Змінюй хід війни! Допомагай ЗСУ!

27.08.14 вторжение войск РФ

🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184001
У цветочников в Донецке сегодня праздник.
Двойной. 31 августа распродали первоклашкам, а 1-го сентября линейки отменили. Потом - похороны Захарченко. Теперь - снова 1 сентября, которое перенесли на 4-ое.
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184002
Як місто-форпост виховує патріотів

Дніпро віднедавна - місто-форпост української державності, який утвердився в ролі наріжного каменю у часи російської збройної агресії. Саме це місто зупинило “руську весну”, багато в чому саме завдяки людському ресурсу - небачених мужності, патріотизму та людяності місцевих мешканців. Сила волонтерського руху із серця України - із Дніпра - підтримала українську армію у потрібний для того час.

На разі не викликає сумніву, що в Дніпрі живе багато свідомих патріотичних громадян. Проте аби побудувати сильну та цілісну країну наразі важливо виховувати патріотизм у молоді, до того ж у кожного і змалку. Редакція Дніпрограду вирішила дослідити як впроваджується патріотичне виховання у Дніпрі та які це приносить результати.

З НАМИ ПРОВІДНИК

Масштаб патріотичного виховання в області підкреслює хоча б той факт, що періодичним учасником заходів для молоді є командир Української добровольчої армії, народний депутат Дмитро Ярош. Крім регулярних зборів на базі УДА для майбутніх вояків, ветерани і вояки-добровольці охоче займаються з молоддю.

717bb4c149111039266241737be93582.jpg


Зокрема, нещодавно у муніципальному таборі "Діти Дніпра" пройшла військово-патріотична гра "Патріот", яка мала на меті навчати дітей основам військової справи, а також підвищити рівень їхнього фізичного та морального стану. Проведення гри присвятили Дню Незалежності України. Одразу кількасот дітей взяли участь у змаганнях, які проводилися під керівництвом інструкторів комунального підприємства "Патріот" та учасників бойових дій, зокрема і бійців медичного підрозділу УДА "Госпітальєри".

До табору завітав і сам командир Української добровольчої армії Дмитро Ярош. Він підкреслив ключову роль патріотичного виховання молоді у майбутній перемозі над агресором.

0ed5fc45ff48a2f905f4965ea08c6b1f.jpg


«Патріотичне виховання дітей має неабияке значення для держави. Так сталося, що з 1994 року я займався приблизно такими ж речами. Зокрема, військово-патріотичним вихованням у такій організації як «Тризуб імені Степана Бандери». Я знаю, що дуже багато тих хлопців і дівчат, яких ми виховували протягом двох десятків років потім дуже активно проявили себе у 2014 році. Ціла плеяда наших вихованців наразі командує цілими підрозділами. Ефект є, і він дуже предметний. Саме тому, що змалку прививалася любов до Батьківщини, вміння захищати свою націю, свою державу і свою гідність. До речі, мені дуже подобається римське гасло «За домашні вогнища і вівтарі», яке відображає суть патріотизму, бо врешті кожен хто воює зараз на Сході, він захищає не просто якусь абстракцію, а захищає свою родину, майбутнє своїх дітей», - розповів Дмитро Ярош.

ВИХОВАННЯ ПАТРІОТІВ ЯК СИСТЕМА З БЮДЖЕТНИМ ФІНАНСУВАННЯМ

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство міськради “Патріот”. Власне, їх діяльність і спрямована на виховання патріотизму у молоді. Співробітники КП регулярно проводять уроки мужності серед дітей, навчають безпечному поводженню зі зброєю та наданню домедичної допомоги, проводять для студентів турніри з польової медицини і тактики, навчають як на практиці розбирати та збирати автомат, одягти бронежилет і каску, а також правильно накладати джгут.

Колишній співробітник КП, ветеран війни на Сході Олександр Пісаревський вважає, що за доволі короткий термін досягнуті результати відчутні, але є над чим працювати далі.

