Стабілізатор DC

roker, ви не зрозуміли мого питання, але ж дякую за прагнення допомогти
 
Шановний Yatsek-у,
мені дуже прикро, але й в мене легкі поради скінчилися. :)

Ви ж розумієте, що у всього є свої обмеження — зокрема, і у дешевих рішень по БЖ, які експлуатують не фахівці. Коли щось працює на межі можливостей, є єдиний шлях, щоб воно працювало — бути з ним обережніше. Вибачте, що доводиться казати відомі речі.

Залишились тільки важкі...
Якщо визрієте до придбання більш відповідного БЖ, перед Вами стане вибір — чи тут його у когось замовляти, чи пошукати в Інтернет й купити там. На перший погляд, здається, що в останньому випадку треба довше чекати, але, це тільки здається.

Ось що Вам скажу з цього приводу.
По-перше, оці всі місцеві порадники, у яких «як два пальця об асфальт» та «всё по долару», тільки до діла дійде, до потреби брати на себе відповідальність та щось робити, а не теревенити на форумі — їх, як вітром здує. Тільки будуть з під шконки щось жалюгідно повякувати у своє виправдовування. Не спокушайтеся.

По-друге. Про кошторис в об'ємі одного долару — це «Казки Віденського лісу». Наприклад, у тому році мені знадобилося зробити простісенький регулюємий блок живлення на буденній КРЕН-ці. Так без трансформатору — тільки звичайні, не дуже вартісні, компоненти — кошторис склав біля 150 гривень. Роздруківка десь досі лежить.

По-третє. SEPIC — топологія, доволі вибаглива до якості проектування. Поміркуйте самі, чого навколо багато комерційних пропозицій яких завгодно перетворювачів, а з цією топологією так зразу й не найдеш...

А оті всі балакуни, які не вміють гроші рахувати, а тому не вміють й адекватно оцінювати задачу в цілому, навіть коли хтось з них візьметься, вони потім Вам мозок винесуть. Й ростом кошторису, й термінами, й надійністю та таке інше. Не спокушайтеся.

Так, тільки для зразка, обмалюю становище, так би мовити, пунктиром.
Візьмемо самий оптимістичний варіант.
1. Крім вартості компонентів, треба сісти зробити розрахунки, розробити схему та друковану плату. А разом з цим підібрати такі компоненти, які реально можна тут придбати, які є в наявності — це забирає доволі багато часу. На це мінімум буде витрачено один робочий день.
2. Потім треба поїхати та все це придбати. Беремо десь для великого міста годину в одну сторону на транспорт, плюс, година на закупки. Людина по приїзду зразу до роботи не кинеться. Нехай ще година. Це ще пів робочого дня.
3. Далі, треба або виготовити друковану плату, або замовити її на стороні. Другий варіант — до двох тижнів, але професійно. Візьмемо перший: це ще мінімум пів робочого дня.
4. Тепер, треба спаяти, а потім налагодити та перевірити схему у всіх режимах. Ну, припустимо, що маємо надшвидкого хлопця — «Еней був парубок моторний» (в нас же оптимістичний варіант) — й він впорається з цим ще за пів робочого дня.

Разом по термінах: два з половиною робочих дня. Якщо він тільки цим буде займатися. Припустимо, що цей «Еней» є настільки щедра, доброзичлива та невибаглива людина, що оцінює свою працю, як вантажник у «Брусничці» — 200 гривень на день. По оплаті праці разом це становить: п'ятсот гривень.

Нехай ще компоненти коштуватимуть 250 гривень, плюс, десь 50 гривень накладних витрат, і у нашого «Енея» така вдача, що він нічого не спалить, все буде в наявності, придбано за один раз і запрацює з першого разу. Тобто разом це вже складе 800 гривень.

А Вам, шановний Yatsek-у, при всьому цьому буде потрібна велика вдача. :)

Пораховане вище, це теж майже «Казка Віденського лісу». Тверезо дивлячись, його треба множити мінімум вдвічі. А це по вартості буде дорівнювати готовому рішенню, якщо його гарно пошукати. Та й по термінах доставки — теж.

-----------------------------------------
Не знаю, що Вам ще порадити... Мені цим займатися на цей час не цікаво, хоча це мій профіль. На форумі, на мій погляд, є три-чотири людини, які дійсно можуть виконати цю роботу, але вони, як люди розумні та помірковані, тихо сидять й мовчки дивляться на цей цирк, який діється в цій темі. :)


А, згадав! До речі, подивився в Інтернет про те, що вже згадував. Це називається «миниИБП», «миниUPS». До пошукового запиту ще додавайте «12 В». Або цілком «Бесперебойник 12 В». Й можна шукати з додаванням «для роутера» та таке інше. Ще бувають «встроенные ИБП» (у сенсі — в комп'ютер), але це декілька інше й дорожче.

