27.08.14 вторжение войск РФ

Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Чому радянська Україна була лише фасадом російсько-радянської окупації України

У сучасному вітчизняному інтелектуальному та політичному дискурсі досі не сформовано чіткого бачення того, чим же був комуністичний період в історії України

Без усвідомлення цього неможливе розуміння, чим є насправді сучасна держава під назвою Україна. Чи є вона законною правонаступницею і легітимним продовженням так званої радянської України? Чи веде свій родовід від Української Народної Республіки та державних утворень часів визвольних змагань? Чи взагалі відбулося по-справжньому її незалежне становлення після 1991 року?

Той режим, який утвердився на більшій частині території України на початку 1920-х років, а згодом поглинув і решту українських земель, начебто визнається в нас тоталітарним та антидемократичним, але й досі залишає серед значної частини суспільства відтінок «свого», «близького». Велику роль у цьому відіграє спадщина «українського радянського державного будівництва». Ну, мовляв, мали ми власну УРСР із певними атрибутами державності: були свої прапор, гімн, герб, Верховна рада, уряд, Комуністична партія, чотири українські фронти під час Другої світової, делегація в ООН, була, врешті-решт, українська партійно-адміністративна та інтелігентська еліта. Та чи справді можна говорити про український національний вияв комунізму?

Тут, звичайно, мова не про тих українських діячів, які хибно думали, що в умовах Країни Рад можна реалізувати завдання соціального та національного визволення українського народу, поплатившись згодом за свої ілюзії власним життям. Ні, йдеться про ширший вимір. Чим була так звана українська радянська держава?

Тиждень вирішив розглянути цю проблему під кількома кутами зору. Механізми утвердження більшовицької влади на українських землях після краху імперії Романових мали всі ознаки російської окупації зі збройним втручанням у внутрішні справи суверенної держави, боротьбою проти легітимних національних урядів, створенням альтернативних маріонеткових органів управління, застосуванням практики терору щодо мирного населення (не тільки проти класових ворогів, а й за національним принципом), масовим вивезенням сировинних ресурсів до центральних російських регіонів, колоніальним визиском та економічною експлуатацією (див. стор. 38).

Більшовики не приховували своїх намірів встановити конт*роль над переважною частиною територій колишньої Російської імперії. І з цього погляду Лєнін та Сталін стали творцями геніальної формули продовження імперського існування російської нації в нових умовах. Попри весь антураж гри в так звану незалежність республік у період боротьби за владу Рад (див. стор. 40), більшовики врешті-решт реалізували ту модель їхнього об’єднання, що була найпридатнішою для існування радянської імперії. Оригінальність нової комуністичної формули російської великодержавної гегемонії полягала в тому, що вона де-юре визнавала декларативну (фасадну) суверенність так званих республік і водночас зберігала фактичний контроль над усіма ланками їхнього життя за допомогою тоталітарної партократичної диктатури, що виконувала функцію невидимих приводних пасів комуністичної імперії (див. стор. 46). Ця тоталітарна підкладка мала видимі переваги над царським імперським правлінням: з одного боку, давала можливість демонструвати назовні формальну суверенність радянських республік, а з іншого – здійснювати неосяжний за часів Романових тотальний контроль над усіма сферами їхнього існування. Як у царський період, у цій системі майже не було як таких горизонтальних зв’язків, а все управління здійснювалося по владним вертикалям з єдиного центру. Попри певні видозміни, партійний стержень залишався основою всієї комуністичної імперії аж до моменту розпаду Радянського Союзу, що сталося якраз після порушення владних пов*новажень «керівної та спрямовуючої».

Незважаючи на визнання існування окремої української радянської республіки (повноваження якої в різні періоди дещо видозмінювалися, однак при цьому не порушувалися засади комуністичної імперської моделі), спроби загравання більшовиків з українськими елітами та населенням під час здійснення політики коренізації (українізації) у 1920-х – на початку 1930-х, так зване визволення 1943–1944-го та інші форми легітимізації, комуністичне правління в Україні не втрачало свого російського окупаційного характеру аж до 1991 року. І тут не має жодного значення кон’юнктурне дипломатичне визнання СРСР з боку країн Заходу, що на міжнародному рівні формально закріпило інкорпорацію українських земель до складу радянської імперії.