6860d06dca506d6b15055426bda897c9.jpg


“Звісно, результат є. Тільки за минулий рік КП "Патріот" охопило близько 3000 дітей, в основному учнів середніх шкіл та студентів коледжів, але через брак фінансування, і як наслідок, кадровий голод, результати ці важко закріпити. Підприємство не може створювати гуртки, спортивні секції тощо. Крім того потрібні відповідні приміщення. Та і що говорити, коли навіть офісу власного КП не має. Після звільнення з “Патріота”, я продовжую з ним співпрацювати. Проводимо уроки мужності, влаштовуємо вишколи, читаємо лекції. “Патріот” тісно співпрацює з Центром допризовної підготовки молоді Самарського району, НПК Айдар, козаками”, - описує стан справ Писаревський.

ef613bf6682c58146bd87460077dccac.jpg


На його думку, в Дніпрі слід більше уваги приділяти гурткам технічної творчості. Це дає можливість не тільки підготувати спеціалістів для армії, але й дати дітям початкові навички у вибраній професії, це зацікавить їх, прищепить бажання розвиватися, вдосконалюватися. “Також корисними були б спортивні секції з командних видів спорту, бойових мистецтв, спортивного орієнтування. Та це тільки один бік. Бажано було би долучати дітей до мистецтва, ознайомлювати їх з народною творчістю, читати лекції з історії, знімати дитячі фільми. Одним словом: національно-патріотичне виховання - це багатогранна виховна робота, яка ведеться змалечку і продовжується все життя. Форм цієї роботи надзвичайно багато”, - вважає учасник бойових дій Олександр Писаревський.

ІНТЕРАКТИВ - ЯК СПОСІБ ЗАЦІКАВИТИ МОЛОДЬ В ІСТОРІЇ РІДНИХ ЗЕМЕЛЬ

Благородною справою у Дніпрі активно займається і громадське формування “СІЧ-ЗАХИСТ”.

“Наша спільна ідея — відродження українства у місті Дніпро. Шляхом зустрічей та різноманітних заходів, ми заохочуємо молодь, особливо дітей та підлітків, знайомитись з історією рідного краю та українською культурою”, - йдеться на сторінці громадського формування у Facebook.

Активісти регулярно допомагають дітям і підліткам зі складними життєвими обставинами. Одним із найбільш яскравих заходів за ініціативи громадського формування була екскурсія на Хортицю. Поїздка до, так званої, колиски Запорізької Січі неабияк вплинула на патріотизм молоді.

bf3bf0905d472061fc3c2ba102b57a3c.jpg


“Для дітей, які опинилися у складних обставинах, така екскурсія була корисна перш за все психологічно. Адже це зміна обстановки, щось нове. Чимало з цих дітей не виїжджали за місто, і відвезти їх до відновленої колиски українського козацтва активісти ГФ «СІЧ-ЗАХИСТ» тоді вважали — і досі вважають — гарною думкою. До того ж це патріотичне виховання”, - повідомила організатор заходу, помічник народного депутата Надія Святун.

Серед подій, організованих “СІЧ-ЗАХИСТ” були також квести, де підлітки в ігровій формі дізналися більше про історію рідного міста. Серед тем: історія дніпровського метро, міські історичні будівлі й пам’ятки, відомі діячі та вчені, які тут народились або жили.

“Неодноразово діти і підлітки відвідували музей полку «Дніпро-1». Після екскурсії бійці полку проводили показовий інструктаж, як збирати та розбирати зброю. Діти були у захваті та просили ще проводити подібні заходи. Особливо підліткам сподобався квест на історичну тематику”, - розповів представник ГФ “СІЧ-ЗАХИСТ” Володимир Тохтуєв.

64a243c9d037a347d25c1ae0cdf4c4b4.jpg


ПИТАННЯ МАЙБУТНЬОГО

Мабуть, кожному очевидно, що патріотичне виховання надважливе особливо в наші часи, коли в країні ворог веде війну. Треба виховувати дітей справжніми захисниками Вітчизни, гідними нащадками козаків, з дитинства привчати до зброї і змалку виховувати готовність обороняти й захищати країну. Якщо наше покоління вірно виховуватиме своїх дітей і доб’ється викорінення совка з нашого оточення - з пам’ятників, підручників, назв вулиць тощо, а найголовніше - з мізків, то через покоління наші діти не побачать війни. Вони не вагатимуться із самоідентифікацією, чітко знатимуть, що вони - українці, громадяни країни, яку люблять і оберігають.

