27.08.14 вторжение войск РФ

Паук, не заёбуй, то фотки километрами выкладываешь, то теперь электрику сюда прёшь . Нафига оно всё здесь ?
 
Застій 2.0

1a88f3d7bf496b8ed34d839b4099880b.jpg

Фото: Reuters

Як російська влада може законсервувати чинний режим

Владімір Путін уже встановив рекорд перебування при владі. Він у Кремлі довше, ніж Брежнєв, і впритул наближається до Сталіна, який господарював 29 років. Увесь цей час він, як талановитий актор, досить вдало грав на внутрішню публіку такого собі пересічного росіянина, «своего в доску парня». Але, на відміну від умовного сусіда по квартирі, позитивного, без надмірної пристрасті до алкоголю і з праведною (з російського погляду) боротьбою проти всього агресивного світу. Це сприяло підвищенню його рейтингів і дало шанс протриматися на Олімпі так довго.

Однак на горизонті вже показалася «проблема-2024» — рік, коли закінчиться черговий, четвертий президентський термін Путіна. Рік, коли знову доведеться щось вигадувати. Для демократичного лідера цивілізованої країни так нахабно чіплятися за владу було б неприйнятно, однак Росію вже давно не можна вважати ні цивілізованою, ні демократичною. Уже приблизно 20 років.

Для нинішнього очільника Кремля є кілька варіантів вирішення цієї проблеми. Перший передбачає красивий жест із відходом Путіна від офіційної влади: умовна пенсія з переходом на символічну посаду «почесного самбіста» чи голови асоціації байкерів. Такий собі російський варіант Дена Сяопіна чи Назарбаєва, коли важелі впливу й фактичне керівництво країною залишаються, попри появу іншого номінального лідера. Частково цей прийом уже був відпрацьований під час рокірування з Дмітрієм Мєдвєдєвим у 2008-му. Він не потребує значних зусиль, до того ж навряд чи викличе несприйняття росіян, адже принаймні офіційно Конституцію РФ не буде порушено. Втім, дехто з російських експертів сумнівається в імовірності такого варіанта. Адже мало хто вірить, що Путін може легко офіційно зникнути з політичного Олімпу.

Незважаючи на зростання ролі соцмереж, одним із найважливіших джерел влади в сучасній Росії лишається телебачення: кого показують у прайм-тайм, той і є лідером держави. Відповідно позбавлений медіа-присутності Путін може втратити легітимність в очах оточення і конкурентів. Господар має сидіти в Кремлі, а не на дачі в Барвисі. Бо це фактично запрошення до заколоту в стилі Брежнєва, коли група змовників відсторонила тоді ще генсека Хрущова від посади «за станом здоров’я» під час його перебування на відпочинку в Піцунді.

За такого розвитку подій конкуренти дуже швидко пригадають Путіну всі зовнішньополітичні авантюри. Не те щоб російські олігархи чи топ-чиновники дуже переймалися долею Грузії, України чи Скріпаля, але збитки від санкцій вони рахувати вміють. Крім того, це може стати чудовою нагодою повісити на Путіна повну відповідальність за непопулярні економічні та соціальні рішення. Такі як пенсійна реформа 2018 року, що, за даними російських соціологів (наскільки їм можна вірити в умовах сучасної Росії), стала причиною зростання антирейтингу російського президента: нині йому не довіряє приблизно третина громадян. Це якраз той випадок, коли гаманець переміг телевізор, адже болючими реформами було повністю нівельовано позитивний вплив «Кримнашу». Найімовірніше, він і сам це добре розуміє, тому чекати, що по-тихому піде на відпочинок, не варто. Для нинішнього російського президента визначальними в політиці, при чому не лише у внутрішній, а й у зовнішній, є поняття сили та слабкості. Показати слабкість він не має права.

Наступний імовірний варіант — внесення змін до російської Конституції. Вони можуть стосуватися зняття обмежень на перебування на посаді президента, кількості термінів поспіль або перейменування посади на будь-який «споконвічно російський» аналог. Ризик, який випливає з цього варіанта, — певне невдоволення всередині країни, яке, звичайно, неважко буде вгамувати в звичний спосіб: кийками ОМОНу та переповненими автозаками.

