Не дали справку о составе семьи

ATI

Статус: Offline
Повідом.: 1432
Не дали справку о составе семьи

Собственно такая проблема. Пришел взять справку о составе семьи, выписали все нормально, сказали пойти в бухгалтерию печать поставить. И в бухгалтерии барышня говорит я ее тебе не отдам т.к. у вас за 2 месяцы последних не заплачено за квартиру (что то около 100 грн), заплатите - справку дадим. На сколько правомерны ее действия?

Ее действия так же не правомерны как и Ваше бездействие по неоплате коммунальных услуг. Бегать и доказывать, что она не права дороже, чем 100 грн., если, конечно описывать всех жалобами не Ваше хобби.
Заплатите то, что Вы должны заплатить и получите свою справку.

а если описывать жалобами-хобби? куда писать?

Ее действия так же не правомерны как и Ваше бездействие по неоплате коммунальных услуг. Бегать и доказывать, что она не права дороже, чем 100 грн., если, конечно описывать всех жалобами не Ваше хобби.

просто я думаю ей понятно, что если не заплачено то заплатится т.к. задолженность не год и не два. Просто интересно стало, если статья в которой говорится, что человеку не будут выдаваться справка, если есть задолженность.

Это стандартная процедура, у них нет других рычагов, чтобы платили квартплату. Платить надо, иначе справку не получите. Статей никаких нет, это внутренние распоряжения.

Знаете была со мной подобная ситуация, я все оплатила и даже предоплата была, а мне говорят у вас долг не подпишем справку. Я объясняю, что проплачено все еще недели 2-3 назад, да еще и предоплата есть, а они все-равно у нас ниче нет. Я говорю, будьте любезны дайте мне письменный отказ, что на основании отсутствия оплаты за такой-то месяц мы не дадим Вам такую-то справку. А я заеду за квитанциями, и поеду с иском на Вашу организацию в суд. Вопрос быстренько решился.

Знаете была со мной подобная ситуация, я все оплатила и даже предоплата была, а мне говорят у вас долг не подпишем справку. Я объясняю, что проплачено все еще недели 2-3 назад, да еще и предоплата есть, а они все-равно у нас ниче нет. Я говорю, будьте любезны дайте мне письменный отказ, что на основании отсутствия оплаты за такой-то месяц мы не дадим Вам такую-то справку. А я заеду за квитанциями, и поеду с иском на Вашу организацию в суд. Вопрос быстренько решился.
Знаете, и правильно сделали. Конечно, незаконно не выдавать справку о составе семьи из-за наличия задолженности. Руководствуются ЖЭКи при этом внутренним приказом, действие которого на жильцов не распространяется. Приказы такие противоречат законодательству. Но за коммунальные услуги все равно платить нужно.

просто я думаю ей понятно, что если не заплачено то заплатится т.к. задолженность не год и не два. Просто интересно стало, если статья в которой говорится, что человеку не будут выдаваться справка, если есть задолженность.

Можете распечатать судебное решение и показать в ЖЭКе:
Справа № 2а-34 / 2007 рік

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 березня 2007 року 15 год.20 хв. Антрацитівський міськрайонний

суд Луганської області в складі:

головуючого - судді Керімова Р.В.

при секретарі - Музика Т.О.,

за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Штеменка І.О., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Антрацит адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до дочірнього підприємства «Злагода» комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № З УЖКГ» про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до Антрацитівського міськрайсуду з адміністративним позовом до дочірнього підприємства «Злагода» комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № З УЖКГ», в якому просить зобов'язати відповідача видати їй довідку про склад сім'ї наймача квартири АДРЕСА_1 та займані ними приміщення.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивачка пояснила, що вона є наймачем квартири АДРЕСА_1. З метою приватизації займаного нею приміщення вона звернулась до органу приватизації державного житлового фонду Антрацитівського бюро технічної інвентаризації із заявою про приватизацію квартири АДРЕСА_1. При підготовці та оформленні документів про передачу у власність громадян квартири орган приватизації зобов'язав її надати довідку про склад сім'ї наймача та займані ними приміщення, тому вона вернулась із відповідною заявою до відповідача.- дочірнього підприємства „Злагода" комунального підприємства ЖЕК № З УЖКГ. Проте, відповідач відмовив у видачі зазначеної довідки з тих підстав, що є заборгованість по оплаті комунальних послуг. Вважає, що відповідачем порушені її права.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, що діє на підставі довіреності від 06.12.2006 р. ( а.с.6), заявлені позивачем вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі, а саме, зобов'язати дочірнє підприємство „Злагода" комунального підприємства ЖЕК № З УЖКГ надати на ім'я ОСОБА_2 довідку про склад сім'ї наймача ізольованої квартири АДРЕСА_1 та займані ними приміщення.

Представник відповідача Штеменко І.О., що діє на підставі доручення від 23.01.2007 року (а.с.9), в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_2 визнав у повному обсязі, просив розглянути справу на розсуд суду.

Заслухавши сторони, дослідивши інші докази у справі, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" громадянин має, право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою.

Приписи Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" не передбачають таких обмежень як відмова в приватизації у зв'язку із заборгованістю по оплаті комунальних послуг.

Відповідно до Закону України „ПРО інформацію" всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законами України. Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до ст. 31 Закону України „Про інформацію" державні органи та організації, органи місцевого і регіонального самоврядування зобов'язані надавати інформацію безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується. У разі порушень цих вимог Закон гарантує захист громадян від завданої їм шкоди використанням такої інформації.

Згідно із заявою представника позивача ОСОБА_1 від 01.03.2007 року на ім'я начальника ЖЕК № 3 Карліна О.О., останнім відмовлено у видачі довідки про склад сім'ї ОСОБА_2 через існуючу заборгованість по комунальним послугам (а.с.5).

Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що відповідачем безпідставно було відмовлено у видачі довідки про склад сім'ї ОСОБА_2 та займані нею та членами її родини приміщення, тому адміністративний позов ОСОБА_2 підлягає повному задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 20, 86, 159-161, 162 ч.2 п. 2, 163, 186, п.5 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу Адміністративного судочинства України, ст. 31 Закону України „Про інформацію", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до дочірнього підприємства «Злагода» комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № З УЖКГ» про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Зобов'язати дочірнє підприємство „Злагода" комунального підприємства житлово-експлуатаційної контори № З УЖКГ надати на ім'я ОСОБА_2 довідку про склад сім'ї наймача ізольованої квартири АДРЕСА_1 та займані ними приміщення.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після падання заяви про апеляційне оскарження.
Источник:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

(реестр судебных решений Украины)

да нужно их платить) нужно), это естественно. Но можно же пойти на встречу, если так получилось, что не заплатили. Дали в итоге они мне эту справку. Вопрос решен, всем спасибо! =)

Назад
Зверху Знизу