Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року
В Лівії ударні БПЛА відстрілялися по вагнерівцям. Лівійський уряд посилює контакти з США та НАТО. Чудова ініціатива від І. Фріз. В Сирії внутрішнє очищення опозиції вийшло у критичну фазу.
Лівія: Турецькі ударні БПЛА сьогодні по обіді нанесли удари по авіабазі Аль-Джафра, де базуються вагнерівці разом з «Панцирами». Кажуть, що російські найманці стрімко повтікали з бази. На самій базі спостерігаються численні вторинні вибухи та пожежі. Сподіваюсь, що на завтра будуть і відео підтвердження цього.
Суботні погрози єгипетського президента Абдул-Фаттах Ас-Сісі, які були сприйняті лівійським урядом як «оголошенням війни», не принесло очікуваного результату.
Reuters з посиланням на керівництво Туреччини заявило, що Анкара не перестане підтримувати своїх лівійських союзників, незважаючи на попередження Єгипту і можливе його «пряме» втручання. «Заяви Ас-Сісі не мають під собою ніяких підстав. Туреччина і Лівія не відмовляться від своєї рішучості », – цитує агентство турецького чиновника.
«Це ворожий акт, пряме втручання і являє собою оголошення війни», – йдеться в заяві УНЄ.
«УНЄ Лівії за підтримки Туреччини продовжує підготовку до боїв з «Лівійською національною армією» маршала Хафтара (ЛНА) за Сирта і регіон Аль-Джафра далі на південь».
Такої впевненості законному лівійському уряду надала співпраця з США та НАТО. Продовження російської військової діяльності в Лівії викликає занепокоєння серед НАТО та його союзників, заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. У своєму виступі під час “Брюссельського форуму”, організованого аналітичним центром “Німецького фонду Маршалла”, у Столтенберг зазначив, що “НАТО” занепокоєне “, а союзники “стурбовані “посиленою військовою діяльністю росії в Лівії.
Столтенберг підкреслив, що політика Росії щодо Східного Середземномор’я взагалі тривожна, вказуючи на підхід москви до розширення своїх військових можливостей у Лівії, за рахунок надання більше військових літаків та іноземних найманців. “Члени НАТО погодилися з необхідністю уважно стежити за ситуацією та ділитися даними розвідки. У той же час необхідно знайти політичне вирішення кризи в Лівії, під егідою ООН”, – сказав Столтенберг.
Коментуючи, намагання Франції долучити партнерів НАТО у своєпротистояння з Туреччиною, Столтенберг заявив, що це питання стосується лише цих двох членів НАТО.