Однак треба розуміти, що за два останні роки частка тих, хто не хоче бачити Путіна наступним президентом, зросла з 20% до 40%. Люди відчувають, що курс чинного режиму веде в нікуди, верхівка не має бачення розвитку держави на майбутні 5–10 років. Якщо для більшості старшого покоління Путін досі є символом стабільності й порядку, то для молоді, яка народилася, виросла й вступила в самостійне життя при тому самому лідеру, це не так. Вони не знають, що таке стабільність, вони не пережили «лихі 1990-ті», але бачать, що країна вже тривалий час перебуває в застої. Від того починаються незручні для Кремля розмови в стилі «так жити не можна, треба щось робити». Саме такої молоді стає дедалі більше на різних протестах, хоча вона поки що відносно неагресивна та безпечна для режиму, але все може змінитися. Вплив телебачення поступово падає, нове покоління дедалі більше вірить YouTube, а не Останкінській телевежі. Із часом противники режиму дедалі активніше виходитимуть з-під впливу офіційної пропаганди й таким чином поповнюватимуть ряди опозиції. Хоча сьогодні її в справжньому розумінні не існує («класичні» противники режиму на кшталт Алєксєя «Крим не бутерброд» Навального чи Ксєнії «Другий референдум» Собчак не рахуються), але в разі погіршення ситуації вона цілком здатна викристалізуватися. Показові протестні голосування за комуністів стануть першими ластівками. З певною часткою негативу такий крок можуть сприйняти й на Заході. Звичайно, не варто сподіватися на якісь додаткові санкції чи бойкот, але все-таки вплив на відносини не забариться.

Ще один варіант змін — офіційне перетворення Росії на парламентську республіку. Тоді, на відміну від президента, у голови правлячої партії в Держдумі теоретично з’явиться можливість керувати вічно. Принаймні доки партія матиме більшість у парламенті. Такий собі китайський варіант. Водночас це потребує стабільної перемоги на виборах «Единой России», що на тлі нещодавніх поразок правлячої партії на регіональних виборах перестає бути легким завданням. Крім того, у такому разі під загрозу потрапляє наявна жорстка ієрархічна структура, руйнується одноосібне керівництво. Навряд чи Путін зрадіє потребі шукати компроміси із сусідами по парламенту.

Є ще одна неприємна тенденція: зростання популярності губернаторів. Вони за своїми рейтингами практично наздоганяють президента. Це, очевидно, свідчить про поступову втрату контролю над регіонами й перспективу збільшення їхньої самостійності, що знов-таки вплине на результати голосування і розподіл місць у парламенті.

Нестандартним виходом є створення нової держави на базі Російської Федерації. Тут відкривається ціла низка потенційних кандидатів на приєднання: Білорусь, «Республіка Абхазія» та «Південна Осетія». Можуть розглядатися й українські «ДНР/ЛНР», для них наратив у російських мас-медіа майже готовий: вони, мовляв, уже заслужили свою незалежність і кров’ю оплатили право стати частиною РФ. Такий політичний трюк дасть змогу Москві офіційно проголосити новий формат конфедерації, фактично нову державу. А Путіну — підставу розпочати все з чистого аркуша, «забувши» про минулі президентські терміни. Росія — щедра душа й цілком може собі дозволити ще кілька повністю дотаційних регіонів на кшталт Чечні, яка нині отримує з федерального бюджету близько 83% усіх своїх фінансів. Чи проковтне такий розвиток подій російське суспільство, у якого вже з’являється розуміння, що підтримка самопроголошених формувань коштує чималих грошей і ці гроші забираються у регіонів, — питання відкрите.

Невідомою залишається і реакція міжнародної спільноти, бо в такому разі цілком імовірним є щось більше, ніж просто «глибоке занепокоєння». Втім, нещодавні новини з Білорусі про посилення інтеграції в Союзній державі, зокрема про створення єдиного уряду та парламенту, натякають, що такий план у Кремлі є, принаймні як запасний. Глядачам російського реаліті-шоу потрібні красиві історії успіху, бо «Кримнаш» уже в минулому, Сирія виявилася зовсім не позитивною, населення втомилося від незрозумілих війн бозна-де. Тож нова казочка про зростання великої держави цілком може стати робочою і хоч на певний час відволікти від незручних для Кремля питань.

