4-го лютого. Китайский новий рік.

Статус: Offline
Реєстрація: 09.05.2017
Повідом.: 159
4-го лютого. Китайский новий рік.

Вчора відсвяткував Новий Рік за китайским календарем. Дуже було цікаво спілкуватися з китайіями. По-перше вкрай здивував Си Цзиньпин - він запросив тисячі гостей на святкування, але нікому не дав ніякої їжи. Таким чином він закликав усіх до єкономії. Погдруге я вперше пив спиртову настойку на отруйної гадюці. По-трете, сам китаєць цікавий - у нього день народження 29 лютого, тобто він святкує власний день народження один раз на чотири роки. Ну, і останне. Дуже сподобався наймаленький китаєць у їх родині - він вивчає у школі українську, на вулицях розмовляє кацапською, мама у нього розмовляє переважно англійскою, а бабуся та дідусь (який на відео) з ним розмовляют китайскою. Отакі справи, малята...



Можу додати, що для мене особисто четверта іноземна мова була справжньою каторгою, саме на неї я зрозумів, чому Європейці кажуть, що доки ти розмовляєшь лише трьома мовами - ти ще неповноціна людина. Моя четверта мова мені далася важче, ніж попередні три. Бо моя четверта мова - болгарська, а вона збиває усі акценти рідної української. Тобто ми кажемо "червОний", а болгари кажуть "червЕний", ми кажемо "бОлгари", а вони кажуть "бЬІлгаре", ми кажемо "мерЕжа", а вони "мережА", ми кажемо "УкраЇна", а вони "Украйна", ми кажемо "нагору", а вони просто "гору" й так дале, змінюєть у більшісті наших слів лише один звук, а ще частіще змінюється лише наголосок у слові. І це збиває усі наши українськи акценти. Тобто англійску мова болгарська не сбиває ніяк, а от від нашого харківського акценту української не залишається нічого. Навіть був такий випадок, що ми їхали з дівчиної у автобусі у Полтаві (після довгих подорожей по Європі, де ми усі розмовляли болгарською), а ці дівчина ТАК розмовляла у автобусі рідною українською (що увесь автобус подумав, що то або кацапка-шпигунка, або вона навмисно перекручує нашу рідну мову та викликали поліцію на кінцеву зупинку). Тому я у такому захваті від цього китайчонка, який не плутає акценти зовсім і добре розмовляє відразу чотирьма мовами.
 
Назад
Зверху Знизу