Відтак, очевидно, що у тій чи іншій формі необхідно привчати дітей до патріотизму, любові до рідного і вмінню його захищати. І добре, що паростки такого патріотичного виховання мають місце у місті героїв Дніпрі. Безумовно, слід вітати, хоч і не надто щедру, підтримку патріотичних ініціатив міською владою.

Втім, якщо патріотичне виховання не стане державним пріоритетом, це навряд чи дасть очікуваний і масштабний ефект. Вкрай важливо, щоб ініціативи окремих волонтерів і патріотів не залишилися поодинокими акціями, а патріотичне виховання прийдешніх поколінь в Україні надалі проводилося системно та набирало все більших обертів.

Автор: Єва МЕРЕЖКО

⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184003
ІХТАМНЄТИ: 5 серія
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184004
Памятник.

bdc5hg.jpg
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184005
Прифронтові елліни

Сучасне Приазов’я несе на собі відбитки українсько-російської війни та давньої Еллади. Якщо перше в Маріуполі відчувається за кількістю зруйнованих будівель та військових на вулицях, то друге — за характерними назвами, прізвищами, обличчями.

Доля українських греків в інфопросторі несправедливо проігнорована. Адже вони проживали в Криму так само, як і кримські татари, і так само були двічі депортовані. Спершу в XVIII столітті з легкої руки Катерини для здійснення проекту «заселення Азовської губернії» (утім, тут історичні джерела розходяться — дехто з дослідників вважає, що виселення не було примусовим). На меті в імператриці було в такий спосіб послабити економіку Кримського ханства та по суті анексувати півострів. Друга хвиля депортації сталася 1944-го. Вона була вже точно насильницькою й зачепила тих, кого оминула перша. Греків було вивезено до Казахстану, Пермської та Свердловської областей. Фактично тоді «під роздачу» потрапили всі меншини: кримські татари, греки, болгари, вірмени. Після вигнання з півострова та повернення із заслання ті греки, що вижили, осіли в Маріуполі та на його околицях (саме тому тут з’явилися свої Урзуф, Ялта, Старий Крим). За останні п’ять років члени грецької громади активно взялися допомагати фронту, щоби не втратити малу батьківщину знову.

За словами голови Маріупольського товариства греків «Меотида» Надії Цапні, за офіційними даними в Маріуполі проживає 13 000 співвітчизників, проте вона переконана, що ця цифра суттєво занижена. У центрі можна безкоштовно вивчити грецьку, а День незалежності Греції 25 березня став святом не лише для етнічних представників, а й для всіх мешканців Маріуполя. Ті з українців, хто виїхав до Еллади назавжди, теж утворили спільноти, які допомагають фронту (яскравий приклад — організація «Грекобандерівці»). Місцеві ж греки долучаються до локальних волонтерських об’єднань або створюють свої (Грецький медичний центр).

Олександр Магдалиць погоджується на зустріч майже відразу — про нього та його волонтерську діяльність розповіли в «Меотиді». Нині він є лобістом благодійної організації «Карітас Маріуполь».

До війни виконував цілком бюрократичну роботу — працював у виконкомі керівником відділу з охорони земель. Уже 2013-го, коли стало неспокійно, вирішив, що слід опанувати навички першої допомоги, тож разом із друзями пройшов навчання в Товаристві Червоного Хреста.

«З виконкому до того часу нас усіх було вигнано, погрожували, мовляв, якщо не перейдемо на бік «ДНР», то будуть репресії, тож ми просто пішли, — згадує Олександр. — 9 травня почалися розстріли. Як член Червоного Хреста, знаючи, як потрібно діяти, я відтягував поранених до машин «швидкої». З цього моменту все й почалося».

Місто на певний час було окуповане. Відтоді для волонтера й розпочалася його гуманітарна місія: «Тоді я ще працював у виконкомі, тому цього не можна було робити відкрито. Я ходив по знайомих, по різних інстанціях, ми збирали машину — навантажували продуктами, теплими речами, тентами. Везли в Новоазовськ, під Піски — де могли пройти».

Дещо від Червоного Хреста везли цивільним, які постраждали від воєнних дій. Бійцям часто допомагали просто від себе, адже програми гуманітарної допомоги закінчуються, а війна триває: «Іноді бачили, що коїться на блокпостах, наскільки там важко, — і віддавали хлопцям що могли, аби ті бодай вдяглися й не голодували. Їх просто десантували, тож у них не було нічого, інколи навіть зброї».

