У Харкові є десь фургало?

Статус: Offline
Реєстрація: 17.10.2009
Повідом.: 27223
Сабж. Розумію що погода не для фургало, але якщо підморозить хочу онука туди зводити.
 
Тиць-пердиць, приїхали!
 
Сабж. Розумію що погода не для фургало, але якщо підморозить хочу онука туди зводити.
Ти дивись! вік прожила, а не знала, як воно називається.
Це ж мое щасливе дитинство, перші спогади про зиму. :)
 
Фурґало - «карусель» для зимових розваг, яку називають «фургало», «жорно» або «крутилка». Такий атракціон безкоштовного екстриму був популярний в багатьох українських селах в ХХ та на початку ХІ століття. Слово скоріш за все походить від угорського fura — "жвавий, моторний" .
Щоб змайструвати «фургало», в ополонку на ставку опустили дерев'яний стовпчик, коли він обмерзав, на нього настромлювали старе колесо. До спиць колеса прив'язали довгу жердину, на кінець якої традиційно прикріплювали санчата, в даному випадку замість санчат прилаштували гуму від автомобільного колеса.
Щоб «атракціон» запрацював, одна людина обертає колесо, інша, катається на санчатах.
«А як парубки з дівчатами крутилку було зроблять! Серед річки в кригу вбивається кілок, на кілок надягається старе колесо, між спицями встромлюються довгі дрючки, а до них на кінцях прив'язуються санчата. Хлопці кілками крутять колесо, а санчата по колу вихором літають. Держись тільки!..», - описував зимову розвагу
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
в творі «Велікі ростіть».

1706253003849.png
 
Так при такій погоді Фургала ж не може бути, нікуди онуків вести..
У нас таке робили не на річці. А десь на вогкому лужку, який взимку замерзав.
Щоб не втопитись, а хіба що ноги вмочити, як лід трісне.
З колесом від воза і оглоблею. Не знаю українського слова.
Для вулиці робили, як був поряд лужок. А ми катались і раділи.
 
Главное шоп дерев поруч било багато, тай травмпункт не далеко.. :зуби:
 
Сельский лунапарк ))
 
У нас таке робили не на річці. А десь на вогкому лужку, який взимку замерзав.
Щоб не втопитись, а хіба що ноги вмочити, як лід трісне.
З колесом від воза і оглоблею. Не знаю українського слова.
Для вулиці робили, як був поряд лужок. А ми катались і раділи.
Жаль, у нашего поколения этого уже не было, может потому что в городе. Зато катков зимой много бесплатных заливалось и мы на них в квача гоняли. У каждого свои коньки, никакого проката.
 
...до фаркопа авто зачепити санчата і по вулиці...от вам фургалло
 
Фургало геликоптер сенс вподобайка скока новых слов. Идите вы нах у фургало
 
фрикандо фрикандо, а потом посадят...(с)
 
Назад
Зверху Знизу