Уважаемые форумчане, юристы.
Мои соседи-мудаки! От малейшего звука начинают звонить, и говорить чтобы его выключил! Это невыносимо! Дошло до того, что позвонили услышав звук с динамика МОНИТОРА(((( который сам по себе от природы не может быть громким((( очень досадно(((
они уже писали жалобу участковому... он пришел, мы с ним нормально поладили, он все понял, и на том разъехались...
Идет реальное ущемление моих прав. Я человек сознательный и громко музыку не включаю поздно... А вот они просто надоели своими действиями. Подскажите какую жалобу мне писать и куда? И если я забью на их звонки - то решение о штрафе я могу требовать только после решения суда?
Может ознакомление с ниже приведенной законодательной базой по этому вопросу позволит Вам "поразумитыся" с соседями. Желаю Вам удачи.Додаток
до рішення XVI сесії Харківської міської
ради XXIV скликання «Про затвердження
«Правил з питань додержання тиші у
громадських місцях у місті Харкові»
від 24.09.2003 року № 177/03
ПРАВИЛА
з питань додержання тиші в громадських місцях у місті Харкові
1. Правила з питань додержання тиші в громадських місцях у місті Харкові (далі - Правила) встановлюються з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші у місцях громадського користування.
2. Місцями громадського користування є вулиці, площі, бульвари, паркі, сквери, стадіони, гуртожитки, житлові будинки, прибудинкові території, лісопаркові зони відпочинку, підприємства торгівлі та громадського харчування, вокзали та усі види громадського транспорту, будь-які комерційні, ділові, культурні, історичні, просвітні, культові, урядові, розважальні, рекреаційні або аналогічні об'єкти, а також інші місця, які доступні або відкриті для населення постійно, періодично або час від часу.
3. Керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані не припускати в місцях громадського користування рівень шуму, що перевищує:
- 40 ДВА у денний час (з 8 до 22 години);
- З0 ДВА у нічний час (з 22 до 8 години).
4. Забороняється:
4.1. Користування радіоапаратурою та іншими гучномовними установками, спів, викрики, а також здійснення інших дій, що створюють шум.
- у денний та нічний час - у зонах, прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для престарілих громадян, у парках, скверах, лісопаркових зонах відпочинку та інших містах відпочинку населення;
- у нічний час - в будинках та гуртожитках.
4.2. Звучання музики, що відтворюється через підсилювальну апаратуру (виступ вокально-інструментальних ансамблів, солістів, музичне обслуговування з використанням музичних автоматів, звуковидеовідтворюючій апаратури, «карооке» та ін.) у нічний час на відкритих майданчиках підприємств громадського харчування (кафе, бари, ресторани тощо) та відкритих танцювальних майданчиках всіх форм власності.
4.3. Проведення ремонтно-будівельних робіт у нічний час в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування та інших об'єктах, розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежилих приміщень, а у святкові дні - впродовж доби.
4.4. Звучання музики, що відтворюється через радіоапаратуру, впродовж доби на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд.
4.5. Стоянка транспортних засобів на прибудинкових територіях поза спеціально відведеними місцями, за винятком спеціально обладнаних аварійних автомашин та спецавтотранспорту підприємств, що обслуговують жилі будинки та їх інженерне обладнання.
4.6. Використання піротехнічних засобів впродовж доби у місцях громадського користування (за винятком святкових днів).
4.7. Подача автомобільних сигналів та стоянка автотранспорту з включеним двигуном впродовж доби на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних доріг.
5. Правила загальнообов'язкові для дотримання на території міста, за порушення яких наступає відповідальність згідно з чинним законодавством.
Заступник міського голови з питань діяльності
виконавчих органів ради – начальник Головного
управління житлово - комунального господарства Є. Гриневич
Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”
N 4004-XII, 24.02.1994,
Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):
1) жилих будинків і прибудинкових територіях;
2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;
3) готелів і гуртожитків;
4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів
Стаття 46. Адміністративна відповідальність та фінансові санкції за порушення санітарного законодавства
За порушення санітарного законодавства або невиконання постанов, розпоряджень, приписів, висновків посадових осіб органів, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби на осіб, винних у вчиненні таких правопорушень, може бути накладено штраф у таких розмірах:
на громадян - від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сплата штрафів і фінансових санкцій, передбачених статтею 46 цього Закону, не звільняє порушників від обов'язку відшкодування збитків підприємствам, установам, організаціям і громадянам, яких вони зазнали внаслідок порушення санітарного законодавства.
Стаття 48. Цивільно-правова відповідальність за порушення санітарного законодавства
Підприємства, установи, організації, підприємці та громадяни, які порушили санітарне законодавство, що призвело до виникнення захворювань, отруєнь, радіаційних уражень, тривалої або тимчасової втрати працездатності, інвалідності чи смерті людей, зобов'язані відшкодувати збитки громадянам, підприємствам, установам і організаціям, а також компенсувати додаткові витрати органів, установ та закладів санітарно-епідеміологічної служби на проведення санітарних та протиепідемічних заходів і витрати лікувально-профілактичних закладів на подання медичної допомоги потерпілим.
У разі відмови від добровільної компенсації витрат або відшкодування збитків спір розглядається у судовому порядку.
Стаття 49. Кримінальна відповідальність за порушення санітарного законодавства
Діяння проти здоров'я населення, вчинені внаслідок порушення санітарного законодавства, тягнуть за собою кримінальну відповідальність згідно з законом.
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 182. Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях
Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Закон України “Про міліцію»
Стаття 10. Основні обов'язки міліції
Міліція відповідно до своїх завдань зобов'язана:
26)забезпечувати в межах своїх повноважень додержання вимог закону, виконання та контроль за рішеннями сільських, селищних, міських рад з питань охорони громадського порядку, торгівлі, утримання тварин у домашніх умовах, додержання тиші в громадських місцях тощо, а також контролювати утримання в належній чистоті вулиць, прибудинкових територій і дворів у містах та інших населених пунктах;