Водночас цілковито підконтрольні управлінські та партійні структури УСРР (з 1937 року – УРСР) були лише зовнішнім фасадом російсько-ра*дян*ської окупації України. Формальні атрибути «державності» та реальні повноваження радянської України були одного ґатунку з маріонетковими урядами Третього Рейху і Японії під час Другої світової війни в окупованих країнах Європи та Азії, зокрема з режимом Віші у Франції та Маньчжоу-Го у Китаї (див. «Держави-маріонетки»).

Звичайно, становлення та функціонування комуністичного режиму в Україні відбулося не без участі місцевого елементу, та самого факту окупації воно не заперечує, як і того, що більша частина населення довгий час сприймала його як чужий і ворожий. Для порівняння: у 1940–1942-му французи виявляли куди більшу схильність до співпраці з німцями, аніж українське населення з більшовиками на початку 1920-х, – антикомуністичні селянські повстання в Україні з перервами тривали аж до самого Голодомору 1932–1933 років, а пам’ять про жахіття останнього та інші більшовицькі злочини була до самої війни причиною нелояльності до сталінського режиму.

У роки Другої світової війни російський комуністичний режим віднайшов новий інструмент ідеологічного закріплення свого панування в Україні: культивування українського радянського патріотизму, що конструювався на міфах про Велику Вітчизняну війну, «дружбу народів», на відданості Комуністичній партії та «великому російському народу», малоросійських сентиментах і став новою формулою імперської лояльності для українців (див. стор. 54). Творцями і «трубадурами» цього специфічного різновиду патріотизму (за якого любов до власного народу мала демонструватися через любов до сусіднього) були як партійна еліта, так і українська радянська інтелігенція (див. стор. 50).

Сьогодні саме на часі позбутися ілюзій відносно національного, державного, чи то пак квазідержавного, характеру радянської України, що була лише формою (прикриттям) комуністичної окупації України, та відкинути російсько-радянські маркери, які заважають побудові справді незалежної національної держави. Адже офіційно визнавши, що Голодомор 1932–1933 років був актом геноциду проти української нації, неможливо не усвідомити, що режим, який організував цей злочин, був не тільки тоталітарним, а й окупаційним за своєю суттю. І тут вельми показовим є досвід країн Балтії, які відразу після повторного проголошення незалежності офіційно визнали, що період 1940–1991 років був часом російсько-радянської окупації, і почали будувати свою державу на основі пов’язання з традицією міжвоєнної доби.

Держави маріонетки

УРСР (1919–1991, до 1937-го – УСРР) – формально суверенна радянська соціалістична республіка, утворена російськими більшовиками як маріонеткова держава для прикриття агресії проти Української Народної Республіки. У 1922 році «добровільно» на федеративних засадах увійшла до складу СРСР і формально могла з нього вийти (але не могла реалізувати це право). Мала власні конституції (1919, 1929, 1937, 1978), що були, по-суті, калькою загальносоюзних, республіканські органи управління (Верховну раду (до 1938-го ВУЦВК), уряд), Компартію, що діяли виключно на основі загальносоюзних законів та постанов і керувалися де-факто центром, державні символи (прапор, гімн та герб), що не відображали національної традиції. У 1920–1923-х та після Другої світової війни УРСР мала право на зовнішньополітичну діяльність, у 1945 році стала членом-засновником ООН, але не могла встановлювати офіційних дипломатичних контактів з іншими країнами і на міжнародному рівні була лише філією радянської дипломатії. З 1944-го існував республіканський Наркомат (згодом Міністерство) оборони, але не було власних збройних сил.