Ймовірність і реалістичність кожного з наведених сценаріїв різні, вони можуть коливатися залежно від зовнішніх і внутрішніх факторів. Єдине, що практично не зазнає змін і є своєрідною константою серед політичного керівництва РФ, — це ставлення до України. За будь-яких обставин, в умовах будь-яких криз чи санкцій, за будь-яких політиків у Кремлі курс на «остаточне вирішення українського питання» буде збережено. Військові плани РФ не зазнали жодних змін після зміни президента в Києві. Війська досі стоять біля нашого кордону, готові вирушити як окупанти чи «миротворці». «Гуманітарні конвої», як і раніше, незаконно вдираються до України, обстріли на Донбасі не припинилися, далі гинуть українські військові. На міжнародній арені Кремль не припиняє економічний і дипломатичний тиск на нашу країну, «Північний потік-2» наближається до свого завершення, міжнародні суди тривають, резолюції ухвалюються. І насправді неважливо, чим саме закінчаться переговори в «нормандському форматі», бо це лише короткий епізод у війні, яка триває вже не першу сотню років. Тому, розмірковуючи про те, хто залишиться чи прийде на зміну в Кремлі, не варто дозволяти собі надмірних сподівань на краще.

Юрій Лапаєв

Матеріал друкованого видання № 49 (629) від 5 грудня

Матеріал у вільному доступі 10 грудня

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Чому досі не за гратами?

Не надо хорохориться - никто этого гандона за жалкие экономические преступления сажать не будет. Так, попугают кабанчика, для отвлечения внимания, а потом в камеру, где Милошевич сидел, определят.
 
«Слуга народа» Бужанский внес в Раду законопроект об отмене языкового закона

Народный депутат от «Слуги народа» Максим Бужанский внес в Верховную Раду законопроект об отмене закона о государственном языке. Об этом он сообщает на своем Telegram-канале.

«На базе вновь открывшихся обстоятельств, ввиду решения Венецианской комиссии. Мы все прекрасно понимаем, что ничего общего с защитой и развитием украинского языка, действующий закон не имеет», — утверждает Бужанский.

По его мнению, закон о языке направлен на «дискриминацию носителей языков» и в первую очередь русского языка.

«Что закон этот непосредственно наносит ущерб нашему государству, выталкивая наших граждан из нашего информационного поля в чужое. Что этот закон убивает и унижает нашу украиноязычную литературу, ставя её в неконкурентное положение и не давая ей расти», — пишет нардеп.

Бужанский выразил уверенность, что отмена языкового закона позволит создать «действительно стоящий документ», который будет отвечать европейским ценностям и интересам Украины.

«Слуга народа» добавил, что авторы закона о языке «откровенно ущемили и унизили» права неукраиноязычных граждан Украины.

«О чем прямо говорится в выводах Венецианской Комиссии. Я обещал, что постараюсь исправить всё то, что сотворили с нашей страной за минувшие 5 лет», — подытожил Бужанский.

