Аккумуляторы для квартирных бесперебойников. Существует ли сейчас оптимальный вариант?

Але я не бачу сенсу купувати LiFePO4 батареї для стаціонарного використання, бо їхні переваги (легка вага, "тяговитість" та здатність заряджатися великим струмом) для стаціонарного безперебійника несуттєві. Хіба що вам треба переносний пристрій типу "супер-мега-повербанк", щоби приїхати на дачу, "нагодувати" купу електроприладів, а потім поїхати додому.
Саморобна літій-залізна АБ на 12В/300Аг важить десь 22-24 кг. Це реально підняти і перенести звичайній людині. Вартість... останній раз я купував комплект з 8 банок за 45000 грн. На мій погляд - нереально дешево. До них за 2000 грн БМС і за 1000 - активний балансер.
Тягова свинцево-карбонова АБ на 12В/100Аг важить десь 33 кг. Тобто 300 Аг будуть важити вже 100 кг. І коштувати буде дорожче, ніж літій-залізо. Підняти вже малореально. Зірвати спину - дуже реально.

Можливість зарядитися великим струмом - дуже суттєва. Це означає, що за ті дві години, на які вам дадуть світло, ви зможете залити всі ті сотні ампер-годин, які в вас є. Або в моєму випадку - поставити велику сонячну станцію і заливати повну ємність, коли Сонце з'явиться навіть ненадовго.
 
Посоветуйте какой бесперебойник стоит взять чтобы минимально обеспечить себя электричеством на случай очередного блекаута? Котлов и подобной техники у меня нет, пожалуй основное что нужно это возможность зарядить ноут с батареей на 55Втч несколько раз, освещение подключить итп, в общем больше 100Вт мощности не нужно, но запас батарей хотя бы на 200Втч
Если смотреть в перспективу (с учётом возможных новых задач в будущем) я бы из личного опыта порекомендовал "Phantom UPS-0512" (возможно, есть более современная его модификация). 500 Вт, бесшумный, много полезных функций и ресурс новых аккумуляторов до полного разряда при номинальной нагрузке определяет удовлетворительно (см. обсуждение выше). По крайней мере он поддерживал жизнь моему свинцовому аккумулятору LP-100 в течение 10 лет так, что выкидывать его пока не собираюсь
 
Еще о параллельном соединении аккумуляторов. Если я соединю новый 200 Ач и старый 100 Ач, то необходимо задать на ИБП ёмкость подключённого аккумулятора (она определит зарядный ток, который будет как-то распределяться между новым и старым). Устанавливать ёмкость 300 Ач (= току заряда 30 А) - опрометчиво (потому что ток через старый может быть достаточно большим). Может кто-то из опыта эксплуатации подскажет - какой ток лучше запрограммировать?
 
потому что ток через старый может быть достаточно большим
А тут без амперметра точно ніхто не скаже. Підключайте амперметр та перевіряйте. Я раджу починати з малих значень струму. Нехай для початку буде 5 А, потім 10 А. Але мені здається, що нічого страшного не буде, якщо від самого початку обидва акумулятори окремо зарядити до однакової напруги, а потім запаралелити.
 
Для того, чтоб правильно определиться, нужно проверить реальную емкость каждого, проведя КТЦ, а также Rвн.
Быстрее распределение токов при заряде (разрядив перед этим минимум на 30%) можно определить просто измерив токоизмерительными клещами (именно клещами!) задав емкость раза в два ниже. Фактически при этом мы меряем соотношение Rвн аккумуляторов вместе с подводящими проводами. Подравнять токи можно удлинив и/или несколько уменьшив сечение проводов к тому аккумулятору, который берет ток больше чем положено, пока токи не станут 20 и 10 при общем 30А. (при реальной емкости таки 300 Ач)
Может, в данном случае будут полезными данные моего эксперимента (описаны здесь 20.10.22) - реальные ёмкости аккумуляторов 100 Ач и 200 Ач имеют соотношение не 1:2 а 2:5? Из них следует, что не стоит стремиться к распределению зарядных токов 10 А и 20 А ( если ток через новый будет 20 А, то через старый он должен быть ок. 8 А). Предполагаю, что экспериментировать с длиной проводов, сопротивление которых и будет регулировать перераспределение зарядных токов - не очень простая задача, тем более, что увеличение сопротивления - фактически = потерям энергии на нагревание проводов.
 
