Официально зарегистрирована партия Демократична сокира.
Это первая в истории Украины партия, которая прошла весь процесс регистрации согласно законодательству. С реальным сбором подписей по всей стране. С подачей полного пакета всех документов.
Юрій Гудименко
14 ч. ·
Це був майже рік роботи.
Майже, трясця, рік.
Підготовка паперів.
Офіційні установчі збори.
Голосування.
Протоколи. Статут.
Підписи. Поки що тільки на протоколі!
Потім дороги. Багато, доріг.
Дві третини областей. З кожної потрібні підписи. І щоб у підписах були прописки населених пунктів з 2/3 районів цих 2/3 областей.
Тисячі кілометрів доріг.
Приїхали. Готель чи квартира. Ранок, сніданок, виставляємо намет, збираємо підписи, збираємо підписи, ще збираємо підписи. Увечорі бонус – спілкування з прихильниками. Зранку, якщо місто велике – знову намет і підписи.
Знову партійний бус, знову дорога.
І так по колу.
Десятки міст. Тисячі людей. 12000 підписів. Половина року.
Зібрати з прихильників сотні тисяч гривень на реєстрацію у міністерстві юстиції.
Документи. Підписи. Величезні коробки з підписами. Чек. Надії на те, що за пару місяців партію буде зареєстровано. Це грудень.
Ще одна половина року.
Виправлення в документах. Ще виправлення. Перемовини. Перемовини. Багато перемовин. Наїхати на мінюст. Помиритися з мінюстом. Ще перемовини. Ще виправлення. Забрали частину паперів. Виправили частину паперів. Повернули частину паперів. And again. Аnd again. And again.
Бо гроші на реєстрацію давали люди. Якщо ти не зареєструєш партію, люди не повірять у твої здібності змінювати світ. А якщо даш хабаря, аби пришвидшити процес (або просто купиш іншу партію), навіть не спробувавши зробити все чесно, ті ж люди не повірять, що ти не будеш обходити закон у Раді, як ти його обійшов із реєстрацією.
Документи погоджено. Висновок позитивний. Чекаємо підпису міністра. День. Два. Три.
Міністр підписав. Все позитивно. Чекаємо внесення в реєстр. День. Два. Три.
В реєстр внесли.
Сьогодні.
Майже через рік після початку процесу.
Так, це довго. Купити партію та переоформити назву та керівників – швидше. І, можливо, навіть дешевше.
Але.
Жодного хабаря.
Жодної гривні поза публічним процесом.
Жодної корупції.
Чесно. Абсолютно чесно.
Ми довели, що так можна. Ми довели, що це реально. Ми довели, що закон можна не обходити.
Теперь спитайте у інших партій.
Де ви проводили установчі збори?
Де ви збирали підписи?
Як вас зареєстрували?
Чому ви обійшли закон?
І ви почуєте таку тишу, що буде чутно гравітаційні хвилі.
Ми це зробили.
Ми змогли.
Зможемо і все інше.
Позиция партии относительно всех последних событий:
Демократична Сокира
19 ч. ·
Позиція Партії стосовно останніх подій:
- ми вважаємо розпуск парламенту незаконним;
- ми вважаємо дострокові вибори незаконними;
- ми вважаємо відсутність спротиву діючого парламенту антиконституційним діям нової влади результатом домовленостей крупних політичних гравців і їхніх бенефіціарів;
- ми вважаємо запропоновані зміни до виборчого законодавства імітацією реформ, проведеною в інтересах олігархічних партій, частина з яких втратила рейтинги і побоюється не потрапити до нового парламенту, доказом чому ми вважаємо відсутність відкритих списків;
- ми вважаємо таку нахабну поведінку нової влади, включно із кадровими призначеннями і огидними заявами про «референдум», черговим, але не останнім проявом реваншу, який закінчиться погано як для нової влади, так і для України як такої.
Незважаючи на те, що деякі з можливих змін до законодавства грають на руку і нам (зменшення прохідного бар’єру), ми засуджуємо і не підтримуємо зміни, проведені у незаконний спосіб в тактичних інтересах крупних фінансово-промислових груп та їхніх партій.
Рішення Партії про участь чи неучасть у позачергових виборах буде прийняте після остаточного затвердження виборчого законодавства і проголошення ЦВК позачергових виборів.
Кстати, из всех партий высказались про события последних дней официально пока только демсокира и Порошенко вчера на книжковому арсеналі в Киеве.