Постійний збір на дрони FPV для ЗСУ
Закидуй дві гривні!
FPV-дрони змінюють хід війни
Змінюй хід війни!

День пам’яті та перемоги над нацизмом: що відзначають 8 травня в Україні

🔴 14:45 Повітряна тривога в Харків.обл.
Статус: Offline
Реєстрація: 19.04.2010
Повідом.: 18446
Адреса: Харків
  • 🔴 14:45 Повітряна тривога в Харків.обл.
  • #1
День пам’яті та перемоги над нацизмом: що відзначають 8 травня в Україні

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом

8-travna_663b1f9a9b87f.jpg


Віднині 8 травня в Україні -
День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.​

Це рішення ухвалила минулоріч Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».

8 травня як День пам’яті та перемоги – єдина дата, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. 9 травня відзначається День Європи.

День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Нині спадкоємицею сталінського режиму є російська федерація, яка привласнює перемогу над нацизмом, маніпулює власними громадянами і намагається залякати світ.

Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.

З нагоди Дня перемоги над нацизмом до українців звернувся президень Володимир Зеленський:

"Світ проспав відродження нацизму – о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам’ятає Другу світову та дожив до наших днів, відчувають дежавю.​

Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову Росія повернула в заголовки світових ЗМІ, доводячи з кожним новим злочином: нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: «Сделано в России».

Зупинити це, як і в 1945-му, здатен тільки об’єднаний вільний світ. Об’єднаний в антипутінську коаліцію. Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитись на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Довести відданість словам «Ніколи знову!», щоб «Ніколи знову!» знову було актуальним", - йдеться в зверненні голови держави.


Нове покоління українців у 21-му столітті знову бачить війну. Кожного дня втрачаючи життя, продовжуємо боротися за свободу, демократію та незалежність, - наголосив у своєму зверненні начальник ХОВА Олег Синєгубов.

"У День пам’яті та перемоги над нацизмом вшановуємо усіх, хто загинув під час Другої світової війни. Цей день - нагадування про катастрофу, про мільйони втрачених життів та скалічених доль. Але попри всю біль, яку пережили країни світу у Другій світовій, слова «Ніколи знову» не стали здійсненим заповітом. Перемогли нацизм тоді - переможемо ворога і сьогодні! Вічна памʼять жертвам Другої світової війни! Слава українським воїнам!", - наголосив очільник області.

Друга світова війна нічого не навчила росіян - онуки та правнуки тих, з ким пліч-пліч боролися проти нацистів наші батьки, діди та прадіди, прийшли з війною на нашу землю, додав міський голова Ігор Терехов.​

"Щодня спрямовуючи на Україну тисячі снарядів та ракет, вони руйнують наші міста та села, забирають життя наших людей, калічать долі живих та ненароджених. Але, як і 79 років тому, зло неминуче буде покаране, і кожен з нас докладе до цього максимум зусиль. На згадку про всіх, кого забрала страшна війна. На благо мирної та незалежної України», - йдеться у зверненні міського голови.

Символ 8 травня - червоний мак
пам’яті. Його появу пов'язують із віршами канадського військового лікаря Джона МакКрея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір “На полях Фландрії”, що починався словами: “На полях Фландрії розквітли маки Між хрестами ряд за рядом”. Друга – 1918 року написала вірша “Ми збережемо віру”, в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл у листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто. У 1920 році Національний Американський легіон прийняв маки як офіційний символ, а в 1921-му червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону.

mak_663b1f1a83b53.png


Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни - 1939-1945 - та гасло “Пам’ятаємо. Перемагаємо”.​

Джерело: 057.ua

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Назад
Зверху Знизу