Перша офіційна компенсація від МВС за дії "Беркуту": дружина загиблого віддає половину для армії

Статус: Offline
Реєстрація: 03.02.2008
Повідом.: 9613
Перша офіційна компенсація від МВС за дії "Беркуту": дружина загиблого віддає половину для армії

Дружина загиблого майданівця передала половину отриманої від МВС компенсації моральної шкоди на допомогу армії. Мова йде про дружину загиблого Сергія Дідича, пані Галину.

Кошти до фонду вона передала наступного ж дня після отримання їх від МВС. Міністерство виплатило їх через майже рік після вироку. Юрисконсульти поліції навіть намагались скасувати рішення суду через апеляцію, подану з порушенням усіх строків. Проте не вийшло.

Сергій Дідич - 45-річний депутат Городенківської районної ради з Івано-Франківщини, активіст та мандрівник.

На Майдан разом з дружиною приїхав у грудні, керував однією з сотень, яка базувалась у Жовтневому палаці. Зберіглись його фото з протистояння в ніч на 11 грудня, коли він протистояв штурму силовиків, які намагались зачистити Майдан.

Загинув 18 лютого, на Кріпосному провулку в урядовому кварталі. За словами побратимів, коли його сотня відходила, Дідич йшов останнім. Сергія схопили та били «беркутівці». Пізніше експертиза засвідчить ці побої.

Вирвавшись, Дідич опинився на проїжджій частині, по якій неслась вантажівка. Дорогу ж до порятунку заступили силовики. Один з них сильно вдарив його по голові, що, як вважає представниця родини Дідичів у суді Євгенія Закревська, могло значно його дезорієнтувати. Інший наніс удар збоку, не даючи зійти з траєкторії автомобіля, який вже наступної миті вчинив наїзд.

Після зіткнення з вантажівкою Сергій не вижив. Силовики не лише не врятували його зі смертельної небезпеки, а й навмисно завадили врятуватись йому хоча б своїми силами.

Хто це зробив?

В квітні цього року, після втечі чотирьох беркутівців у Росію, Галина Дідич на прес-конференції показала фото за секунди до трагедії. Вказавши на одного з силовиків, який тримав її чоловіка, вона повідомила, що це – один з втікачів, харківський беркутівець Віталій Гончаренко.

За словами слідчого з Департаменту спецрозслідувань, у обвинувальному акті щодо Гончаренка справді присутній епізод щодо Сергія Дідича. Він повідомив ТЕКСТАМ, що дії Гончаренка стосовно Дідича кваліфікують за статтею 365 ч. 2 Кримінального кодексу - «Перевищення влади або службових повноважень, що супроводжується насильством». Також Гончаренко обвинувачується у завершеному замаху на вбивство трьох осіб у цей же день, 18 лютого, на цьому ж провулку. Окрім того, він обвинувачується у нападі на журналістів на Пісочинському блок-посту у 2015 році.

Основний фігурант побиття Сергія Дідича – харківський екс-беркутівець Андрій Єфімін. Подільський суд Києва ще у липні 2016 року виніс вирок, яким визнав Єфіміна винним у виконанні явно злочинного наказу на перевищення влади і службових повноважень, що супроводжувалось насильством.

Особи інших силовиків, що приймали участь у побитті Дідича, тимчасово невстановлені.

Вирок «беркутівцю» Єфіміну

Спецпризначенець отримав 5 років позбавлення волі, і тут же – звільнення від покарання із випробувальним терміном на три роки.

Причиною стало те, що він повністю визнав свою вину, співпрацював зі слідством, давав свідчення під час розслідування та суду, що повністю підтвердили версію слідства.

Єфімін також заявляв про своє каяття та просив вибачення у родини загиблого. У вироку навіть зазначено, що беркутівець обіцяв більше не вчиняти злочинів «ніколи у житті».

Силовика також позбавили спеціального звання «старший прапорщик міліції» та заборонили працювати у силових структурах протягом трьох років (тобто, у 2019 він знов зможе «охороняти порядок»).

Цим же вироком суд стягнув з екс-беркутівця близько 14 тисяч гривень у бюджет держави – за витрати на експертизи. Суму моральної компенсації – 200 тисяч гривень – суд забов’язав сплатити державу в особі ГУ МВС в Харківській області. За Цивільним кодексом, шкода, завдана діями посадової особи громадянину, сплачується державою.

Як МВС боролось, щоб не сплачувати компенсацію

Вирок було оголошено у липні 2016 року. Через місяць сплив термін на подання апеляції, і він вступив у силу.

Однак за майже рік кошти так і надійшли родині. А коли ж адвокати почали писати листи до МВС, відповіддю у квітні 2017-го стала апеляція на вирок зі сторони «Ліквідаційної комісії ГУ МВС у Харківській області», а по факту – представників Харківської поліції, які входять до ліквідкомісії.

Зокрема, апеляцію подано Биковченко Н.І, що згідно даних декларації, у 2016 році працювала старшим юрисконсультом уже оновленої поліції.

---------------------------
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


 
Герої не вмирають!!! Слава нації!
 
Назад
Зверху Знизу