• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

Имеют ли право отказать в приеме больного?

Статус: Offline
Реєстрація: 19.06.2007
Повідом.: 3787
Имеют ли право отказать в приеме больного?

Ситуация :
У человека острая боль головы, вплоть до потери сознания, в связи с чем он отпрашивается с работы и едет в районную поликлинику, занимает очередь к невропатологу, на двери которого висит табличка - "Без обходного листа не принимаем". Занявши очередь, человек пытается пройти и заполнить этот лист, проходит всё, кроме анализа крови, так как времени 2 часа дня и анализы уже не принимают. Заполнив все, кроме вышеупомянутого анализа, и прождав до 5 вечера, человек таки попадает к доктору, на что тот его отказывается принять, сославшись на то, что нет анализа крови, а затем на то, что человек не записан на прием (на двери кабинета вообще нет ни слова о записи), а врач принимает только по записи по направлению от терапевта.

Подскажите, пожалуйста, действительно врач имеет право отказать в помощи пациенту с острой болью без записи и тд, или нет?
 
хрена ты с такими симптомами поперся в поликлинику? Да еще и пошел проходить все анализы. Надо было скорую вызывать.
 
хрена ты с такими симптомами поперся в поликлинику? Да еще и пошел проходить все анализы. Надо было скорую вызывать.

а что скорой сказать - "голова болит"? не думаю, что приехали бы.
з.ы. ситуация не моя, подругу водила, она решила скорую не вызывать
 
надо было идти к участковому терапевту, так как причин для головной боли тьма. Он бы разобрался к какому доктору вам нужно в последующем, к примеру к ЛОРу (гайморит), определив что вы нетрудоспособный, выдал бы вам больничный лист, ну и назначил бы какое то лечение.
 
надо было идти к участковому терапевту, так как причин для головной боли тьма. Он бы разобрался к какому доктору вам нужно в последующем, к примеру к ЛОРу (гайморит), определив что вы нетрудоспособный, выдал бы вам больничный лист, ну и назначил бы какое то лечение.

участковый терапевт (после "послания от невропатолога") отправил на анализ крови и затем сказал приходить...
я вообще ничего не понимаю в медицине, поэтому объясню, как могу. Девушка знает, что это у нее что-то с сосудами (стояла на учете) и знает, что ей нужно именно к невропатологу.
Но боль острая, ждать следующих дней тяжело, хотелось какой-то помощи в подборе лекарств
 
Думаю, что приехали бы. А если это, скажем, геморрагический инсульт?

если скорая приезжает на подобные заявки, это, безусловно, очень хорошо, спасибо таким врачам. На данный момент, тьфу-тьфу, все наладилось, подруга какие-то лекарства пьет, и чувствует себя нормально.

Но меня интересует, имеет ли право врач отказать в приеме? Или это просто нежелание по каким-то причинам принять пациента?
 
Вобще, в идеале - конечно не имеет. По факту - у него есть главврач и куча макулатуры, которой он должен следовать, ну и просто зависит от личности. Меня Лор принимала вообще без карты. А терапевт с острым фарингитом прогнала по все больнице, в которой как раз шла покраска стен. Се ля ви.
 
Вобще, в идеале - конечно не имеет.

то есть прием у проф врача только по направлению от терапевта? или всё же должен принять?

По факту - у него есть главврач и куча макулатуры, которой он должен следовать

а где эту макулатуру можно прочесть рядовому пациенту, который захотел прийти в поликлинику и не знает, что нельзя заходить без записи? (при этом нигде не указано, что нужно записываться)


ну и просто зависит от личности

безусловно, личностный фактор играет огромную роль, но хочется узнать именно права и обязанности
 
Последний раз когда я был в поликлинике (чужого района даже) мне флюрографию, гинеколога и карточку заменило 20грн.

А скорая бы приехала если сказать что
У человека острая боль головы, вплоть до потери сознания
они там вообще молодцы.
 
а где эту макулатуру можно прочесть рядовому пациенту, который захотел прийти в поликлинику и не знает, что нельзя заходить без записи?
вообще, это внутрение акты больницы. Но законы тоже нито не отменял. А читать их можно в тырнете.)