В данной теме, по большому счёту, речь идёт об обеспечении меньшей зависимости от внешних источников электроснабжения. В Интернете сейчас много забавных способов обеспечения автономного освещения (см. видео). Только возникает вопрос: что в данном случае выполняет работу (теряет энергию) - магнитное поле Земли или те многочисленные электромагнитные излучения, неизменно присутствующие в наших городах?
 
А волшебство с помощью которого они работают, называется датчик Холла.
Ну, це вже трохи не те. Класичні струмовимірювальні кліщі - це "трансформатор", де роль однієї з обмоток грає той провід, де ми вимірюємо силу струму. Тож вимірювати кліщі можуть лише змінний струм. А у вас просто датчик Холла, вмонтований в такі кліщі. Ось він і вимірює силу постійного струму.
 
люди
как уйти от китайских трансов
последняя тема назівалась нина белевцова
но єто біло хуйкогда
подскажите, лучше в ЛС (пардон, щас включу) -возможно есть цех/не цех крч пох ві поняли
 
много забавных способов обеспечения автономного освещения (см. видео)
Це якісь фокуси. Я думаю, в того фокусника під столом якийсь генератор змінного магнітного поля стоїть
 
пробачте
зараз не можу це змінити все
але
сюди не можна постити контакти
тоді згодом
 
Це якісь фокуси. Я думаю, в того фокусника під столом якийсь генератор змінного магнітного поля стоїть
Подібних більше десятка фокусів він вже вкинув в Інтернет. Про генератор під столом не подумав, але була думка про те, що приміщення, у якому демонструється цей фокус знаходиться у забрудненій електромагнітними випромінюваннями зоні (наприклад, межує з якимось ангаром, де стоять потужні генератори). Може так якийсь електрик хотів довести начальству, що грубо порушуються умови охорони праці у зоні його роботи.
 
как уйти от китайских трансов
Ви про трансформатори чи про сексуальних збоченців? Просто не підходьте до них надто близько, а якщо вони вас переслідують, то зверніться щодо захисту до поліції або тер.оборони.
 
Посмотрел ради прикола.
Фокус очень примитивный.
В лампочке стоит маленькая батарейка, которая питает светодиоды, которые в этой лампочке все соединены параллельно (или один помощнее стоит) и поэтому достаточно чуть более трех вольт чтоб они светились.
А цепь замыкается через контакты цоколя.
Просто замыкаешь цоколь, и лампа светится.
Неважно чем, проводом или динамиком, лишь бы сопротивление было не слишком большое.
Такие лампочки даже готовые продаются, было в паутине.
Есть гораздо более навороченные фокусы, где непросто догадаться, как сделана постановка.
Например:
.

По примитивному фокусу - наверное те, кто знает, что есть лампочки в которые вмонтированы аккумуляторы (для обеспечения освещения в аварийной ситуации) в большинстве своём разгадали бы фокус. Во втором варианте - электорфокусник, как и все подобные ему уделяет основное время подготовеке, манипуляциям с предметами для фокусов и этим скрывает суть происходящего. Не заглядывая в ответ могу только предположить, что условно разомкнутая цепь - на самом деле замкнута (в выключатели вмонтированы резисторы, а их условное "включение" означает изменение сопротивления цепи в меньшую сторону с помощью пропускания тока через другой резистор - поменьше).
 
У этого автора есть и на шесть выключателей и светодиодов! :клас:
А вот и разгадка на загадку выше:
.

