Пенсіонер виграв суд проти банку, який відмовився розглядати його заяву УКРАЇНСЬКОЮ

Статус: Offline
Реєстрація: 14.09.2007
Повідом.: 2473
Пенсіонер виграв суд проти банку, який відмовився розглядати його заяву УКРАЇНСЬКОЮ

Військовий песіонер відсудив гроші в одного з потужних українських банків. У районному відділенні фінансової установи від нього вимагали заповнити бланк російською мовою. Оскільки клієнт не погодився, грошей йому не видали. Моральні і фінансові збитки позивач оцінив у шість мільйонів гривень. Суд суттєво зменшив суму компенсації. Тож борець за права рідної мови зупинятися не збирається.
Дві тисячі п'ятий був не найкращим роком у житті Петра Олексюка. Йому вчасно не виплатили зарплату. Тож дружина з Вінниці надіслала грошовий переказ. Але коштів він так і не побачив. Причина - він заповнив банківський бланк українською.

Петро Олексюк, позивач: "Мені говорили - що ви права качаєте. Всі люди як люди. Пишуть так, як їм говорять У нас такі правила. Виконуйте те, що ми вам кажемо . Інакше грошей не дамо. Я відмовився писати по-російськи і мені відмовилися видавати гроші".

Після цього Петро Олексюк пережив напад стенокардії, гіпертонічний криз та тривалу депресію. Найбільше його обурив той факт, що у власній державі працівники банку відмовили йому в обслуговуванні рідною мовою.

Петро Олексюк, позивач: "У мене зовсім не було грошей. Останні 75 копійок я витратив на поїздку до відділення приватбанку. Після цього я три дні голодував. У мене не було ні цукру, ні чаю до цукру".

Потім почалася судова епопея. Після півторарічного розгляду справи Васильківський суд виніс вирок - стягнути з банку на користь позивача шість тисяч гривень проти заявлених у позові шести мільйонів. Петро Олексюк незадоволений. Каже для такого банку ця сума мізерна і навряд змусить змінити ставлення до україномовних клієнтів. Позивач оскаржив рішення в Апеляційному суді київської області. Свою апеляцію подали і представники банку. Причиною конфлікту вони вважають неврівноважений стан позивача.

Віктор Воробйов, представник банку: "Цей позов виник внаслідок стану здоров'я Олексюка, його особистості та в зв'язку з його особливим відношенням до мовного питання. Ми просимо залишити позов без задоволення".

Апеляційний суд Київської області відмовив у задоволенні скарги і Олексюку, і банку. Відповідач відмовився від коментарів. Однак не на камеру повідомив - з їхнього боку подальших оскаржень не буде.

Наталія Жижко, 5 канал: "Шість тисяч гривень за приниження національної гідності. Таке рішення суду позивач вважає несправедливим. Тепер він шукатиме правди у Верховному Суді. Утім, щоб відстояти своє право спілкуватися рідною мовою Петро Олексюк сповнений рішучості дійти до Європейського суду з прав людини".
От вам і приват-банк! Памятається з Боцманом до парі майже дійшло ;)
 
Петро Олексюк, позивач: "У мене зовсім не було грошей. Останні 75 копійок я витратив на поїздку до відділення приватбанку. Після цього я три дні голодував. У мене не було ні цукру, ні чаю до цукру".(С) А-а-а!!!Рятуйте!!!Валяюсь.
Военный пенсионер,значит служил ещё в советской армии,а по сему делаем вывод,что по русски говорит отменно и учитывая сумму которую он затребовал за унижение национальной гордости,да прикинем расчёт на политическую ситуацию вокруг языка,шансы весьма не плохи для быстрого обогащения. Из этого делаем ещё один вывод,что этот обуренний чоловьяга сутяжник с целью наживы.Шесть тысяч видишь ли ему мало.Вот если бы он требовал извинений и символическую 1 гривню в знак признания банком своей неправоты,то тогда и постить можно было бы.
 
От вам і приват-банк! Памятається з Боцманом до парі майже дійшло ;)

Це ти про що?
По темі - приклад типового "принципового довбойоба". Я б до шести тисяч від банку йому б ще безкоштовно видав ящик презервативів. "Наш банк очень заинтересован, чтоб такие клиенты как вы больше не размножались" (с) :D
Хотя я больше склоняюсь к версии PRYEN'а. Скорее всего бабла мужик захотел срубить по-легкому. Такие уроды только позорят украинцев.
 
Останнє редагування:
PRYEN, добавлю.
Как он умудрился остаться без копейки?
Он пенсионер - значит, пенсию не выплатили вовремя?.. Чего ж не подал в суд на соответствующий гос.орган?..
Не выплатили зарплату - почему не подал в суд на работодателя?..
Нет, пан решил сделать немного денег на "национальном достоинстве"...

Кстати, ТС не озаботился ссылкой на источник ;) - "5 канал"
Посилання видалено
 
И еще, по тексту ясно, что пенсия-то пришла, значит плательщик - минобороны или пенсионный фонд - не виноват, с ними судиться не надо.
Та нет, там же вроде речь шла о переводе, который ему жена прислала. А пенсию этот придурок видимо пробухал, раз без копейки остался. И вообще - вся история шита белыми нитками. Военный пенсионер, работающий - и остался без копейки, ждет перевода от жены из Винницы. Перлы
Дві тисячі п'ятий був не найкращим роком у житті Петра Олексюка. Йому вчасно не виплатили зарплату
Ему что, зарплату раз в год платили? А про пенсию - молчок. У меня батя военный пенсионер - даже в самое херовое время пенсию получал регулярно, задержа была максимум пару недель.

ЗЫ. И потом - вот так просто рядовому пенсионеру выиграть суд у крупного банка, имеющего в штате хорошо оплачиваемую юридическую службу, не пользуясь услугами дорогого адвоката... Да еще в самом гуманном, справедливом и некоррумпированном украинском суде... :D Вероятность очень маленькая, как по мне... А если пользовался - откуда ж у него деньги на адвоката, коль он еле концы с концами сводит? Нестыковок тут больше чем самой истории...
 
Останнє редагування:
Кстати, попытки найти эту новость еще хоть где-нибудь, кроме как на "5 канале" - не увенчались, увы...:(
 
ну вот, понеслось! сейчас начнут трубить, что украинский язык ущемляют!!! ржачь!!!!
 
Кстати, попытки найти эту новость еще хоть где-нибудь, кроме как на "5 канале" - не увенчались, увы...:(

"Небось, на Петровке целый отдел такие справки шлепает?" (с) Место встречи изменить нельзя
 
"Небось, на Петровке целый отдел такие справки шлепает?" (с) Место встречи изменить нельзя
:D Могём продолжить.
"..Ну да, конечно! Мне это отделение известно! Там кому попало выдают паспорта!"
 
Не, ну за отказ ЗАПОЛНИТЬ бланк на украинском конечно надо карать. Без вариантов. С каких это делов в Украине нельзя на украинском? Тут все ясно и очевидно.

ОДНАКО. в самой истории настыковок, кроме замеченных выше я вижу еще одну. Пенсионер должен был ДОКАЗАТЬ в суде, что факт имел место быть. Ему дали письменный отказ? Какие доказательства он мог представить, кроме своих слов?
Короче 99% что историю выдумали журналюги.
 
Назад
Зверху Знизу