Хто як колядував (щедрував, посівав)

чи ходили ви


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    25
Статус: Offline
Реєстрація: 31.03.2011
Повідом.: 369
Хто як колядував (щедрував, посівав)

Доброго здоров'ячка Вам та Вашим родинам
я памятаю із свого дитинства як я ходив із друзями (та подругами) віншувати (7 вранці)
колядувати (7 ввечері)
щедрувати (13 ввечері)
посипати\засівати (14 вранці)

із моїх спогадів віншують та посипають тільки хлопці, щедрують всі підряд, колядують по різном, хто каже що тільки дівчата, ми ходили.

екскурс в моє дитинство:
7 вранці (близько 5-30) я та мої товариші (3чол.) тепло одягалися (морози ж-бо були неті що зараз) і обходили наш край села, давали нам в основному конфети. віншувалка була маленька, але ходили тільки малі діти:
я маленький хлопчик
заліз на стовпчик
у дудочку граю
з празником поздоровляю.

7 ввечері (після 16-ї) ми йшли колядувать, у нас був цілий маршрут та своя програма, колядки були різні, їх зараз безліч в інеті.
колядин, колядин - я у батька один... (далі не помню)
коляд коляд колядниця
добра з маком паляниця
а без маку не така
дайте тітку пятака
а пятак не важний
дайте руб бумажний
а в рублю три дірочки - налийте горілочки (це вже було пізніше :D)
ще був варіант: дайте тітко пиріжка, а в пиріжку воші - дайте тітко гроші.

13 ввечері було справшжнє дійство - ми, малеча рядилися у що попало, чорти, бабці, відьми, барани (кожух навиворіт) якісь шапки, лиця розмальовані, і йшли щедрувать - все як у старому кіно про "вечори на хуторі близ Диканьки"
був у нас і мішок з конфетами та вином, і пиріжки, котлети, сало, і банки з варенням, з опеньками - всього було.
щедрівки були довгі і короткі... всякі.
ми завжди старалися зайти до одиноких - там грошей не дадуть, тай конфети рідко - зато завжди красно дякували що не обминули їх хати...:)

14 вранці (о 5-30) кишені були напоготові, зерно, кукуруза, пшоно, коротше всього...
а ще з пшениці можно було нажувати жуйку:клас:
посівалка була у нас найкрутіша - довга, з піснею і з віршуванням у кінці - її промовляли коли хазяйка пішла за грошима - після неї обовязково давали більше:пиво:
а ще були приколи - пока хазяї несуть конфети або гроші- змагалися хто поціле кукурузою у іграшку на ялинці (хазяї завжди вели посипальників до ялинки - така була традиція), або понасипати у холодці та окрошки зерна:D, або кукурузою поцілити кота, що розлігся на дивані:D

отака Різдвяна простинка - на жаль дітям щас нема чим розрадити - традиції відходять, людям все жалко, малеча хоче лише грошей, конфетами щас нікому не догодиш...
а чи знає ваша дитина радість святок???

попрошу без говносрачу нащот української мови у цій темі.
хто знає на українській - прошу, хто на російській чи на білоруській - також прошу. хто знає ще на якій - також прошу.
 
Останнє редагування:
Когда то в детстве у бабушки в селе, колядовал и посевал. Но как то не надавал этому религиозную тематику, просто воспринимал как обычай.

Кстати, некоторые традиции вроде бы как христианские пришли из того же язычества. Только христианство немного переделало их под себя.
 
ходила вроде как колядовать и щедровать - но только к родичам. И то, пока живы были бабушкины сёстры, и когда жила недалеко от них, т.е. когда было около 5 жилищ родичей в округе.
Эта традиция, имхо, не для большого города, во всяком случае не для многоэтажной застройки, где половина соседей друг друга не знают.
 
Когда то в детстве у бабушки в селе, колядовал и посевал. Но как то не надавал этому религиозную тематику, просто воспринимал как обычай.

Кстати, некоторые традиции вроде бы как христианские пришли из того же язычества. Только христианство немного переделало их под себя.
соглашусь із усім сказаним. я тоже не надавав і ненадаю цьому релігійного підтексту.
я памятаю лише щиру дитячу радість, це було дуже, як то зараз кажуть - прикольно.
сучасні празднованія із бухлом і тупо застольєм - така гидота - то лі дело - раніш.
причому ходили і старші і молодші, просто у старших програма була покруче :)



ходила вроде как колядовать и щедровать - но только к родичам. И то, пока живы были бабушкины сёстры, и когда жила недалеко от них, т.е. когда было около 5 жилищ родичей в округе.
Эта традиция, имхо, не для большого города, во всяком случае не для многоэтажной застройки, где половина соседей друг друга не знают.
да, ця традиція не для города, город - це сила, зла сила (с)
а ты ничего не спиздишь?
ні :) - а гарнй настрій гарантовано ;)
сам он не пиздит. он наводчик.
не нада судить усіх по собі.
ця традиція існує не один десяток років. пустощі - це одне, а злочин - це зовсім інше. я не по цим справам
Судя по аватарке ТС-а он по другим делам. ;) :D
а ось це - можна:D:клас::любов::yahoo:



Ой, красотки-киевлянки
Дайте пару гривен... Данке!!!
Дайте колбасы и киви!!!
Самый щедрый город - Киев!!!

*********

Ой, московские девицы
Угощай кусочком пиццы!!!
Я спою, сыграю в бубен!!!
С нами Бог-Медведев-Путин!!!
давай про Харків!!!
 
Останнє редагування:
Сегодня днём приходили колядовали, по трое, вначале младшие школьники, потом по старше. Пускаю с радостью, это позитивная традиция, дал детям конфет и немного денег.
 
Назад
Зверху Знизу