0a2619f78d20523eb47ba0e318cd73b0.jpg


Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Iryna Gerashchenko
2 год ·
Чому саме зараз?
В канцлера Німеччини Ангели Меркель скоро завершується її багаторічне перебування на посаді. Вона дійсно переймалася мінським процесом всі ці роки й прагне бодай якогось прогресу на фініші своїх повноважень.
Президент Макрон заходить в виборчу кампанію. Він ніколи особливо, насправді, не переймався мінським процесом, але зараз прагне лідерства в ЄС , і хоче закріпити за собою успіх - зокрема в чутливому питанні звільнення заручників. Він не проти, аби компроміс на Донбасі відбувався виключно за рахунок України.
Й Німеччина , і Франція , як і ЄС вцілому хотіли б потепління з Росією. Якщо це відбудеться за рахунок України- так і буде.
Президент Зеленський прагнув зустрічі з Путіним з першого дня своєї каденції, бо щиро і дещо наївно вірить, що зможе обаяти КДбіста й закінчити війну, що він везунчик і фортуна й цього разу допоможе. Його команда й досі не до кінця вірить, що війну розпочав і може завершити тільки Путін.
Але дату саміту і згоду на нього давав четвертий. Росії не вистачило кілька місяців добудувати « Північний Потік -2», і їй конче необхідні ці кілька місяців мати транзит через Україну. Потім тема транзиту стане ще однією темою шантажу Києва . А зараз саме газове питання, а не Донбас , були вирішальними для Путіна , коли він погодився на зустріч. Саме тому газові двосторонні переговори в кілька раз за часом перетягти 10-хвилинну двусторонку президентів України і РФ, де навіть не прозвучало слово Крим( добре , що Зеленський згадав про анексований півострів на брифінгу) . Плюс, Москва втомилася від санкцій, звичайно, й вже майже повернулася до столу великих - тому Путін прагне прискорити цей процес виходу РФ з міжнародної ізоляціі, куди ми так важко його загнали. Але ключове - газ.
Безумовно , це була важлива зустріч нормандської четвірки після 3- річної перерви. Але вона не стала історичною. Не відбулося ні зради, ні перемоги. Ні підписання миру, ні капітуляції. Й скорше, це добре для України на цьому етапі.
Прогнозовано і дуже важливо - що до кінця року будуть звільнені заручники. Для мене це має дуже особистосний вимір, вболіваю, щоб серед списку були Станіслав Асєєв і наші військові, яких з 2015 утримують бойовики в окупованому Донецьку і Луганську . Путін не віддав нам їх в грудні 2017, вкравши ще два роки життя хлопців і їх родин. Очевидно, Путін міг звільнити заручників вже давно, але тримав як козир в своєму КДБшному рукаві. Це найвагоміший результат саміту.
Добре, що Зеленський згадав про червоні лінії і неможливість федералізації, про принциповість звільнення всієі території Донбасу.
Правильно, що СММ ОБСЄ має моніторити безпекову ситуацію 24/7, ми наполягали на цьому всі роки.
Прогнозовано і погано , що безпекові питання не вирішені, Путін відкладає їх на другий план. Погано, що не обговорювалася дорожня карта , яка б включала першочерговість безпекових пунктів, виведення іноземних військ, повернення до протоколів вересня 2014 року. Погано, що на переговорах жодного разу не прозвучало Дебальцеве, Новоазовск .
Домовилися домовлятися. Очевидно, що РФ спробує дотискати Україну по газовому питанню, підписанню короткотермінового контракту , відмови від позовів Нафтогазу до Газпрому на 3 млрд і 12 млрд. Москва дотискатиме на політичному блоці Мінська на своїх умовах, постійному статусі для окупованих територій і проведення виборів території, де залишаються російські війська.
Очевидно, що для збереження санкцій ВР буде пролонгувати старий закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО. Нового немає. До речі, це також пікантна деталь. Нинішня влада нищівно критикувала мінські угоди, в тому числі і прийняті нами закони, будувала на цьому свою виборчу кампанію. Натомість, нічого нового поки що не запропонувала.
Тим не менш , президент Зеленський не обійшовся без критики попередника, П. Порошенка , мовляв, він змушений виконувати підписане не ним, в тому числі в найболючішому питанні кордону. Критики Путіна, який не виводить військ , повторюючи про « нас там нет» і прямий діалог з Донбасом - не спостерігалося....
В важких міжнародних переговорах надзвичайно важливий беграунд. Знати , пам‘ятати, аналізувати , використовувати. Мінські угоди були підписані в найтрагічніші для України дні, коли треба було зупинити Іловайську і Дебальцевську бійні, вбивство українців. Ми використали паузу для нарощування міці української армії, посилення нашої оборонної сфери. Наступники, користуйтеся цим . Щось підписали не так і не те - підпишіть свій план, свою дорожню карту, яка приведу Україну до миру через перемогу. Ми ж в усіх питаннях , що працюють на Україну, точно будемо владу підтримувати. Бо ворог - в Кремлі. Це аксіома.
PS. Головний провал і зрада дня- прес служба президента. Звільніть їх, найміть краще Теслу.

 
Iryna Gerashchenko
14 хв. ·
Коментар щодо нормандської зустрічі. Важливо, що вона відбулася після трирічної перерви. Історичною вона не стала. Не підписано миру , але й н5 відбулося капітуляції. Немає зради. Але й до перемоги далеко. Що робити? Посилювати нашу армію і міжнародну підтримку України .

