А вообще, хлопці і дівчата, мы еще долго будем изживать русский язык и говорить на мове уровня Благбаза.
По одной причине - образование в русских школах.
Государственное!
Так было на землях Австро-Венгрии, Польши и РИ.
Окремі громади де-не-де започатковували українські школи. Своїм коштом. Були навіть окремі гімназії. Це що стосується заходу.
А далі - навчалися у Відні, Празі, Варшаві...
Зараз тре' мати час і натхнення, аби зануритись у різноманіття мови на літературному рівні.
Не обов'язково користуватись або захоплюватись діалектом.
Але ось мій українсько-російський словник, виданий за срср, містить 60 тисяч !!! слів та словосполучень.
І це не Грінченко, видання наближено у часі до нас.
Там більш усталена лексика, але "наразі" теж мабуть є.