Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Греція намагається не впустити тисячі мігрантів з Туреччини
Тисячі мігрантів намагаються прорватися в Грецію, після того як Туреччина відкрила свій кордон з ЄС. Афіни звинувачують Анкару у використанні біженців з метою отримати кошти від ЄС на продовження війни в Сирії.
На турецько-грецькому кордоні виникли сутички між мігрантами та правоохоронцями
Після того як Туреччина відкрила свій кордон з ЄС для біженців, Греція намагається завадити їхньому потраплянню на свою територію. Загалом грецька сторона запобігла чотирьом тисячам нелегальних перетинів кордону, повідомив у суботу, 29 лютого, після кризового засідання уряду країни його речник Стеліос Пецас в ефірі державного телеканалу ERT.
У буферній зоні між двома кордонами в пункті пропуску Кастаніс опинилися близько 500 людей, повідомляє агенція новин Reuters з посиланням на свідків. За даними грецького уряду, з турецького боку біля пункту пропуску зібралися ще три тисячі мігрантів. Грецькі правоохоронці затримали 66 осіб, які прорвалися на територію країни. Вони змушені були застосувати сльозогінний газ проти мігрантів, які жбурляли в них каміння.
Через ситуацію, що склалася, очільник грецького МЗС Нікос Дендіас попросив скликати спеціальне засідання міністрів закордонних справ країн Євросоюзу. Зустріч запланована на 5 березня у Загребі.
За даними Ердогана, на ранок 29 лютого турецький кордон з країнами ЄС перетнули вже 18 тисяч біженців, а до кінця дня їхня кількість може сягнути 30 тисяч. Утім, жодними доказами свої слова він не підкріпив. Увечері 29 лютого міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу повідомив, що кордон з ЄС у провінції Едірне перетнули 36 776 мігрантів. У провінції розташовані пункти пропуску на кордонах з Грецією та Болгарією. Утім, ані Афіни, ані Софія поки не підтвердили такої кількості мігрантів.
Раніше турецький президент закидав європейським країнам недостатність фінансування для утримання сирійських біженців. За угодою, укладеною у 2016 році, Анкара зобов'язалася стримувати потік мігрантів до ЄС в обмін, зокрема, на фінансову допомогу.