Режим Віші (Французька держава) (1940–1944) – назва маріонеткового французького уряду маршала Філіппа Петена, який співпрацював із нацистами. Формально його юрисдикція поширювалася на всю територію Франції, однак фактично свої повноваження здійснював у південній не окупованій німцями та італійцями частині країни, а також на початку зберігав зверхність над переважною частиною Французької колоніальної імперії. Окрім формальних ознак державності (гімн Марсельєза, синьо-біло-червоний прапор, французька мова у діловодстві) режим Віші мав 100-тисячну армію та четвертий за чисельністю військовий флот, власну поліційну, правову та освітню системи, адміністрацію, суд, принаймні початково, підтримував дипломатичні відносини із 32 державами світу, зокрема з СРСР, США та Канадою.

Маньчжоу-Го (1932–1945) – маріонеткова держава (імперія), створена японською військовою адміністрацією на території окупованої Маньчжурії. На її чолі стояв Пу І, останній китайський імператор із династії Цин, який спирався на Таємну та Державну ради (уряд), його повноваження обмежувалися Конституцією. Фальшива країна, як її називали в Китаї, мала власні державні символи (прапор, герб, гімн), законодавчі збори, грошову одиницю, збройні сили (Маньчжурську імператорську армію чисельністю 160 тис. і флот), які брали участь у боях на річці Халхін-Гол у 1939 році. Маньчжуо-Го визнали 23 із 80 країн світу, що існували на той час, зокрема й СРСР. Вирішальну роль у житті країни відігравала Квантунська армія, командувач якої мав право вето на рішення імператора Пу І.

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

а крымчан забыли? -

Правительство России одобрило проект бессрочного соглашения с Беларусью о размещении в Сирии контингента белорусских военнослужащих численностью до 200 человек.
Об этом информирует издание "Meduza".
Белорусские военные будут участвовать в гуманитарных мероприятиях вне зоны боевых действий. Их разместят в месте дислокации российской авиационной группы — на авиабазе Хмеймим.
Задачи белорусского контингента в дальнейшем утвердит Минск. Он будет подчиняться Центру по примирению враждующих сторон Минобороны РФ, но оставаться под командованием Минобороны Беларуси.
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Ivan Ivanov
9 ч. ·

Уважаемый Председатель Си Цзиньпин и его супруга устроили банкет в честь почетных гостей, лидеров государств, приглашённых на открытие Олимпийских игр в Пекине.
На банкете сделали фото с 25-ю приглашёнными почётными гостями.
Догадайтесь с одного раза, кого нет на фото? Кого Уважаемый Председатель Си не посчитал почётным гостем, послал нахрен и оставил спать на стадионе?
Путина неоднократно и демонстративно опустили в Китае: Си не пожал ему руку при встрече (позже это пытались объяснить антиковидными мерами, но почему тогда они стали рядом без масок?), потом его на стадионе посадили одного на каких-то задворках, а переговоры Путина с Си не показали, потому что, говорят, там Уважаемый Председатель потрепал Путина по щеке, как верного холуя. В итоге переговоров Путин подписал секретную сдачу Китаю в аренду огромных территорий в Сибири, и низкие цены на газ и нефть, в обмен на покровительство.
В общем, отлично Вован покатался.

680579a4283d2c425384f50.jpg
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Ivan Ivanov
Вчера в 21:26 ·

