«Я поверну собі своє життя, обіцяю»: у Харкові відкриють виставку пам'яті Максима «Далі» Кривцова

Статус: Offline
Реєстрація: 11.01.2007
Повідом.: 35041
«Я поверну собі своє життя, обіцяю»: у Харкові відкриють виставку пам'яті Максима «Далі» Кривцова

408063171_1676698536073289_7523735842938962760_n.jpg


«Я поверну собі своє життя, обіцяю»: у Харкові відкриють виставку пам'яті Максима «Далі» Кривцова Максим доєднався до лав Збройних сил України добровольцем у 2014 році, працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС, повернувся на фронт після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Я маю одне бажання та ідею. Ви знаєте, що іноді фотографую на плівку війну. Не називатиму ці світлини крутими — це звичайні аматорські фото. Але на них важливі люди, важливі місця, іноді важливі події. І, можливо, комусь вони щось вкрай необхідне зможуть переповісти. Я хотів би, щоб хоча би в невеликій кількості, хтось погодився їх розмістити в своєму закладі — галереї чи кафе. Чи в чомусь такому хіпстерському. Щоб от цей військовий простий побут трішки та накладався на побут міста, створюючи єдину картинку», — писав військовий на своїй сторінці в Facebook.

7 січня 2024 року поет загинув на Куп'янському напрямку. Йому було 33.


У 2023 році вийшла збірка творів Максима «Вірші з бійниці». Вона увійшла до рейтингу кращих книжок 2023 року за версією PEN Ukraine.

«За місяць до загибелі Максима, ми спілкувались з ним, обговорюючи формат виставки, експозиційні рішення, разом міркували над тим, як зробити цю фотовиставку об’ємною, нетривіальною, Максим ділився своїм баченням. На жаль, ми не встигли зробити відкриття його першої виставки за життя. І хоч Росія забрала його життя, але Максим «Далі» Кривцов мав в собі те, що неможливо вбити. Рукописи й світлини, відскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — «Я поверну собі своє життя», — коментує кураторка виставки Дар'я Криж.

Відкриття виставки «Я поверну собі своє життя, обіцяю» відбудеться 10 квітня о 18:00 в Art Area ДК за адресою вул. Чернишевська, 13.

Виставка триватиме до 24 квітня.

Усі роботи, а також листівки з ілюстраціями українських художників і художниць можна буде придбати. Виручені з продажу робіт кошти підуть на збереження пам'яті про Максима Кривцова.

Автор:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Назад
Зверху Знизу