 
Как это не бывает ??? Ты что, не веришь препизденту Зе ? Он же ж утверждал, что война не заканчивается потому, что это барыга Порох наживается на войне , а чтобы прекратилась война - достаточно просто перестать стреляь. Воьмой месяц не барыгаЗеленский у власти, а наши парни продолжают гибнуть на фронте .Даже вчера трое погибли, во время саммита .
Напрашивается вывод : либо теперь на крови наживается барыга Зеленский,
либо Зе врал ранее, когда утверждал, что война продолжается потому, что это Порох на ней наживается , а продолжается война потому, что её ведёт тот, кто начал эту войну - путин.

+++ Бреше як живе. Але я задоволена, що не здав Україну хуйлу на данному етапі. Сподіваюсь. що протести теж вплинули.
 
Зеленский - красавчик! Красиво изображает дурачка-простачка. Быдло, пардон, восьмипроцентная Ылита хавает)))

А что эти черти не хавают?Есть правда петушня которая на контробасах сидит,те пи...ры матёрые...
 
Margo@Donetsk_Ukraina

Це скрін з сервісу Google Trends, де відслідковуються пошукові запити українців. На ньому видно, на найбільш активно новини з Парижа прямо зараз шукають в таких регіонах України,в порядку убування: Донецька обл., Луганська обл., Харківська обл.,Київ, Дніпропетровська обл.

d75f7530168f74ee6afd43396ced2c77.jpg


 
attachment.jpg


Вот и встретилить два одиночества.
 

Вкладення

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    48.2 КБ · Перегляди: 632
НАК "Нафтогаз Украины" установила на период с 1 января до 1 мая 2020 года гарантированную оптовую цену газа для потребителей, которые имеют право на покупку на льготных условиях (ПСО). Об этом сообщает пресс-служба компании.

По данным пресс-службы, гарантированная оптовая цена "Нафтогаза "зафиксирована на уровне 5500 грн за тыс. куб. м (без учета НДС, транспортных расходов и наценки газсбытов).

Конечная розничная цена для бытовых потребителей в каждом регионе зависит от расходов на транспортировку газа по газопроводам, а также наценки газсбытов. При текущих транспортных тарифах конечная розничная цена с учетом НДС составит от 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м, сообщили в "Нафтогазе".
 
Google рассказал о топ-запросах 2019 года в Украине

fad6ee9cab3f626798f68c2a79842a0b.jpg

7d18cacfdcd12de15f2f9d81f677f0ef.jpg

fa4ef0aef0e70bcf35132d08cf334de4.jpg
 
Нафтогаз снизит цены на газ в декабре и предложит защищенным потребителям несколько вариантов цены с 1 января 2020 года
10.12.2019, 12:47:46
С учетом международных обязательств Украины по либерализации газового рынка НАК «Нафтогаз Украины» сформировала несколько рыночных ценовых предложений для потребителей, которые имеют право на покупку газа на льготных условиях (ПСО). Кроме обычной ежемесячной цены, которая изменяется с учетом текущей рыночной ситуации, Нафтогаз предлагает также гарантированную квартальную цену, которая будет действовать с 1 января 2020 года до конца отопительного сезона.

Какой будет гарантированная цена с 1 января 2020 года?

Гарантированная оптовая цена Нафтогаза зафиксирована на уровне 5500 грн за тыс. куб. м (без учета НДС, транспортных расходов и наценки газсбытов). Это предложение позволит защитить бытовых потребителей от резкого подорожания газа, которое может произойти в 1 квартале 2020 года.

Предложенная гарантированная цена на 12% ниже, чем регулированная цена, по которой Нафтогаз продавал газ защищенным потребителям в январе-апреле 2019 года. Тогда оптовая цена для потребителей в рамках ПСО составляла 6 236 грн за тыс. куб. м.

Конечная розничная цена для бытовых потребителей в каждом регионе зависит от расходов на транспортировку газа по магистральным и региональным газопроводам, а также наценки газсбытов. При текущих транспортных тарифах конечная розничная цена с учетом НДС составит от 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м (против 8,5 грн за 1 куб. м в 1 квартале 2019 г.).

