всі зусилля, спрямовані на дотримання прав людей в окупованому Криму, буде продовжувати пильно стежити за тим, що відбувається в Криму.
▪ США:
Дякує представників усіх країн, які вирішили приєднатися і взяти участь в засіданні Ради безпеки ООН по Криму, присвячену 2-й річниці Резолюції ООН від 27 березня 2014 року, де йдеться про незаконність проведення в Криму псевдорефередума і необхідності звільнення Криму від окупації. Дії Росії - це не тільки агресія проти України, але і виклик усьому світовому порядку. Відсутність на цьому засіданні представників Росії, Китаю, Анголи та Венесуели розцінює як безвідповідальність, бо якщо ти член Ради безпеки, то повинен брати участь у всіх засіданнях цієї Ради, незалежно від того, подобаються вони тобі чи ні.
Представник США Саманта Пауер зазначає, що Росія не тільки сама не бере участі в цьому засіданні, а й намагалася відрадити також і інші країни, щоб вони теж не брали в цьому засіданні участі. Стан з правами людини в Криму пані Пауер порівнює зі становищем у цій галузі в Узбекистані і Північній Кореї. Як красномовне свідчення беззаконня окупаційної влади проти кримських татар вона нагадує звіряче вбивство бандами окупантів Решата Аметова на початку березня 2014 року.
США вимагають якнайшвидшого звільнення Криму від окупації. Пропонують також звернути особливу увагу на зазначене у виступі Джемілєва повідомлення про спроби окупаційної влади примусово закликати жителів Криму до служби в армії, що є грубим порушенням Женевської конвенції 1949 року Про окуповані території.
▪ ВЕЛИКОБРИТАНІЯ:
Висловлює вдячність Мустафі Джемілєву, що вони зміг приїхати на засідання Радбезу ООН і дати досить змістовну інформацію про становище в Криму. Особливо вражаючим беззаконням Росії в Криму вважає примусове нав'язування свого громадянства жителям окупованої території, незаконні арешти, викрадання та вбивства людей, примусове рекрутування в свої збройні сили, заборони на мирні мітинги і збори.
Особливо тривожним фактом вважає спроби заборони діяльності представницького органу кримських татар - Меджлісу. Згадує також незаконні суди над Савченко, Сенцвим, Чийгозом, Кольченко та іншими. Зазначає, що Росія веде масовану пропаганду з приводу того, як все прекрасно в Криму, але часто не допускає туди міжнародних спостерігачів, які могли б перевірити ступінь правдивості цієї пропаганди. Тому необхідно добиватись вільного доступу всіх представників міжнародних структур, необхідно домагатися якнайшвидшого припинення незаконної анексії Криму.
▪ НОВА ЗЕЛАНДІЯ:
Дії Росії в Криму вважає абсолютно неприйнятними і такими, що суперечать міжнародному праву. Нова Зеландія не визнає підсумки проведеного в Криму два роки тому так званого «референдуму», оскільки він суперечить Конституції України і основоположним принципам демократії. Шкодує, що Росія не бере участь у цьому засіданні, оскільки Росія знала, що буде відчувати себе тут дуже незручно.
▪ УРУГВАЙ:
Дякує України і всім представникам країн, які беруть участь в цьому засіданні Радбезу ООН в фоматі «Аррія». Висловлює стурбованість незаконними діями Росії в Криму, особливо по відношенню до тих, хто цілком обгрунтовано не визнає законності окупації Криму. Вважає просто неймовірним, що Росія розглядає жителів Криму, які не бажають приймати російського громадянства як іноземців. Закликає всі країни приймати більш активні заходи щодо захисту прав людей в окупованій території, особливо кримських татар, які складають чисельну меншість на півострові.
▪ МАЛАЙЗІЯ:
Заявляє, що Малайзія виступала і виступає за збереження територіальної цілісності України і звільнення Криму від окупації.
Саме з цієї причини Малайзія два роки тому на Генеральній Асамблеї проголосувала за резолюцію від 27 березня 2014 року. Збитий терористами малайзійський Боїнг і смерть мирних пасажирів цього літака з різних країн ще більше зблизила Україну і Малайзію. Вона вважає неприпустимою довільну зміну державних кордонів.
Висловлює особливе занепокоєння становищем кримських татар, особливо в зв'язку зі спробами заборони Меджлісу. Дякує Україні за організацію засідання Ради безпеки ООН по Криму.
▪ ФРАНЦІЯ:
Заявляє, що держава традиційно виступає на захист прав людини в усьому світі, а ситуація в Криму і становище кримських татар викликає особливу стурбованість. Закликає владу РФ забезпечити безперешкодний доступ міжнародних спостерігачів до Криму. Франція переконана в тому, що Кримські суди, де зачіпаються політичні питання, це не органи правосуддя, а знаряддя для утисків всіх незгодних з окупацією і цьому є безліч доказів. Незаконно саме по собі нав'язування російського законодавства в Криму. Усі незаконно заарештовані в Криму противники анексії повинні бути негайно звільнені.