У відповідності із Законом України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” пацієнт має право на:
  • на охорону здоров’я, повагу честі та гідності, гуманне відношення з боку медичного й обслуговуючого персоналу;
  • вибір лікаря, у тому числі сімейного і лікуючого лікаря, з урахуванням його згоди, а також вибір лікувально-профілактичної установи відповідно до договорів обов’язкового і добровільного медичного страхування;
  • обстеження, лікування в умовах, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам;
  • проведення на його прохання консиліуму і консультацій інших фахівців;
  • полегшення болю, пов’язаного з захворюванням і (або) медичним утручанням, доступними способами і засобами;
  • збереження таємниці про факт звернення за медичною допомогою, про стан здоров’я, діагноз та результати, отримані при його обстеженні і лікуванні;
  • інформована добровільна згода на медичне втручання;
  • відмову від медичного втручання, крім невідкладних випадків, коли реальна загроза життю є наявною;
  • одержання інформації про свої права й обов’язки, стан свого здоров’я, а також на вибір осіб, яким в інтересах пацієнта може бути передана інформація про стан його здоров’я;
  • безпосереднє ознайомлення з медичною документацією;
  • одержання медичних і інших послуг у рамках програм добровільного медичного страхування;
  • допуск до нього адвоката або іншого законного представника для захисту його прав;
  • допуск до нього священнослужителя, а в лікарні - на надання умов для відправлення релігійних обрядів, у тому числі на надання окремого приміщення, якщо це не порушує внутрішній розпорядок лікувально-профілактичного закладу;
  • відшкодування збитків у випадку заподіяння шкоди його здоров’ю при наданні медичної допомоги;
  • оскарження неправомірних дій.


Обов’язки пацієнта:
  • виявляти в спілкуванні з медичними працівниками повагу і такт;
  • повідомляти лікарю всю інформацію, необхідну для постановки діагнозу і лікування захворювання;
  • після надання згоди на медичне втручання неухильно виконувати всі розпорядження лікуючого лікаря;
  • дотримувати правила внутрішнього розпорядку лікувальної установи, де він знаходиться(тех самых, что у главврача);
  • співробітничати з лікарем при одержанні медичної допомоги;
  • негайно інформувати лікаря про зміну стану свого здоров'я в процесі діагностики і лікування;
  • негайно звертатися до лікаря при підозрі на наявність, або при наявності захворювання, що представляє небезпеку масового поширення;
  • не починати дій, здатних порушити права інших пацієнтів.

Закон України «Про права пацієнтів в Україні»

Стаття 6. Право на доступ до медичної допомоги
Медичні послуги повинні плануватися й організовуватися у такий спосіб, який би давав можливість пацієнтам на рівний доступ до них, тобто незалежно від таких відмінностей, як раса, мова, релігія, стать, політичні чи філософські погляди, соціальний чи економічний стан, вік, ознаки генетичної спадковості.
Будь-яка відмова лікувальної установи або медичного працівника без законних підстав, передбачених правовими актами, у наданні пацієнтам медичної допомоги є неприпустимою і розглядається як дискримінація.
В усіх випадках, коли обставини надання медичної допомоги потребують від лікаря здійснити вибір пацієнта, зумовлений черговістю її надання, такий вибір повинен бути зроблений без дискримінації, справедливим чином і обгрунтований тільки медичними критеріями. Пацієнта можна залишити очікувати медичну допомогу тільки тоді, коли цього не можна уникнути і на якнайкоротший час.

Стаття 7 Право на якісну і безпечну медичну допомогу
Пацієнти мають право на якісну медичну допомогу, що відповідає як сучасним технологічним стандартам, так і принципам людяності у стосунках між пацієнтом і надавачем медичних послуг.
Кожному пацієнту при будь-якому медичному втручанні має бути гарантовано якість і безпеку наданої медичної допомоги з метою задоволення потреб, обумовлених його станом, і недопущення невиправданого ризику для життя і здоров'я.
Держава забезпечує якість і безпеку медичної допомоги пацієнтам через відповідну систему сертифікації, ліцензування, акредитації і стандартизації, а також належну підготовку і перепідготовку медичного і фармацевтичного персоналу на підставі існуючих державних стандартів навчання і здійснює контрольні функції за будь-якою медичною практикою.
При наданні медичної допомоги пацієнтам слід використовувати методики, медикаменти, устаткування і засоби медичного призначення, розроблені, виготовлені чи придбані згідно із встановленими правилами і державними стандартами.
Будь-яке медичне втручання має здійснюватися з дотриманням відповідних санітарних норм.
Відповідальність за дотримання безпеки медичної діяльності стосовно здоров'я і життя пацієнтів у закладах охорони здоров'я несе адміністрація цих установ або приватно лікуючий медичний працівник за місцем здійснення своєї практики.