Так ось, комерційних пропозицій валом; від 600 гривень. (Ціни на одну й ту ж модель можуть відрізнятися в два рази. ;) ) За звичай, ці пристрої уявляють собою блок з входом стандартної мережі живлення змінного струму 220 В, акумулятор й вихід десь 12 В (або декілька виходів — для мережевого обладнання). Більшість з них продавці позиціонують, як ДБЖ (ИБП, російською) як раз для відеоспостереження.

Майже всі вони мають прямий, не стабілізований, вихід прямо з АКБ, зі стандартною максимальною напругою +13,8 В. (Здається мені, що в Вас щось саме таке й стоїть...)

Десь натрапляв на винятковий варіант зі стабілізацією виходу — ще й українського виробництва (якраз для рутерів; з декількома виходами на різні напруги). Так що вони десь є... Треба лише гарно пошукати. ;)

До чого все це. Подивившись, що переважна більшість без стабілізації, напрошується висновок — може його нафіг, цю стабілізацію? Працює ж багато обладнання й нічого. Коли б горіло, то стільки б не продавали. Хоча це не прямій, а посередній висновок, але, мабуть, це остання легка порада.

Ну, ще одну напівлегку можу наостанок дати: коли дуже кортить щось прикрутити і якось захиститися, так би мовити малою кров'ю і доволі надійно, то можна спробувати зробити це тільки від підвищеної напруги на вашому обладнанні з акумулятора, застосував для цього звичайний і розповсюджений імпульсний понижуючий перетворювач — достатньо багато мікросхем допускають роботу з робочим циклом 100% (таж сама LM2596).

Що це означає на практиці: що при напрузі на вході віще 12 В, вона буде справно стабілізувати вихідну напругу, а при вхідній напрузі, яка дорівнює 12 В або нижче, вона просто буде пропускати її на вихід. (Зазначені вище комерційні ДБЖ мають відсічку десь при 10,5 В.)

Хоча, насправді, озираючись на вже зроблене й витрачені кошти — це теж вже не дуже щоб легка порада...


P. S. Шановній публіці.
Так, хлопці, дійсно — багато. Мав час та натхнення. :)
А то щось тут, в цій гілці, тепер зовсім тихо, як на болоті — й навіть жаби майже вже не квакають. Буде хоч щось вам почитати. На рік вперед. :D
 
Мабуть понижувальний перетворювач для мене оптимальне рішення. Щиро вдячний за поради
 
Мабуть понижувальний перетворювач для мене оптимальне рішення. Щиро вдячний за поради

Да, кстати, так как у вас не автомобильный вариант, то можно взять аккумулятор на 24 В, понижающий преобразователь с защитой по току и отдельную защиту на выходе от превышения 12 В напряжения.
 
Да, кстати, так как у вас не автомобильный вариант, то можно взять аккумулятор на 24 В, понижающий преобразователь с защитой по току и отдельную защиту на выходе от превышения 12 В напряжения...

...не более, чем в виде уже обсуждавшегося супрессора с предохранителем.
 
Мабуть понижувальний перетворювач для мене оптимальне рішення. Щиро вдячний за поради

Шановний Yatsek-у,
тільки один важливий момент: беріть (якщо уже не взяли) щось такого типу
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
.

Вони, на відміну від «ЛМ-ок», більш потужніші і, головне, мають вихідний каскад на польовому транзисторі. На якому буде значно менше падіння напруги: при струмі 2 А десь біля 0,15 В (на «ЛМ-ці» — аж 1,5 В!).

Що це означає на практиці: при напрузі на акумуляторній батареї 12 В на виході названого стабілізатора буде 11,85 В. А у випадку «ЛМ-ок» 10,5 В — що при стандартній максимальній напрузі на АКБ 13,8 на виході дасть 12,2 В, а далі він швидко перестане стабілізувати і тільки буде «жерти» дорогоцінні вольти. Тобто використання для даного випадку «ЛМ-ок» втрачає сенс.


P. S. Хоча цей модуль в Вашому випадку повинен працювати і без радіатора, приклеїти його і до цього модуля — ніколи не завадить. Вище надійність.

P. S. S. Існує варіант цього модуля з обмеженням вихідного струму.
 
А що стосовно
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
скажете?
 
Нічого не скажу. Нажаль. У мене зараз Інтернет обмежений, і на цей сайт не можу зайти. Скільки це триватиме сказати не можу...
 
Назад
Зверху Знизу