Лишение отца родительских прав

ANIRI

Привіт!
Статус: Offline
Реєстрація: 02.09.2008
Повідом.: 15
Лишение отца родительских прав

Подскажите пожалуйста, с чего начинать и стоит ли. Я в разводе. Ушла от мужа на 8 месяце беременности, но официально развелись, когда ребенку было 1,5 года. Ребенок ни дня не жил с отцом. На алименты я не подавала. За все время, отец ребенка дал 4 раза по 500 грн. Уже год не дает ни копейки. Но, суть не в этом. Мне предложили за муж. Мужчина- американец. Бывший муж узнав про это не хочет давать разрешение на выезд ребенка на ПМЖ из вредности. К ребенку он не приходит. Правда я в нормальных отношениях со свекровью. И когда привожу внука к ней, она иногда приглашает папашу. Вобщем я не знаю что и делать. Хочу подавать на лишение родительских прав, чтоб в дальнейшем эта скотина не ставила мне палки в колеса. Подскажите, пожалуйста, с чего начать. Где находиться орган опеки и попечительства?
 
Семейный кодекс Украины, статья 164:
Підстави позбавлення батьківських прав
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських
прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого
закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести
місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню
дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини,
примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.
2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з
підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї
статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо
усіх своїх дітей або когось із них.
4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських
прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він
порушує кримінальну справу.
5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після
набрання ним законної сили суд надсилає державному органу
реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження
дитини.

Ваш бывший муж соответствует хотя бы одному критерию? То, что Вы не подавали на алименты, не является доказательством его уклонения от обязанностей по воспитанию

Кстати, американцы ничем не лучше наших))))
 
760-45-28
спросите Екатерину
проконсультирует и подскажет как быть и что делать

Извините 764-59-80
 
Постанова № 3 від 30.03.2007 Пленуму ВСУ "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав"

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише з підстав, передбачених ст. 164 СК
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6)засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками. Тобто, необхідно довести, що ухилення батьків від виконання обов'язків по вихованню своїх дітей є навмисним. Батьки або один з них за таких обставин повинні (повинен) повністю розуміти наслідки своєї винної поведінки. Не може бути позбавлена батьківських прав особа, яка не виконує своїх батьківських обов'язків внаслідок душевної хвороби, недоумства, тривалого відрядження, створення перешкод з боку іншого з батьків, з яким проживає дитина.
Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або з власної ініціативи вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов'язків.


Орган опіки та піклування при підготовці справ до розгляду зобов'язаний вивчити умови життя і виховання дитини, поведінку батьків, їхні взаємовідносини з дітьми та ставлення до своїх батьківських обов'язків. За матеріалами перевірки органи опіки і піклування складаються письмовий висновок, який додається до матеріалів судового розгляду. Орган опіки та піклування, не тільки має право, а й зобов'язаний взяти участь у розгляді кожної такої справи, незалежно від того, хто є позивачем.
Серед документів, які відіграватимуть роль доказів у справі про позбавлення батьківських прав, провідну роль виграє висновок органів опіки і піклування. Однак, до заяви слід також додати документи, що підтверджують факт перебування в шлюбі, факт його припинення, відомості про дитину (свідоцтво про народження, умови виховання та проживання тощо).
Відповідно до того, що зміст позовних вимог становитиме вимога про позбавлення батьківських прав, викладаючи обставини, якими обґрунтовується така вимога, слід послідовно навести факти, якими можна буде довести навмисність ухилення винного з батьків від виконання обов'язків по вихованню своїх дітей (дитини), визначити коло осіб, які можуть бути викликані свідками для дачі пояснень з цих фактів.


Примірний зразок Позовної заяви


До ________________ райнного суду
Позивач: Особа1 (П.І.Б.), яка проживає за
адресою:___________________,
засоби зв'язку:______________,
в інтересах неповнолітньої:
Особа3 (П.І.Б.), 1991 р.н.
Відповідач: Особа2 (П.І.Б.), яка проживає за
адресою:___________________,
засоби зв'язку:_______________
Третя особа: Орнган опіки та піклування в особі
____________________________,
який знаходиться за адресою:___​

Позовна заява про позбавлення батьківських прав​

"___" серпня 1990 року був зареєстрований мій шлюб з відповідачем по справі Ооба2.
"___" листопада 1991 року у нас народилася донька Особа3 про що в книзі реєстрації актів про народження зроблено запис №_________ та видано свідоцтво серія ______ №_________.
"___" грудня 1992 року між мною та відповідачем був розірваний шлюб, що підтверджується повторним свідоцтвом про розірвання шлюбу від "___" грудня 2007 року серія____№____.
З моменту розлучення і по цей час її батько Особи3, Особа2, бачив доньку лише одного разу.
Крім стягнених аліментів, які відповідач платив невчасно і не в повному обсязі (підтверджується довідками: _______ міського відділу державної виконавчої служби: №______ від 24.06.1999р., №________ від 29.01.2002 р., ____________ міського суду №_________ від 17.11.1998 р.), ніякої іншої матеріальної допомоги на утримання дитини Особа2 не надавав і не надає по цей час, не піклується про її фізичний і духовний розвиток, не спілкується з дитиною взагалі, тобто не дбає про її нормальне самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не надає доступу до культурних та інших духовних цінностей, так як це встановлено ч.1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства». Донька від не отримує від батька жодного подарунку на день народження, жодної іграшки. Все наведене буде підтверджене у судовому засіданні показаннями свідків.
Відповідач про справі ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини, навіть не цікавився життям, не відвідував і не відвідує її вдома, в дитячому дошкільному закладі, у гімназії №____, що підтверджується відповідними письмовими доказами та поясненнями свідків.
Згідно з п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 30.03.2007 року «Про застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» факт ухилення від виховання може бути підтверджено наведеними доказами.
Все вищезазначене свідчить виключно про одне: відповідач Особа2 самоусунувся від виконання батьківсьикх обов'язків.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 164-166 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3, 88, 118, 122 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Постановити рішення про позбавлення Особи2 батьківських прав відносно Особа3, яка народилася "___" листопада 1991 року.
2. Зобов’язати орган опіки та піклування, в особі ________________________ надати висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав відповідача Особа2.
Примітки: Список свідків, що підлягають допиту у судовому засіданні, буде наданий при попередньому слуханні справи.