Да, как только люди не извращаются, чтобы засветиться в Ютьюбе. Какой-то лохотрон с инженерным подтекстом. Но по сути: если первый "фокусник" - просто шарлатан желающий возвеличиться, используя неведение других, то по отношению ко второму можно пофантазировать, что его инженерные решения может и пригодятся где-то как-то в случае определённой потребности.
 
Я
Ви про трансформатори чи про сексуальних збоченців? Просто не підходьте до них надто близько, а якщо вони вас переслідують, то зверніться щодо захисту до поліції або тер.оборони.
Вчора написав скаргу з цього приводу. Якщо у ФБ (він рік від року все більше стає аналогом купи сміття, у яку багато хто викидає і своє, а потім разом у цьому порпаються) хоча б можна заблокувати небажану особу, то тут я навіть не знаю дієвого способу боротьби з подібними проблемами викидання сміття посеред нормального діалогу. Знаю тільки, що були випадки, коли дехто поводився тут неадекватно (пройшовши усі стадії - від сепаратиста до "тіпа патріота") - адміни вже неодноразово блокували, але він постійно з'являвся під новим ніком.
 
От я у цій темі, нажаль, зовсім ділетант. Як дупа вже підгорати почала, почав занурюватись у ці всі справи: акумулятори, інвертори.
Бачу, що зараз по Україні жахливий дефіцит більш-менш пристойних інверторів (мова про "ширпотреб" до 2...3kW). Ціни на те, що ще продається, зашкалюють. Ситуація з акумуляторами майже така ж гнітюча (не весела, м'яко кажучи).
Бачу, що розгрібли всюди всі молодші/китайські моделі перетворювачів напруги аж до 10т.грн. включно, ті що на 12V.
Але, є в принципі досі вибір моделей інверторів на 24V на вході. Менш популярні вони, мабуть. Тому й ціни на них трохи нижче 12ти вольтових моделей.
От тепер й думу гадаю: чи взяти щось собі на 24V, та купувати до нього якісь відповідні акумулятори 24V, чи може використовувати послідовне з'єднання вже існуючих у господарстві 12ти вольтових акков?
Чи варіянт: мужньо перечекати цей тимчасовий дефіцит, або ж мають наші комерціянти нарешті завезти в країну такий дефіцитний товар. Золота жила. Дочекатися 12V => 220V по сто тисяч мільонів вартістю з нових надходжень...
 
мужньо перечекати цей тимчасовий дефіцит, або ж мають наші комерціянти нарешті завезти в країну такий дефіцитний товар
Мені таку саму пораду дав мій дядько, коли я пожалівся про дорожнечу та дефіцит бензинових генераторів. Але я думаю, що комерсанти, звісно, завезуть ті генератори, інвертори та акумулятори, але ціна на все це залишиться космічною :( Принаймні, до весни чи літа, коли вони вже й не потрібні будуть
 
От тепер й думу гадаю: чи взяти щось собі на 24V, та купувати до нього якісь відповідні акумулятори 24V, чи може використовувати послідовне з'єднання вже існуючих у господарстві 12ти вольтових акков?
Для живлення квартири або будинку взагалі є сенс вкладатися або в 24, або навіть в 48 вольт. Бо з 12В системою навіть 1 кВт потужності - це під сраку ампер.
А замість інвертора взяти гібридний або автономний сонячний контролер на 3-5 кВт і не під'єднувати сонячні панелі.

По АКБ - варіанти є різні.
 
Для живлення квартири або будинку взагалі є сенс вкладатися або в 24, або навіть в 48 вольт. Бо з 12В системою навіть 1 кВт потужності - це під сраку ампер.
А замість інвертора взяти гібридний або автономний сонячний контролер на 3-5 кВт і не під'єднувати сонячні панелі.

По АКБ - варіанти є різні.
а чем заряжать без панелей через контроллер?
Я так понимаю, что идея в использовании контроллера в качестве инвертора, но бегло погуглив - цены на них тоже немаленькие...
 
Назад
Зверху Знизу