Харьков Форум
  Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Юридический

Старый 24.06.2014, 09:04   #1
Brian

 
Регистрация: 14.03.2007
Адрес: Харьков
Из: UKRAINE
Сообщений: 87
 
По умолчанию Уход в отпуск по уходу за ребенком для мужчины

Добрый день.
Интересует такой вопрос. У нас в Украине есть декрет для мужчин.
Как это делается?
Нужно ли предоставить на работе справку с работы жены?
В течении какого срока отпустят?
Надо ли отработать две недели.
И что делать если заключен срочный договор, сроком до сентября?
И по какой статье должны уволить - по собственному желанию?
Заранее спасибо за консультацию.


    Вверх
Старый 24.06.2014, 13:23   #2
Palataadvokatov

 
 
Регистрация: 17.09.2013
Адрес: Харків
Из: UKRAINE
Сообщений: 680
(067) 571-97-97
(057) 732-52-01
 
По умолчанию
ч. 7 ст. 179, ст. 181 КЗпП- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною надається цим особам за їхньою заявою і оформляється наказом (розпорядженням) власника підприємства або уповноваженого ним органу. Додатково слід подати довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки, та довідку з управління праці та соціального захисту населення за місцем її реєстрації про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Статтею 2 Закону України «Про відпустки» визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Мінсоцполітики у листі від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12 розглянуло питання про правомірність звільнення працівника у зв'язку із закінченням дії строкового трудового договору в період тимчасової непрацездатності або відпустки.

Законом про відпустки передбачена можливість, а не обов'язок роботодавця надати за бажанням працівника невикористану відпустку при його звільненні у зв'язку із закінченням строку трудового договору.

Працівник також не може на свій розсуд вирішувати питання про перенесення відпустки на період, безпосередньо наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності. При продовженні відпустки у зв'язку з перебуванням на лікарняному невикористана частина відпустки після закінчення зазначених обставин не використовується працівником самостійно, вона повинна бути надана шляхом видання роботодавцем наказу на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника і його заяви.

Звільнити працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору можна як в період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки забороняється звільнення працівників у період тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці лише з ініціативи роботодавця.

Припинення трудового договору після закінчення терміну не вимагає заяви або якогось іншого волевиявлення працівника. Свою волю на укладення строкового трудового договору він вже виразив, коли писав заяву про прийом на роботу за строковим трудовим договором. Одночасно він висловив і волю на припинення такого трудового договору після закінчення строку, на який його було укладено.

Крім того, якщо в останній день строку дії трудового договору працівник не був звільнений, трудові відносини вважаються продовженими на невизначений строк, якщо одна зі сторін не зажадала припинення трудових відносин.


__________________
Палата адвокатов Украины. Тел. (067)571-97-97
    Вверх
Старый 25.06.2014, 09:23   #3
Александр Онищук

 
 
Регистрация: 3.05.2012
Адрес: Киев
Из: UKRAINE
Сообщений: 338
(044) 287-10-40
(050) 388-03-51
(067) 217-16-93
 
По умолчанию
Кроме отца ребенка, в такой отпуск может уйти его бабушка или дедушка


__________________
Quod licet Jovi non licet bovi
    Вверх

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Юридический

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 18:03.


Харьков Форум Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.