Два бывших военачальника из Генштаба российской армии выступили с истерическими обращениями против вторжения в Украину
Отставной генерал, экс-замнач Генштаба РФ, махровый имперец и сталинист Леонид Ивашов и полковник Михаил Ходарёнок, экс-начальник группы 1-го направления 1-го управления Главного оперативного управления Генштаба РФ, выступили с обращениями и весьма печальными прогнозами последствий, ожидающих Россию в случае вторжения в Украину.
Чем примечательны выступления этих двух упырей: они оба имеют непосредственное отношение к российскому военному руководству, и сам факт их обращений, местами в истерических тонах, говорит о том, что вторжение армии РФ в Украину - не блеф, и оно готовится самым серьёзным образом.
Также стоит обратить внимание, что оба персонажа в целом поддерживают российский режим, и когда все вокруг молчат и боятся чихнуть в сторону Кремля, они вдруг осмелились выступить с резкой критикой политики диктатора, решив рискнуть если не свободой, то остатками карьеры - это говорит о многом, в частности о панических настроениях в рядах патриотических военных.
И стоит учесть, что они оба наверняка выражают точку зрения Генштаба и большинства армейского офицерья. То есть, российская армия не верит в победу в этой войне.
Ходарёнок, кстати, известен своим клоунским выступлением в защиту российских сил ПВО в Сирии, когда он объяснил "кривизной земной поверхности" их неспособность или нежелание отразить атаку американских Томагавков, в щепки разбомбивших авиабазу Асада.
Ивашов раскритиковал вторжение с политической точки зрения, а Ходарёнок - с военной.
Ивашов ставит под вопрос существование самой России в случае вторжения, опасается объявления России террористическим государством, угрожающим миру и международной безопасности. Путин разрушит российское государство этой войной - уверен Ивашов, что впрочем недалеко от истины.
Ходарёнок пишет, что российские политики уверены в слабости украинской армии, уверены что для победы над Украиной достаточно одного сокрушительного военного удара, после которого можно "малой кровью" взять Киев в считанные дни, если не часы, а население будет встречать российских "освободителей" хлебом-солью.
Однако, несмотря на превосходство российской армии, особенно в авиации, легкой прогулкой вторжение не будет, пишет Ходарёнок. Запад возрождает ленд-лиз и усиливает ВСУ современным вооружением, а украинское подполье долго не могли победить даже советская армия и НКВД, при всей их мощи. Взять украинские города силой без их полного разрушения - нереально, город - лучшее поле боя для слабой стороны конфликта. Каждый украинский город может стать Сталинградом и Грозным для российской армии.
Никакого блицкрига не будет, эта война не в интересах России, и грозит колоссальными потерями, в том числе репутационными, сокрушается Ходарёнок.
На фоне этих выступлений, среди военного руководства поползли слухи о возможном военном перевороте в Кремле в случае политического кризиса после начала вторжения, предполагают что переворот может возглавить начальник Генштаба Герасимов.
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ


 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ


Правильно сделали.
Миномёт 2Б11 сделанный СССР превосходит то что сделали.
https://ru.wikipedia.org/wiki/120-мм_возимый_миномёт_2Б11


Из википедии о взрывах и гибели военных от "Молота".
https://ru.wikipedia.org/wiki/М120-15_«Молот»
25 июля 2016 года в ходе стрельб на полигоне «Широкий лан» в Николаевской области взорвался миномёт «Молот» (в результате погиб 1 и были ранены 8 военнослужащих), это первый известный случай детонации миномёта этого типа[8].

6 июля 2018 года в ходе учений на Ровенском полигоне взорвался миномёт «Молот», в результате погибли 3 и были ранены 9 военнослужащих 128-й отдельной горно-штурмовой бригады. После этого президент Украины П. А. Порошенко запретил применять на учениях миномёты этого типа до завершения расследования[9]. 11 июля 2018 года для выяснения причин детонации миномёта было принято решение произвести военную, взрывотехническую и баллистическую экспертизы, для которой были выделены два миномёта (в ходе следственного эксперимента один из этих миномётов был взорван на Ровенском полигоне методом контролируемого подрыва)[10].

12 июля 2018 года во время выступления на заседании комитета Верховной Рады Украины по вопросам национальной безопасности и обороны начальник Центрального научно-исследовательского института вооружения и военной техники вооруженных сил Украины Игорь Чепков сообщил, что за два года эксплуатации миномётов в войсках имели место 12 взрывов из-за внештатного срабатывания минометов, в том числе 8 взрывов миномётов «Молот». По словам Чепкова, 7 из 12 взрывов миномётов произошло вследствие двойного заряжания, а 5 — по причине преждевременного срабатывания взрывателя[11][12].

23 сентября 2018 года в ходе стрельб в 72-й отдельной механизированной бригаде взорвался ещё один миномёт «Молот»[13].