Тоді ж познайомилися з благодійниками «Карітас Маріуполь» — допомагали роздавати гуманітарку.

У певний момент вектор волонтерської діяльності зненацька змінився. «В одній із поїздок ми побачили собаку, якого контузило, і він доживав своє на позиції біля Широкиного, — згадує активіст. — Я виміняв Лакі на два пакети макаронів і відвіз у Маріуполь, де його виходила група спеціалістів».

Згодом у цьому місті було створено перший великий притулок «Чіп і Дейл», куди привозили врятованих тварин із зони бойових дій: «Хтось знущався з них; хтось прив’язував собак, десь траплялися моторошні історії… Ми вивозили їх до Маріуполя. Потім їх почали розбирати люди. Деякі тварини змінили по кілька домівок, тому що їх забирали в місця, які згодом ставали зоною бойових дій. Є в нас і такий бойовий пес Шарик — тричі потрапляв у таку ситуацію!».

Притулок закрився рік тому, бо не стало фінансування, проте за цей час урятовано понад 60 собак. Кошти збирали через соцмережі, серед небайдужих траплялися підприємці, часом навіть політики й прокурори. Притулок існував до того моменту, поки не був прилаштований його останній мешканець.

«Для нас це була віддушина, — згадує Олександр. — Уранці — робота з паперами, вдень — волонтерська діяльність: треба було з кимось домовлятися, щось передавати. А ввечері приходиш втомлений у притулок, а вони кидаються на тебе з усіх боків, і це так добре й так затишно!»

Загалом у «Меотиді» багато тих, хто підтримує волонтерів. Адже збитків зазнають і грецькі селища. Місця, куди греки раніше виїжджали відзначати національні свята, тепер стали полем бою (а деякі взагалі лишилися в окупації). Сартана, Чермалик, Павлопіль, Лебединське, Старий Крим, Гнутове, Талаківка…

Олександр не може забути нічного обстрілу Сартани в 2015 році: «Були серйозні обстріли, пошкодили газову комунікацію — всюди смерділо газом. Ніч, суцільна пітьма, «швидку» не пускають. Я взяв аптечки й покликав товариша, професійного гонщика. Блокпости ми проскочили — я вмію з ними домовлятися швидко. Ми дісталися одними з перших. Люди плачуть, шматки, перепрошую, плоті лежать, будинки горять, вибухи ще чутно. Я був дещо обурений, що ми працюємо самі. Потім почали приїздити «швидкі»… Селищний голова (нині секретар міськ*ради) Степан Махсма не ховався — ми з ним до четвертої ранку ходили до кожного будинку, по кожному периметру. Ближче до п’ятої, коли стало все спокійно, почали стікатися всі решта. Для мене це було проявом сміливості, відповідальності за своє село. За духом грек, він не лише взяв на себе відповідальність за наслідки, а й особисто вийшов і керував порятунком людей на місці, попри те, що був величезний ризик другого обстрілу».

Є такий місцевий звичай серед волонтерів — залишати на фронті одне одному невеличкі послання: ягоди, смаколики, листівки, побажання чи привітання... Їх клали в пляшки й просили передати або місцевих мешканців, або ж вояків.

Іноді зроблені колись добрі справи приємно «наздоганяють». Ті, хто виїхав із зони бойових дій і почав свою справу та нове життя на мирній території, запрошують волонтера на гостину, аби віддячити за допомогу в минулому. Такі моменти надихають. Трапляється зустрічати й урятованих тварин: «Ми виходжуємо цуценят, передаємо їх новим господарям, за якийсь час іде по місту велетенський собака. А я пам’ятаю, що в цього маленького алабая було «сердечко» на боку. І от бачу величезного пса, що біжить на мене облизуватися!».

Зараз Олександр Магдалиць працює в «Карітас». Його нинішня діяльність спрямована не так на гуманітарну допомогу, як на лобізм, розвиток ініціатив на місцях, співпрацю з громадами. На те, щоб дати голодним вудочки, а не рибу.

Один із таких проектів — з інклюзивної освіти. Невдовзі відбудеться відкриття Інклюзивно-ресурсного центру у Волноваському районі.