Стаття 11 Право на вибір та відмову від медичного втручання
Пацієнт має право здійснювати самостійний та усвідомлений вибір у процесі діагностики, лікування, навчання, наукових і медичних експериментів на основі самовизначення.
Пацієнт має право на вибір лікуючого лікаря, а також будь-якого іншого медичного працівника чи лікувально-профілактичної установи, за умови, якщо вони в змозі забезпечити йому відповідну медичну допомогу.
Якщо за медичними показаннями є доцільним переведення пацієнта в інший лікувально-діагностичний заклад або виписати його додому, то пацієнт має право знати причини такого переведення або виписки. Необхідною умовою переведення є згода іншого закладу прийняти хворого. Якщо після виписки необхідно продовжити лікування або догляд за місцем проживання, то перед випискою необхідно пересвідчитися в тому, що відповідне лікування або догляд буде реально здійснено.
Пацієнт має право вибору запропонованих йому методів лікування, діагностики і профілактики на основі повної та об'єктивної інформації, яку йому зобов'язаний надати лікуючий лікар чи медичний працівник, котрий має відношення до його лікування.
Пацієнт може вимагати переведення в іншу установу охорони здоров'я, що повинно бути здійснене відповідно до діючого порядку, визначеного законодавством, і якщо ця установа має можливість забезпечити потрібне лікування.
Пацієнт має право на заміну лікуючого лікаря, а також будь-якого іншого медичного працівника, причетного до його лікування, за умови, якщо його вимоги обґрунтовані.

Стаття 14. Право пацієнта на дотримання норм медичної етики та в лікувальній практиці з використання досягнень біомедицини
Медичні працівники мають етичний обов’язок і професійні зобов’язання діяти в інтересах пацієнта у будь-який час. Інтереси та благополуччя окремої людини домінують над інтересами суспільства або науки.
Діяльність медичного персоналу будь-якої установи охорони здоров’я в процесі надання медичної допомоги пацієнтам повинна бути заснована на дотриманні норм медичної етики, що включають:
– поважне і гуманне ставлення медичного й обслуговуючого персоналу;
– полегшення фізичних і моральних страждань, включаючи знеболення, пов’язаних із захворюванням чи медичним втручанням відповідно до наявних наукових знань;
– індивідуальний підхід до пацієнта в процесі надання медичної допомоги;
– дотримання лікарської таємниці;
– гуманне ставлення в термінальній стадії невиліковного захворювання.
Пацієнт має право прийняти або відхилити духовну і моральну підтримку, включаючи допомогу духовної особи відповідної конфесії. Хворий, що помирає, має право на гуманне поводження і на гідну смерть, Евтаназія (акт навмисного переривання життя пацієнта) або прискорення його смерті не може бути виконана медичним працівником навіть на прохання самого пацієнта або його близьких родичів. Допомога лікаря при самогубистві, подібна до евтаназії, навіть безнадійно хворого є неетичною.
Дотримання даних норм забезпечується медичним персоналом і керівництвом установ охорони здоров’я усіх форм власності, що надають медичну допомогу пацієнтам.
Втручання з метою модифікації геному людини може здійснюватися лише в профілактичних, діагностичних або терапевтичних цілях і лише за умови, що воно не спрямоване на зміну геному нащадків. Створення ембріонів людини для дослідницьких цілей, а також клонування людини забороняється. Неприпустимим є використання допоміжних медичних технологій для вибору статі дитини, яка має народитися, за винятком випадків, коли це робиться задля уникнення серйозних спадкових захворювань, що пов’язані зі статтю.
Етичним має бути ставлення і до тіла померлого. При відсутності родичів, інших законних представників померлого допускається використання органів і тканин тіла покійного в навчальних і наукових цілях за умов дотримання права на повагу до тіла померлого й у порядку, передбаченому законодавством України.
Не допускається експорт і імпорт трупів і трупного матеріалу на комерційній чи іншій основі, крім випадків з наступним похованням.

Стаття 17 Обмеження прав пацієнта
У процесі надання медичної допомоги права пацієнта можуть бути піддані тільки таким обмеженням, що не суперечать основним принципам прав людини і відповідають чинному законодавству.
Права і свободи пацієнта можуть бути обмежені тільки при потребі надання йому термінової медичної допомоги, коли це є єдиним шляхом порятунку його життя, а також збереження здоров'я інших осіб чи пацієнтів. Обмеження прав, однак, не повинно принижувати людської гідності чи мати характер покарання.