Франція не визнавала і не визнає незаконний референдум в Криму, буде спільно з Німеччиною докладати всіх зусиль задля відновлення територіальної цілісності України.
▪ СЕНЕГАЛ:
Висловлює вдячність за організацію цього засідання, за присутність Верховного комісара ООН з прав людини на цьому засіданні. Сенегал завжди був прихильником боротьби з беззаконням. Вважає, що в Криму повинні бути забезпечені всі демократичні свободи. Потрібно забезпечити мирне співіснування і встановлення постійного діалогу в рамках ООН для вирішення всіх питань за допомогою діалогу. Підтримує по всіх цих питаннях позицію Франції і Німеччини.
▪ ТУРЕЧЧИНА:
Туреччина не визнавала і не визнаватиме референдум і послідувавшу за ним анексію Криму, де зараз відбуваються дуже серйозні беззаконня, особливо щодо кримських татар, які аж спочатку виступали проти анексії і окупації. Вважає вкрай обурливим заборону лідерам кримських татар в'їжджати в Крим, довільні арешти, нерідку практику викрадань і вбивств людей. Особливу увагу звертає на незаконну спробу де-факто влади в Криму заборонити діяльність Меджлісу.
▪ НІМЕЧЧИНА:
Дякує пана Джемілєва та інших доповідачів, які надали досить об'ємну інформацію про стан справ в окупованому Криму. Вважає, що Крим до і після окупації - це абсолютно різні ситуації. Розуміє, що і до окупації в Криму і у кримських татар було безліч невирішених проблем, але, принаймні, існувала свобода, яка давала можливість в якійсь мірі боротися за свої права.
Є переконливі свідчення незаконних дій по відношенню до людей в окупованому Криму і особливо щодо кримських татар. Особливо тривожною є інформація про наміри влади заборонити Меджліс. Німеччина закликає припинити ганебну безкарність російської влади, розслідувати факти викрадення і вбивства людей. Всі ув'язнені з політичних мотивів, в тому числі Н.Савченко і інші, повинні бути негайно звільнені. На закінчення свого виступу, представник Німеччини просить Мусьафу Джемілєва дати інформацію про стан в Криму ЗМІ кримських татар.
▪ ЛИТВА:
Починає свій виступ з того, що зловісні «зелені чоловічки», про якіих раніше читали у фантастичних творах стали реальністю завдяки Росії. Росія спочатку заперечувала присутність своїх військовослужбовців на території України і в Криму, а потім нагородила цих нібито не присутніх в Криму медалями «за звільнення Криму».
Обурливо, що М.Джемілєв і інші лідери кримських татар не можуть потрапити на свою батьківщину, до себе додому. Всі винні у беззаконнях на території Криму повинні нести повну відповідальність, в тому числі по лінії міжнародного суду.
Анексія Криму - це виклик міжнародній громадськості. Не можна гарантувати, що подібне беззаконня не повториться щодо інших держав. Закликає зберегти всі санкції щодо Росії до повного звільнення від окупантів всієї території України, зрозуміло, включно з Кримом. Заявляє про рішучість Литви постійно підтримувати кримських татар в їх боротьбі за визволення своєї Батьківщини.
▪ АВСТРІЯ:
Висловлює своє вітання всім правозахисникам, які намагаються всіма силами доставити до світової громадськості інформацію про стан справ в окупованому Криму. Груба агресія Росії проти України - це не менш значуща і не менш злочинна акція Росії, ніж вторгнення іракських військ до Кувейту в вересні 1990 року. Але якщо тоді Рада безпеки прийняла відповідні заходи щодо агресора, то зараз, на жаль, прийняти такі ж заходи не в змозі. Для звільнення Криму мабуть буде потрібно якийсь час, але ми для цього повинні докласти стільки зусиль, скільки буде потрібно.
▪ ЕСТОНІЯ:
Дякує доповідачів на цьому засіданні і пана Шимоновича за останню доповідь про стан справ в Криму. Особливу тривогу висловлює у зв'язку з переслідуваннями в Криму кримських татар, спроби заборонити Меджліс. Вимагає звільнення всіх політв'язнів, в тому числі Савченко, Чийгоза та інших.
Вітає ініціативу Президента України і Меджлісу кримськотатарського народу щодо створення платформи по деокупації Криму по Женевського формату. Строго засуджує спроби перешкодити створенню такого переговорного формату.
▪ ЛАТВІЯ:
Упевнена, що міжнародне співтовариство ніколи не буде забувати про Крим, буде домагатися відновлення територіальної цілісності України. За два роки Рада безпеки ООН отримала 13 доповідей про стан прав людини в окупованих територіях і цілком очевидно, що найбільш в уразливому стані знаходяться кримські татари. Арешти, численні незаконні обшуки, тортури, зникнення і вбивства людей, а тепер ще спроба завдати нового удару по кримським татарам, заборонивши Меджліс. Вважає, що всі ці беззаконня і злочини окупантів повинні бути розслідувані. Тема кримських татар постійно залишалася в порядку денному.
