Перепланування квартири і Закони

Статус: Offline
Реєстрація: 28.07.2005
Повідом.: 318
Перепланування квартири і Закони

В мене є питання до знавців законів.
Є такі законодавчі норми:

Цивільний кодекс України(ЦКУ)
Стаття 383. Права власника житлового будинку, квартири
1. ...
2. Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
-----------------------
Кодекс України про адміністративні правопорушення(КУпАП)
Стаття 150. Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями

Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою -
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
------------------
Мене цікавить:
теоретично:
- наскільки ці дві норми пов'язані між собою
- чи не суперечить КУпАП положенню ЦКУ?
практично:
якщо я в себе в квартирі зроблю в одній із стін двері або розділю кімнату гіпсокартоном на дві частини, то з одного боку начебто я користуюся положенням ЦКУ, а з іншого боку - я підпадаю під КУпАП.


Знайшов ще таке

Житловий кодекс Української РСР

Стаття 152. Порядок проведення переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові

Переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.

Ще мене цікавить таке питання:
якщо згідно статті 150 КУпАП накладено штраф, після цього можна вважати перепланування узгоджене?
просто я пам'ятаю, що начебто в нас за одне порушення карають тільки один раз

Можливо є ще якісь нормативні акти?
 
Останнє редагування:
В мене є питання до знавців законів.
Є такі законодавчі норми:

Цивільний кодекс України(ЦКУ)
Стаття 383. Права власника житлового будинку, квартири
1. ...
2. Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
-----------------------
Кодекс України про адміністративні правопорушення(КУпАП)
Стаття 150. Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями

Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою -
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
------------------
Мене цікавить:
теоретично:
- наскільки ці дві норми пов'язані між собою
- чи не суперечить КУпАП положенню ЦКУ?


Вказані правові норми не суперечать одна одній. Є "ремонт". Його робити можна. Є "реконструкція", що може включати в себе перепланування, переобладнення, зміну цільового призначення". Ремонт робити можна без дозволу, реконструкцію - ні.
Самі терміни - будівельні, їх значення розкривається у відповідних законах (зараз немає бажання шукати).

практично:
якщо я в себе в квартирі зроблю в одній із стін двері або розділю кімнату гіпсокартоном на дві частини, то з одного боку начебто я користуюся положенням ЦКУ, а з іншого боку - я підпадаю під КУпАП.

Діючи будівельні правила вважають це реконструкцією.

Знайшов ще таке

Житловий кодекс Української РСР

Стаття 152. Порядок проведення переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові

Переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.

Правильно. Але частіше спочатку проводять перепланування, а потім отримують дозвіл на збереження перепланування.

Ще мене цікавить таке питання:
якщо згідно статті 150 КУпАП накладено штраф, після цього можна вважати перепланування узгоджене?
просто я пам'ятаю, що начебто в нас за одне порушення карають тільки один раз

Можливо є ще якісь нормативні акти?

Одночасно з накладанням адміністративного стягнення Вас забов'яжуть привести приміщення в первісний стан.

Отже другий раз Вас будуть штрафовати не за проведення самовільного перепланування, а за невиконання вимоги уповноваженого адміністративного органу.:)
 
... Є "ремонт". Його робити можна. Є "реконструкція", що може включати в себе перепланування, переобладнення, зміну цільового призначення". Ремонт робити можна без дозволу, реконструкцію - ні...
А ще є "зміни", які теж можна робити без дозволу. От тільки - що таке "зміни", я так ніде і не знайшов

...Самі терміни - будівельні, їх значення розкривається у відповідних законах (зараз немає бажання шукати)...
Я намагався найти ці терміни. Мені не вдалося.
Як з'явиться бажання, будь ласка, пошукайте нормативні акти про це...або хоча б підказку, що шукати...
буду дуже вдячний.
PS.
І дякую за відповіді
 
А ще є "зміни", які теж можна робити без дозволу. От тільки - що таке "зміни", я так ніде і не знайшов

ГК - это не ДБН какой-нить. Там человеческим языком написано. "Зміни", в данном контексте, я понимаю как возможность менять дизайн, интерьер и тп.

Я намагався найти ці терміни. Мені не вдалося.
Як з'явиться бажання, будь ласка, пошукайте нормативні акти про це...або хоча б підказку, що шукати...
буду дуже вдячний.
PS.
І дякую за відповіді

Это лучше архитекторов-проектировщиков спросить. Какой-нить ДБН (Державні будівельні норми) или СНиП (строительные нормы и правила).
 