ну, и самое вкусное

Стаття 19 Механізм здійснення захисту прав пацієнтів
Здійснення перерахованих у цьому законі прав пацієнтів забезпечується державним механізмом їхньої реалізації. Даний механізм закріплений чинним в Україні цивільним (господарським), адміністративним, трудовим, кримінальним законодавством.
Відповідальність за порушення прав пацієнтів настає в кожному конкретному випадку відповідно до чинного законодавства України. Це засвідчує, що будь-який пацієнт має право звернутися зі скаргою у встановленому законом порядку в орган охорони здоров'я чи до вищої посадової особи установи охорони здоров'я або безпосередньо в судові органи з позовом про відшкодування морального чи матеріального збитку, чи зі скаргою на дії посадових осіб лікувальної установи.
У випадках, коли пацієнт не в змозі скористатися наданими цим законом правами особисто, ці права можуть бути здійснені його законним представником чи опікуном, а в разі їх відсутності, лікувально-профілактична установа повинна здійснити заходи щодо реалізації прав пацієнта.
Посадові особи лікувальних установ, які порушили права пацієнта в ході надання йому медичної допомоги, несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до законодавства України. При здійсненні медичним працівником дій, що підпадають під кваліфікацію статей Кримінального кодексу України, вони несуть кримінальну відповідальність.
Органами державного контролю за дотриманням вимог даного Закону є органи державної влади і місцевого самоврядування в межах їхніх повноважень і повноважень відповідних посадових осіб, спеціалізовані державні органи у справах захисту прав і свобод людини і громадянина.
Органами суспільного контролю за дотриманням даного Закону є громадські організації та органи, політичні партії, державні і недержавні засоби масової інформації, спеціалізовані громадські організації у справах захисту прав і свобод людини і громадянина.
 
У відповідності із Законом України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” пацієнт має право на:
вибір лікаря, у тому числі сімейного і лікуючого лікаря, з урахуванням його згоди, а також вибір лікувально-профілактичної установи відповідно до договорів обов’язкового і добровільного медичного страхування;
Это из предыдущего поста.
Отказать не могут только в проведении реанимационных мероприятий, а без предварительной записи, без направления терапевта, потому что хочу, вполне обоснованно могут не принять.
 
Это из предыдущего поста.
Отказать не могут только в проведении реанимационных мероприятий, а без предварительной записи, без направления терапевта, потому что хочу, вполне обоснованно могут не принять.

но в Украине нет обязательного медицинского страхования, соответственно, и договора нет...
 
Я пришла в поликлинику с дикой болью в поясничном отделе, хотела попасть на прием к невропатологу, под кабинетом не было ни души, захожу в кабинет, сидит эта сука, пилит ногти и принять меня отказалась, сказала, что прием только по записи, записывайтесь и приходите в следующую пятницу по записи (через неделю), а то, что острая боль, так ее это не чешет. Во медицина у нас....
 
Я пришла в поликлинику с дикой болью в поясничном отделе, хотела попасть на прием к невропатологу, под кабинетом не было ни души, захожу в кабинет, сидит эта сука, пилит ногти и принять меня отказалась, сказала, что прием только по записи, записывайтесь и приходите в следующую пятницу по записи (через неделю), а то, что острая боль, так ее это не чешет. Во медицина у нас....
Если так написано во внутренних правилах, то ей просто не засчитают Ваше посещение. Не пойму, в чём возмущение.
 
Какие внутренние правила, если человек с острой болью? И никого на приеме?
 
Какие внутренние правила, если человек с острой болью? И никого на приеме?

С острой болью всегда принимали стоматологи. А вот чтобы невропатолог кого-то принимал с острой болью, такого я честно не слышал. Всегда выезжала скорая помощь, которая при необходимости везла в ургентную больницу.

Напишите свои пожелания в министерство здравоохранения, может тогда и отоларингологов, и окулистов в поликлиниках обяжут принимать с острой болью, а не будут отправлять в 30-ю или в Гиршмана.
 
У нас прекрасная медицина! Если бы не она, мы бы все поголовно подохли бы под забором! Не верите? Спросите у Букера :D

Не могу понять смысла предложения с тремя частицами "бы".

Объясните проще, будьте так добры.

С острой болью всегда принимали стоматологи. А вот чтобы невропатолог кого-то принимал с острой болью, такого я честно не слышал. Всегда выезжала скорая помощь, которая при необходимости везла в ургентную больницу.

Напишите свои пожелания в министерство здравоохранения, может тогда и отоларингологов, и окулистов в поликлиниках обяжут принимать с острой болью, а не будут отправлять в 30-ю или в Гиршмана.

Зачем писать в министерство, писать необходимо Славону!
Он Бы точно спас!
 
Назад
Зверху Знизу