Виборча реформа в Україні: що треба змінити? (відео)

Статус: Offline
Реєстрація: 26.02.2007
Повідом.: 196957
Виборча реформа в Україні: що треба змінити? (відео)

31.05.2019 15:01

Виборча реформа в Україні: що треба змінити? (відео)

Відкриті чи закриті партійні списки, новий виборчий кодекс, скасування мажоритарної системи та зниження проходного бар'єру

The post
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
appeared first on
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
.



Відкриті чи закриті партійні списки, новий виборчий кодекс, скасування мажоритарної системи та зниження проходного бар’єру.*

20 травня 2019 року. Під час інавгурації президент Володимир Зеленський ставить перші завдання перед депутатами Верховної Ради.

*Володимир Зеленський, президент України
Я дуже вас прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Багатостраждальний виборчий кодекс і зробіть, будь-ласка, відкриті списки.*

Артем Листопад, кореспондент
Найбільше непорозумінь у людей виникло щодо понять: “відкриті партійні списки”, “новий виборчий кодекс”, а також змін, які мають принести нововведення. З такими питаннями ми звернулися до харків’ян.*

*Владислав Сизикін, харків’янин
*Я не разбираюсь, вот я в этом не понимаю. Как открытые, так и закрытые – не понимаю, ребята.*

*Володимир, харків’янин
То ли вы видите за кого вы голосуете, то ли вы просто голосуете за партию. Я так думаю, что 90-95% населения не знает избирательный кодекс.*

*Олена, харків’янка
Мабуть, я відкрию вдома інтернет, побачу в пошуку оцю різницю і досконало почитаю. Обіцяю вам.*

Політолог Юлія Біденко стверджує: відкриті списки нададуть виборцю можливість впливати на кандидатів.

*Юлія Біденко, політолог
*Закриті списки – вони не передбачають того, що виборець впливає на розташування кандидатів. Тобто, найбільш популярні люди можуть опинитися внизу списку і бути без мандатів. У той час, коли відкриті списки передбачають не лише голосування лише за політичні партії, а ще й можливість на розташування пріоритетів з боку виборця в середині цього списку.*

Під час виборів за відкритими списками людина зможе віддати голос не тільки за певну партію, а й за окремого кандидата, який до неї входить. За словами політолога, це може призвести до незручностей. Зокрема, через велику кількість членів партії виборчий бюлетень збільшиться у десятки разів.

Артем Листопад, кореспондент
Одним з найкращих варіантів вирішення проблеми може стати створення так званого “порожнього бюлетеня”. Це коли на аркуші паперу виборець зможе самостійно написати назву партії та ім’я кандидата, який їй подобається.*

А от скасування мажоритарної системи, тобто обрання самовисуванців, призводить до неоднозначних наслідків, пояснює політолог. У більшості держав це працює, в Україні – не дуже.

Юлія Біденко, політолог
Людина представляє людей, що компактно проживають на певній території, лобіює інтереси ці географічні, регіональні у парламенті і при цьому є підзвітною своїм виборцям. Але, на жаль, в українській практиці мажоритарна складова перетворилася на складову корупційну, коли кандидати засівають свої округи гречкою, подарунками на 8 березня, іноді просто скупляють голоси.*

Скасування мажоритарної системи призведе до того, що у Верховній Раді працюватимуть лише члени партій, які перемогли на виборах. А для того, щоб потрапити до парламенту, потрібно буде набрати не 5%, а лише 3%. Такі ідеї висунули депутати. Тим часом, за два місяці до виборів місце для голосувань змінили понад 400 українців.



The post
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
appeared first on
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
.



Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Назад
Зверху Знизу