Всего с 2016 года по сентябрь 2018 года произошло 9 разрывов миномётов «Молот», в результате которых погибли 13 человек и получили ранения 30 человек[14].

8 декабря 2018 года Центральное ракетно-артиллерийское управление ВСУ сообщило о приостановлении эксплуатации в войсках миномёта М120-15 «Молот» и подтвердило, что на вооружение миномёт всё ещё официально не принят[4].
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Два бывших военачальника из Генштаба российской армии.............................
похоже и не бывшие тоже в панике. тока об этом не пишут.
паника в раиских войсках это супер
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Замминистра иностранных дел Украины Эмине Джапарова вместе с министром иностранных дел Германии Анналеной Бербок посетили Широкино.

Федеральный министр иностранных дел Германии Анналена Бербок сегодня, 8 февраля посетила поселок Широкино в Донецкой области. Об этом в Twitter сообщила первый замминистра иностранных дел Украины Эмине Джапарова, пишет Скептик.

«Вместе с федеральным министром иностранных дел Германии Анналеной Бербок посетили Широкино. Когда-то прибрежный поселок у моря, апокалиптически выглядит в 21 веке. Военные, мины и собаки. Российская агрессия против Украины выглядит так», — написала Джапарова.

Замминистра также выразила благодарность Германии за поддержку и содействие в сдерживании эскалации.
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Министр иностранных дел Словакии Иван Корчок извинился за действия депутата от ультраправой партии Андрея Медвецки, который на заседании парламента вылил воду на украинский флаг.

На своей странице в Facebook Корчок сообщил, что Словакия принесла украинской стороне свои извинения по дипломатическим каналам.

Он считает, что причиной такого поступка стали "истерия и запугивание народа" из-за оборонного соглашения с США.
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Цемах многое знает о катастрофе МН17. Он может рассказать, кто и куда привозил "Бук", куда стреляли и кто получал задание, - Бурба
Бывший начальник "бригады противовоздушной обороны "ДНР" Владимир Цемах был вывезен с временно оккупированной территории Донецкой и Луганской областей под видом человека с инвалидностью.
Об этом начальник Главного управления разведки Министерства обороны Украины в 2016-2020 годах Василий Бурба .
"Когда его везли, он был, я бы сказал, "чуть-чуть инвалидом". Его укололи, было инвалидное кресло. Была легенда, что он больной человек. Останавливали три или четыре раза [на блокпостах], смотрели документы. Он проезжал дальше. Он лежал, отдыхал как больной человек. Была хорошо проработанная легенда", – рассказал Бурба.
Журналист спросил, что Цемах сказал, когда очнулся в Киеве.
"Я не знаю, – ответил Бурба. – Он был доволен. Потому что, наверное, не представлял, для чего это делается. Я думаю, хотел жить".
Источник:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

збройні сили України розпочали планові командно-штабні навчання «Заметіль-2022» щодо управління угрупованнями військ під час ведення бойових дій. Вони триватимуть протягом лютого у визначених районах на всій території України.

У Генштабі ЗСУ пояснили, що навчання є плановим заходом у межах загальної інтенсивної програми підготовки військ.
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Просто для информации. Экскурс в историю............................

вывод -

ни шольцы, ни макроны ниччё сделать не могут. он только разговаривает с америкой.
 
Re: 27.08.14 вторжение войск РФ

Американские журналисты NBC узнали, что президент США Джо Байден в частных разговорах приписывает политикам своеобразные характеристики, которые наиболее соответствуют их деятельности и интересам. Согласно источникам, американский лидер в шутливой манере выражался о европейских союзниках, а также о президенте РФ Владимире Путине.
В частных разговорах Байден описывает Путина как "парня с ядерным оружием и без друзей". Об этом сообщает издание NBC News.
Согласно источникам, Байден заявил, что канцлер Германии Олаф Шольц – это "не Ангела Меркель".
В свою очередь досталось и президенту Франции Эммануэлю Макрону, который, по словам Байдена, "хочет быть Шарлем де Голлем".
 
Назад
Зверху Знизу