▪ МОЛДОВА:
Вважає, що ООН ніколи не повинна забувати про окуповані террітторії і території, які виявилися не підконтрольними своїй державі. Вітає візит І.Шімоновича також в Придністров'є.
▪ ЄВРОСОЮЗ:
Мета полягає не в тому, щоб взагалі протистояти Росії, а мова про те, щоб Росія припинила порушувати основоположні принципи міжнародного права. ЄС закликає всіх членів ООН приєднатися до санкцій проти агресора, який грубо порушив ці принципи, виступити на захист прав кримських татар, які піддаються найбільшим переслідуванням. Вимагає звільнення Савченко та інших політв'язнів, забезпечити доступ міжнародних спостерігачів до окупованого Криму, подвоїти активність в Нормандському форматі. Мінські угоди можна вважати виконаними лише в тому випадку, коли війська Росії будуть повністю виведені з території України, включно з Кримом. До цього про зняття або ослаблення санкцій не повинно бути й мови.
▪ ПОЛЬЩА:
Висловлює своє вітання пану Джемілєву і іншим доповідачам, каже, що виступ Джемілєва повністю підтверджує наявну інформацію про те, що в Криму грубо порушуються права людини. Особливу тривогу висловлює в зв'язку з положенням кримських татар, заходами щодо заборони діяльності Меджлісу. Вважає, що ця заборона є абсолютно неприйнятною і вимагає відповідної реакції з боку міжнародного співтовариства. Вимагає звільнення всіх політв'язнів. Також говорить про те, що ситуація в Криму і становище людей, що проживають там, вимагають постійної уваги з боку ООН.
▪ ШВЕЦІЯ:
Цілком очевидно, що ситуація з правами людини в окупованому Криму за останній час значно ускладнилася і розповідь пана Джемілєва є повним підтвердженням цього. Особливе занепокоєння викликає спроба заборони діяльність Меджлісу і цього допустити ніяк не можна. Швеція повністю підтримує санкції проти агресора.
▪ ФІНЛЯНДІЯ:
Ситуація з правами людини в Криму вельми тривожна, особливу занепокоєність викликає стан найбільш вразливої частини населення Криму - кримських татар. Влада повинна гарантувати права людини. Мінські угоди - це дорожня карта до мирного врегулювання ситуації, але вони, на жаль, не дотримуються з боку Росії.
▪ КАНАДА:
Вчорашній «круглий стіл» з проблеми Криму, організований Радою Безпеки і сьогоднішнє засідання - це дуже важливі заходи, спрямовані до принципів міжнародного права. Представник Канади зачитує спеціальне послання міністра закордонних справ Канади, де основним лейтмотивом є те, що Росія своїми діями підриває мир і безпеку на цій землі. Далі доповідач говорить, що повідомлення, викладені у виступі Мустафи Джемілєва є досить тривожними і вимагають відповідної реакції. На закінчення представник Канади каже, що пустуюче тут крісло представника Росії - це брутальна неповага цієї держави до решти членів Ради безпеки ООН.
▪ НОРВЕГІЯ:
Представник від імені своєї країни заявляє, що окупація Криму - це грубе порушення міжнародного права. Висловлює обурення у зв'язку з переслідуваннями активістів і діями влади проти всього кримськотатарського народу. Закликає Росію добровільно відмовитися від анексії Криму.
▪ АВСТРАЛІЯ:
Закликає вжити заходів щодо притягнення до відповідальності всіх винних у порушеннях прав людини і злочинах в окупованому Криму. Вважає, що мінські угоди щодо звільнення окупованих Росією террріторій України, включно з Кримом, повинні неухильно виконуватись.
▪ ДАНІЯ:
Вважає скликання засідання Ради Безпеки ООН дуже важливим, приєднується до всіх висловлених у попередніх виступах зауважень з приводу незаконних переслідувань, обшуків, арештів, тортур, викрадень і вбивств людей в окупованому Криму, вважає, що всі винні в цих злочинах повинні бути притягнуті до відповідальності. Нагадує, що представники Росії в міжнародних організаціях дуже часто говорять про необхідність дотримання міжнародних принципів, але самі ж ці принципи грубо зневажають.
Далі Мустафа Джемілєв відповів на запитання представників кількох країн - про незаконні заклики до збройних сил Росії в окупованому Криму і про кримськотатарські засоби масової інформації. Висловив вдячність представникам усіх країн, які взяли участь в засіданні, окремо відзначивши задоволення позицією, висловленою представником Євросоюзу.
У прикінці було зачитано ключові рекомендації:
- Вимагати від Росії безперешкодного доступу до Криму всіх моніторингових структур та журналістів;
- Посилити спостереження за станом прав людини в окупованому Криму.
На закінчення головуючий каже, що він вражений міццю оголошених на цьому засіданні заяв з боку представників усіх країн, висловлює з цього приводу свою глибоке задоволення. Висловлює також подив з приводу того, що Росія, Ангола, Китай і Венесуела вирішили не брати участь в цьому засіданні.
Ещё один камешек в огород..