Додатки:
1) квитанція про сплату держмита;
2) квитанція про сплату витрат на ІТЗ;
копії:
3) копія свідоцтво про народження дитини;
4) копія свідоцтво про розірвання шлюбу;
5) довідка про склад сім’ї;
6) копія довідки ______ міського суду від 17.11.1998 р.;
7) копія листа державної виконавчої служби ____________ _міського управління юстиції від 23.04.1999 р.;
8) копія пропозиції державної виконавчої служби ________міського управління юстиції від 22.06.1999 р.;
9) копія листа державної виконавчої служби _____________міського управління юстиції від 24.06.1999 р.;
10) копія довідки державної виконавчої служби __________міського управління юстиції від 19.07.2001 р.;
11) копія довідки державної виконавчої служби __________міського управління юстиції від 29.01.2002 р.;
12) копія виконавчого листа від 25.12.1991 р.;
13) акт обстеження від 23.жовтня 2008 р.;
14) довідка гімназії №___;
15) характеристика з гімназії №______;
16) пояснення свідків на 5 арк.
17) копія позовної заяви з додатками в 2-х примірниках.

"____"___________20__р.​
Позивач: ____________________​
 
ЮРИСТЫ
Юридическое сопровождение организации и ведения бизнеса, комплексное юридическое обслуживание деятельности физических и юридических лиц; получение разрешений и лицензий; сделки с недвижимостью и землей, приватизация зем. участков, узаконивание самовольных построек; судебные споры различных категорий.
г.Харьков, ул.Пушкинская,79/1
8(097)811-15-33, 8(057)720-22-38
 
ЮРИСТЫ
Юридическое сопровождение организации и ведения бизнеса, комплексное юридическое обслуживание деятельности физических и юридических лиц; получение разрешений и лицензий; сделки с недвижимостью и землей, приватизация зем. участков, узаконивание самовольных построек; судебные споры различных категорий.
г.Харьков, ул.Пушкинская,79/1
8(097)811-15-33, 8(057)720-22-38

ходит тут, гадит в темах.... хоть бы что дельное сказал :(
 
))))
Интересно, а почему в сложных темах, где нет типичных исковых заяв не появляется так много знающих юристов??
 
наверное потому, что в сложных темах, где нет типичных исковых заяв, знающие юристы не хотят бесплатно делиться своими знаниями))))
 
наверное потому, что в сложных темах, где нет типичных исковых заяв, знающие юристы не хотят бесплатно делиться своими знаниями))))

:клас:
Там не хочется бесплатно, а здесь лень.
Кроме того, на вопрос уже ответили. Хотя довольно просто "крыть" с той стороны. И если муж наймет юриста, то, скорее всего, дело Вы проиграете. Извините.
 
Хорошо, я понимаю, чтоб лишить отца прав, надо чтоб он был наркоманом или дать судье взятку. Вобщем эта идея отпадает. Какие тогда варианты моего выезда с ребенком на ПМЖ за границу? Неужели, по нашему законодательству я не имею права создать новую семью для своего ребенка вне границ Украины?
 
Хорошо, я понимаю, чтоб лишить отца прав, надо чтоб он был наркоманом или дать судье взятку. Вобщем эта идея отпадает. Какие тогда варианты моего выезда с ребенком на ПМЖ за границу? Неужели, по нашему законодательству я не имею права создать новую семью для своего ребенка вне границ Украины?

Почему сразу чтобы наркоманом был? Он уже уклоняется от выполнения отцовских обязанностей и не учавствует в воспитании ребенка. Подавайте в суд, собирайте свидетелей, своих родителей, я не знаю родственников, подруг, которые могут подтвердить вашу ситуацию. Проконсультируйтесь с грамотным юристом и вперед может все и получится. Попробуйте кстате поговорить с бывшим мужем может он добровольно откажется, предложите денег, а вдруг согласится. Действуйте, ищите варианты и все получится. В прошлом году лишила родительских прав бывшего мужа, поэтому знаю прийдется повозиться но все возможно.
 
Хорошо, я понимаю, чтоб лишить отца прав, надо чтоб он был наркоманом или дать судье взятку. Вобщем эта идея отпадает. Какие тогда варианты моего выезда с ребенком на ПМЖ за границу? Неужели, по нашему законодательству я не имею права создать новую семью для своего ребенка вне границ Украины?

Прежде чем дать взятку судье, найдите юридически обоснованные основания для принятия судьей такого решения.
Варианты выезда - периодически оформлять доверенность от отца
А Ваш американский муж готов усыновить Вашего ребенка и нести соответствующие обязательства по законодательству?
 
Назад
Зверху Знизу