«Дітей, які постраждали внаслідок конфлікту й потребують інклюзивної освіти (хтось став затинатися, хтось у розумовому розвитку трошки відстає, хтось набув іще якихось особливостей), їх саме у Волноваському районі, у зоні бойових дій стало дуже багато. Ними ніхто не займається, і хороші спеціалісти туди не приїжджають, — розповідає Магдалиць. — Ми подивилися на цю картину й зрозуміли, що потрібно змінити цю систему освіти, яка існує сьогодні, зробити з неї щось людяне. Щоб це було не просто виділення коштів, а система, яка передбачає, що влада все-таки почне взаємодіяти із суспільством».

У перших числах вересня очікується офіційна презентація Центру. «Наші фасилітатори створили громадські організації, куди входять батьки дітей з особливостями, і надали їм консультацію. Розповіли, як і де можна працювати з грантами, де можливо проявляти ініціативу тощо. Дізналися, що їм потрібно… Потім довідалися, чого бракує владі. Владі треба, щоб було якомога менше хаотичних звернень від батьків, а їх справді багато; їй потрібне ефективне освоєння бюджетних коштів. Ми вирішили, що створимо майданчик, де будуть зосереджені всі ресурси, які стосуються інклюзії, уся інформація, усі ініціативи». На зборах громадської організації батьки вирішуватимуть, що для них важливо, і формуватимуть спільний запит. «Карітас» буде посередником між ними й владою, що підвищить ефективність роботи.

«Батьки беруть частину ресурсу на себе, вони самостійно ремонтують тренажери, допомагають учителям у роботі з дітьми тощо, — говорить активіст. — Взаємодія влади й суспільства, яка базується не на скаргах, а на спільній роботі, яка вигідна обом сторонам. Усе, що довелося зробити, — це виявити потребу кожного й домовитися з кожним».

Майданчики, де було б комфортно владі, суспільству й бізнесу, стосуються не лише проблеми інклюзійної освіти. Інші напрямки — це структурний збір сміття, допомога дітям із діабетом, лобіювання законопроектів щодо захисту прав тварин та інші.

«Кадри, професіонали, які самі могли би провести аналітику, зрозуміти, які є потреби і як їх вирішувати, виїхали до інших міст або й узагалі з країни, — коментує Олександр. — Але є чимало патріотів, які справді хочуть змін, просто не знають, як це зробити. Тому «Карітас» зараз створює потужну систему лобістів по Україні».

Олександр зізнаєть**ся, що місцеві елліни сумують за Кримом, з якого їх було вигнано: «Але це вже наша друга батьківщина, і звідси греків уже не виселять!».

Олена Максименко , Еріка Герасименко , Анна Заікіна

⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184006
АХАХАХАХАХАХАХА :D

gbbe1f.jpg


«Председатель Совета министров ЛНР Сергей Козлов не имеет аккаунтов ни в одной из социальных сетей. Любая информация, размещенная в социальных сетях от его имени, не соответствует действительности», — сказали там.

В пресс-службе подчеркнули, что фейковые аккаунты представителей власти и ведомств республики создают спецслужбы Украины.

⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184007
fah1gh.jpg
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184008
Теперь Ташкент переберёт на себя бизнес Захара.
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184009
cjaaf6.jpg
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184010
aaj1jf.jpg
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184011













 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184012
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184013
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184014
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184015
Президент Петр Порошенко обратился к жителям оккупированной части Донбасса и Крыма

 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184016
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184017
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184018
А когда Захар успел десантником побывать?

fc0dfe.jpg
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184019


1hcbdc.jpg
 
  • 🟡 11:03 Відбій тривоги в Харківська область.Зверніть увагу, тривога ще триває у:- Куп’янський район- Харківський район- Липецька територіальна громада- Вовчанська територіальна громада#Харківська_область
  • #184020
Про флаг ВДВ на гробе у Захарченко. Вспомнил анекдот.

Прыгают десантники. Ну и у одного не раскрылся парашют. Он за запасной и тот не раскрылся. Летит, думает -- блин, сколько там до земли еще осталось? Видит, а навстречу ему снизу вверх другой чувак летит. Он ему:
-- Слышь, братан, как запасной парашют раскрывается?
-- Я не знаю, я сапер.
 
Назад
Зверху Знизу