Как определялась гарантированная цена?

В отличие от предыдущей зимы, когда уровень цены на газ для защищенных потребителей определялся политическими договоренностями с международными кредиторами Украины, гарантированная цена на 1 квартал 2020 года базируется на прозрачном рыночном механизме. Она была определена на основании котировок на одной из крупнейших европейских газовых бирж и зафиксирована на уровне фактических форвардных контрактов с поставкой в январе-марте 2020 года, которые заключил Нафтогаз.

Руководитель дивизиона «Интегрированный газ» Андрей Фаворов отметил: «В соответствии с обязательствами Украины перед МВФ, с 1 января цена газа для населения определяется рыночными механизмами и именно этому принципу мы следуем. Благодаря профессиональной работе наших трейдеров, мы захеджировали цену первого квартала 2020 года на уровне существенно ниже прошлогодней. Это было непростой задачей, с учетом того, что европейский рынок ожидает очередного кризиса из-за политического отказа России транспортировать газ в Евросоюз по украинской ГТС».

Кому доступна гарантированная цена?

Гарантированная цена на газ будет действовать как для поставки газа бытовым потребителям, так и для производителей тепловой энергии, что позволит избежать резкого увеличения стоимости услуг по предоставлению тепла и горячей воды.

С 1 января 2020 года и до конца отопительного сезона все домохозяйства и производители тепла автоматически будут получать газ по гарантированной цене. Для этого от потребителей не требуется никаких действий, подписания дополнительных соглашений или внесения предоплаты.

Можно ли отказаться от гарантированной цены и продолжать покупать газ по цене, которая меняется каждый месяц?

Ежемесячная рыночная цена в 1 квартале 2020 года может как вырасти, так и снизиться, в зависимости от результатов переговоров с Газпромом, погоды, рыночной ситуации и других факторов.

Любой потребитель может отказаться от предложенной гарантированной квартальной цены и выбрать ежемесячную рыночную цену. В этом случае, с 10 по 24 декабря таким потребителям необходимо обратиться к своим региональным сбытовым компаниям, которые предложат алгоритм отказа от гарантированной цены, наиболее удобный клиенту.

После 24 декабря потребители, которые выберут ежемесячную цену, не смогут воспользоваться гарантированной ценой. Нафтогаз традиционно публикует свои ценовые предложения на следующий месяц в двадцатых числах текущего месяца.

Какой будет цена на газ в декабре 2019 года?

В декабре 2019 года цена на природный газ для потребителей, которые покупают газ на условиях ПСО, составит 4 277 грн за тыс. куб. м (без учета НДС, наценки газсбытов и транспортных расходов). Это на 13% ниже уровня регулируемой цены газа, которая действовала в ноябре 2019 года.

Несмотря на то, что по результатам биржевых торгов рыночная цена газа на украинском рынке за последний месяц не снижалась, регулируемая цена в декабре 2019 года снизилась в соответствии с заявленной стоимостью растаможенного в ноябре газа.

Этот уровень в текущих условиях не является рыночным и определяется формулой, которая содержится в постановлении КМУ от 03.04.2019 № 293. Это постановление действует до конца 2019 года. По договоренности с МВФ, с 1 января 2020 года Украина переходит на рыночное ценообразование на газ для бытовых потребителей в рамках ПСО. С 1 мая 2020 года Украина обязалась полностью либерализовать рынок поставок газа бытовым потребителям и обеспечить условия для конкуренции в этом сегменте.

Что означает декабрьская цена для покупателей «Газового запаса»?

В этом месяце регулируемая цена газа оказалась ниже, чем цена на условиях предложения от Нафтогаза «Газовый запас» (4 874,42 грн за тыс. куб. м). Клиенты, которые планировали в декабре использовать часть газового запаса, могут оплатить ресурс по более низкой, регулируемой цене. В то же время, по желанию, они могут использовать газовый запас.

Использовать предоплаченные объемы газового запаса можно до 31 марта 2020 года включительно. Деньги за предоплаченный, но не использованный объем вернутся потребителю на его счет в полном объеме после 1 апреля 2020 года.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Назад
Зверху Знизу