Харьков Форум
  Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Юридический

Старый 22.11.2010, 18:00   #1
fantaziya

 
 
Регистрация: 16.11.2007
Адрес: Харьков
Сообщений: 342
 
По умолчанию Налог на частный дом?????

Ув юристы, просветите плз по поводу налога на жилье... или как это на самом деле называется??? впервые услышала, но ничего не ясно...якобы за частный дом свыше 200 м кв какая то повышенная сумма платится. Кто в курсе дела, расскажите поподробнее об этом.Интересно еще подвальная площадь тоже учитывается? Спасибо.


    Вверх
Старый 22.11.2010, 21:25   #2
DEMAD

 
 
Регистрация: 5.01.2007
Адрес: Х.гора
Сообщений: 371
 
По умолчанию
в налоговом кодексе все прописали, но его еще не подписал президент. так что пока можете не напрягаться.


    Вверх
Старый 22.11.2010, 22:01   #3
ol8494
Модератор


 
 
Регистрация: 23.11.2008
Адрес: Х.Г.
Сообщений: 13,377
 
По умолчанию
А потом может быть слишком поздно)))

Предполагается, что если в ЧС проживает 2 и более человек,
то НЕ облагается налогом до 40-ка квадратов на рыло.
Сверх того... Выгоднее продать)))
Если примут новый НК канешн...

Зы. Речь исключительно о ЖП.

В сельской местности аналогично, но другие нормы и тарифы.


    Вверх
Старый 22.11.2010, 22:25   #4
fantaziya

 
 
Регистрация: 16.11.2007
Адрес: Харьков
Сообщений: 342
 
По умолчанию
...напрягаюсь, т.к. сейчас проектируем дом и в связи с такой информацией возможно нужно поумерить аппетиты. Тем более уже один дом на участке есть. Речь идет о частном секторе. Спасибо тем, кто отписался. Может кто-то еще подробней что-то знает? Просто аккурат сейчас рисую картинку на дом и надо архитектору нести для проф проекта. Сначала по площади немного размахнулась, а теперь сильно призадумалась...


    Вверх
Старый 22.11.2010, 23:21   #5
greenleaf


 
 
Регистрация: 1.02.2010
Адрес: знамо откуда
Сообщений: 1,336
 
По умолчанию
Стаття 265. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
265.1. Платники податку
265.1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.
265.1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває в спільній частковій власності кількох осіб платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом";
в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
265.2. Об’єкт оподаткування
265.2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості.
265.2.2. Не є об’єктом оподаткування:
а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначених законом;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкту на одного платника податку.
ґ) об’єкти житлової нерухомості, які належать родинам, що виховують трьох і більше дітей (включаючи усиновлених), але не більше одного такого об’єкта на родину;
д) гуртожитки.
265.3.База оподаткування
265.3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової нерухомості.
265.3.2. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
265.3.3. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
265.3.4. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.
265.4.Пільги зі сплати податку
265.4.1. База оподаткування об’єкту житлової нерухомості, у якій фізична особа-платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, зменшується:
а) для квартири – на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку – на 250 кв. метрів.
265.4.2. За рішенням сільської, селищної або міської влади від оподаткування повністю або частково можуть звільнятись:
а) прибудови до житлових будинків, які використовуються для утримання свійських птахів і тварин;
б) прибудови до житлових будинків, які використовуються для зберігання садово-господарського інвентарю;
в) гаражі (вбудовані у підвальні приміщення житлових будинків або прибудовані до них);
г) підвальні приміщення;
ґ) горища;
д) ветхі та аварійні будинки.
265.5. Ставка податку
265.5.1.Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою у таких розмірах за 1 кв. метр загальної площі об’єкту житлової нерухомості:
для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
265.6. Податковий період
265.6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
265.7.Порядок обчислення суми податку
265.7.1. Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкту житлової нерухомості.
265.7.2.Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцем їх проживання (реєстрації) до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об’єкт.
265.7.3. Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об’єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо загальної площі житлової нерухомості; пільги зі сплати податку за місцем реєстрації фізичної особи-власника житлової нерухомості, ставки податку та нарахованої суми податку.
Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту.
265.7.4.Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а у наступні роки щокварталу, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу, подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкту нерухомого майна, станом на перше число відповідного кварталу в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.
265.7.5. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.
265.7.6. У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт.
265.8.Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком.
265.8.1.У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
265.8.2.Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
265.9.Порядок обчислення сум податку в разі зміни фізичною особою-платником податку місця своєї реєстрації.
265.9.1.У разі зміни фізичною особою-платником податку місця своєї реєстрації протягом календарного року, податок обчислюється за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він знявся з реєстрації, а за місцем нової реєстрації — починаючи з місяця, в якому здійснив нову реєстрацію. Орган державної податкової служби проводить такому платнику перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про реєстрацію (зняття) місця проживання.
265.10. Порядок сплати податку
265.10.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
265.11. Строки сплати податку
265.11.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.


Это то, что приняли депутаты, подпишет ли президент ?


    Вверх
Старый 22.11.2010, 23:28   #6
Lexus-1983

 
Регистрация: 9.10.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 572
 
По умолчанию
Если площадь дома больше 250кв.м.,то налог будет. При этом учитвается только жилая площадь! Так что есть налог или нет его...в бюджет ничего не попадает.


__________________
Рисуйте,рисуйте,как вы только можете....И пишите,пишите...
    Вверх
Старый 22.11.2010, 23:52   #7
greenleaf


 
 
Регистрация: 1.02.2010
Адрес: знамо откуда
Сообщений: 1,336
 
По умолчанию
Цитата:
Сообщение от Lexus-1983
Если площадь дома больше 250кв.м.,то налог будет. При этом учитвается только жилая площадь! Так что есть налог или нет его...в бюджет ничего не попадает.
Общая площадь, а не жилая, читай выше 265.3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової нерухомості. И цифра 250 имеет место в случае, если собственник зарегистрирован, если нет, то льгота, не предоставляется, и платить надо будет даже за однушку в 30 квадратов.


    Вверх

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Юридический

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 09:26.


Харьков Форум Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.