ГК - это не ДБН какой-нить. Там человеческим языком написано. "Зміни", в данном контексте, я понимаю как возможность менять дизайн, интерьер и тп.



Это лучше архитекторов-проектировщиков спросить. Какой-нить ДБН (Державні будівельні норми) или СНиП (строительные нормы и правила).
Ну, не можу з Вами погодитися.
Зміни та "возможность менять дизайн, интерьер и тп." ну ніяк не однозначні терміни.
До того ж СНиП - це санітарні норми та правила.
Але все одно дякую за інфу..спробую ще і тут пошукати
 
Вставлю и свои "5 копеек", - есть технический паспорт БТИ, изменение соответтствия техпаспорту, вот и реконструкция, и дальше соответствующие последствия, а ремонт, дизайн, пожалуйста, только не изменяя конфигурацию стен.
В случае незаконной перепланировки, да наложили штраф, но это санкция за нарушение нормы закона, и больше ничего.
Далее нужно все равно согласовывать, в установленном порядке.
 
Ну, не можу з Вами погодитися.
Зміни та "возможность менять дизайн, интерьер и тп." ну ніяк не однозначні терміни.
До того ж СНиП - це санітарні норми та правила.
Але все одно дякую за інфу..спробую ще і тут пошукати

:іржач::іржач::іржач: шановный, снип это - строительные нормы и правила :іржач::іржач::іржач:
 
Ну, не можу з Вами погодитися.
Зміни та "возможность менять дизайн, интерьер и тп." ну ніяк не однозначні терміни.

"Зміни" в контексте ст.383 ЦК - это не термин, а просто человеческий язык. Который понимать можно по-разному. Я понимаю так, Вы - по-другому. А судья оценивает наши с вами "понимания" "по внутреннему убеждению".

До того ж СНиП - це санітарні норми та правила.

Санитарные нормы - это СаНПіП, если не ошибаюсь. Кстати, вроде на днях Рада приняла закон "О строительных нормах и правилах", посмотрите на их сайте.
 
дякую за інфу.
буду розбиратись
 
подскажите конфликт с соседями по поводу тамбура-место общ.пользования.я хочу поставить дополнительную дверь при этом счетчики находятся на моей половине.согласие на перенос счетчика сосед не дает-возможна ли установка двери в таких условиях.
 
хтось хоче щось додати?
 
Прошу дать консультацию.
Соседи сделали перепланировку квартиры, в результате установлен второй туалет возле межквартирной стены, являющейся продолжением моей жилой комнаты. Предварительно с планом ознакомили, по проекту - ванна совмещена с туалетом и удалена на расстоянии более 1 м., второго туалета в плане не было.
Поскольку данные частного имущества ни одна служба не разглашает, то могу предположить, что вместо туалета на плане было либо кладовка, либо биде. Реально установлен второй туалет на одном стояке. При приемке объекта сочли легкой шалостью,что биде заменили на туалет и подписали акты. Процессы происходящие в туалете слышны во всех подробностях даже в удаленных точках моей квартиры. Моя квартира соседствует с другими туалетами согласно проекта дома, но такой слышимости нет. Когда входят в пристроенный туалет, звуковой эффект такой, как будто входят в мою квартиру. Мой коридор длинный и очень узкий, сделать звукоизоляцию, это еще больше его сузить, да и как сказали специалисты, результат будет не большой, т.к. стена очень тонкая и на нее в туалете установлен умывальник. Соседняя квартира выполнена как студия, без дверей, что тоже увеличивает уровень шума. При строительстве я многократно обращала внимание на большую слышимость.
Я не могу предъявлять претензий соседям, т.к. они ссылаются на соответствие проекту, увидеть проект я не могу (частная собственность), в квартиру меня не пускают, комиссия приняла этот объект, правда без представителя ГАСК. По словам проектировщика указаний на звукоизоляцию не делали, т.к. не планировали второй туалет, а вопросами соответствия строительным нормам занимается архитектурная инспекция Архитектурная испекция тоже отписалась, что не рассматривает вопросы по уже закрытому договору.
- На основании чего проектировщик может не делать указаний на звукоизоляцию в проекте?
-Как я могу добиться, чтобы пересмотрели проект и сделали предписание на звукоизоляцию межквартирых стен.
P.S.
ГАСК признал, что проектировщик и архитектурная инспекция должны были следить за соблюдением проекта и строительных норм, что объект принят с нарушением законодательства в отсутствии их представителя, но все к кому я обращалась ссылаются на проект и упрощенный администрацией вариант принятия объекта, т.е. идут отписки
 
Назад
Зверху Знизу