Харьков Форум
  Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Налоги, бизнес

Старый 15.05.2019, 04:20   #1
пьяный боцман


 
 
Регистрация: 27.05.2010
Адрес: океан
Из: Ukraine
Сообщений: 7,548
 
По умолчанию обязательная продажа валюты?

подскажите плз - на неприбыльное юр.лицо заходит валюта из-за границы.
обязано ли юр.лицо продать 50% за гривну или нет? распространяется ли это правило на некоммерческие юр.лица?


__________________
Кто хочет стать соучередителем кредитного союза - пишите в личку
    Вверх
Старый 15.05.2019, 12:50   #2
Roman_13

 
Регистрация: 15.10.2014
Из: Ukraine
Сообщений: 401
 
По умолчанию
Цитата:
Сообщение от пьяный боцман
подскажите плз - на неприбыльное юр.лицо заходит валюта из-за границы.
обязано ли юр.лицо продать 50% за гривну или нет? распространяется ли это правило на некоммерческие юр.лица?
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
02.01.2019 № 5
Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 35 від 06.02.2019
№ 52 від 28.03.2019
№ 66 від 07.05.2019}

III. Обов’язковий продаж частини надходжень в іноземній валюті

24. Обов’язковому продажу на валютному ринку України підлягають надходження в іноземній валюті:

1) із-за кордону на користь юридичних осіб-резидентів, які не є банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), а також на рахунки, відкриті в банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи;

2) на території України з поточних рахунків юридичних осіб-нерезидентів (крім інвестиційних рахунків) на користь юридичних осіб-резидентів, які не є банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), а також на рахунки, відкриті в банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи.

25. Надходження в іноземній валюті, зазначені в пункті 24 розділу III цього Положення, підлягають обов’язковому продажу на валютному ринку України банкам та/або Національному банку з 07 лютого 2019 року до 28 лютого 2019 року (включно) у розмірі 50 відсотків, з 01 березня 2019 року - у розмірі 30 відсотків. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними з урахуванням положень валютного законодавства.

{Пункт 25 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 35 від 06.02.2019}

26. Обов’язковому продажу на валютному ринку України не підлягають надходження в іноземній валюті:

1) на користь держави або під державні гарантії;

2) за кредитами, позиками, що залучаються відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або від МФО;

3) за кредитами, що надаються резиденту-позичальнику шляхом сплати іноземним кредитором коштів за зобов’язаннями цього резидента перед нерезидентом-експортером згідно із зовнішньоекономічним договором без зарахування кредитних коштів на рахунок резидента в банку, за умови, що такий кредит надається банком-нерезидентом та/або за участю іноземного експортно-кредитного агентства;

4) за проектами (програмами) міжнародної технічної допомоги, що пройшли державну реєстрацію;

5) за проектами, що здійснюються на підставі угод між Україною і Європейським Союзом про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу;

6) за міжнародно-технічними програмами і проектами, зареєстрованими відповідно до частин п’ятої і шостої статті 66 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”;

7) у вигляді грантів від МФО, членом яких є Україна, на користь юридичної особи-резидента, фінансування якої здійснюється за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь Уряд України;

8) що надійшли у вигляді грошового забезпечення (гарантійний внесок, застава, завдаток, депозит, гарантія) з метою участі нерезидента в аукціонах/торгах/тендерах;

9) що надійшли для здійснення іноземних інвестицій в Україну;

10) на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів в іноземній валюті, відкриті в банках;

11) за операціями з розміщення депозитів банками-нерезидентами на рахунках у банках;

12) на користь резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами, що підлягають подальшому переказу власникам коштів. Банки, які обслуговують власників коштів, здійснюють обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті відповідно до вимог цього Положення;

13) що надійшли як благодійна допомога на користь її набувачів;

14) повернені за ініціативою іноземного банку-отримувача/посередника за умови, що:

переказ був здійснений за рахунок власних (некуплених) коштів клієнтів;

кошти клієнта, куплені ним на валютному ринку України, були повернені протягом семи днів після дня їх переказу банком. Такі надходження підлягають обов’язковому продажу на валютному ринку України на восьмий день після дня їх переказу банком за умови неперевищення строку використання резидентом купленої іноземної валюти, зазначеного в підпункті 1 пункту 44 розділу IV цього Положення;

15) що надійшли як помилковий переказ;

16) за кредитом/позикою, що залучається резидентом-позичальником від нерезидента за відповідним договором, за умови, що цей резидент використовує такі надходження виключно для виконання власних боргових зобов’язань в іноземній валюті перед кредиторами (нерезидентами, банками) за іншими кредитними договорами/договорами позики (повернення кредиту/позики, сплата процентів та інших платежів, установлених кредитним договором/договором позики, з обов’язковим дотриманням законодавства України, що регламентує здійснення таких валютних операцій). Використання на інші цілі надходжень в іноземній валюті, що звільняються від обов’язкового продажу на підставі підпункту 16 пункту 26 розділу III цього Положення, не дозволяється;

17) за кредитом/позикою за умови, що в реалізації такого кредиту/позики (повністю або частково) бере участь (шляхом кредитування, страхування, гарантування, поручительства) іноземна особа, до складу учасників (акціонерів) якої входить іноземна держава, що має офіційну рейтингову оцінку, не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard&Poor’s, Moody’s).


    Вверх
Старый 15.05.2019, 15:13   #3
leha2000

 
Регистрация: 3.10.2007
Из: Ukraine
Сообщений: 390
 
По умолчанию
Цитата:
Сообщение от пьяный боцман
подскажите плз - на неприбыльное юр.лицо заходит валюта из-за границы.
обязано ли юр.лицо продать 50% за гривну или нет? распространяется ли это правило на некоммерческие юр.лица?
Уже 30%


    Вверх
Старый 15.05.2019, 23:39   #4
пьяный боцман


 
 
Регистрация: 27.05.2010
Адрес: океан
Из: Ukraine
Сообщений: 7,548
 
По умолчанию
спасибо


__________________
Кто хочет стать соучередителем кредитного союза - пишите в личку
    Вверх

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Налоги, бизнес

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Является ли продажа валюты выведенной из оборота незаконным обменом валюты? LЁnchik Юридический 3 12.08.2016 18:54
Обязательная продажа 100% валютной выручки Александр 1-й Новости 100 21.08.2014 19:56
обязательная продажа 100% валютной выручки на межбанке вместо 50% dmitry_nnn Налоги, бизнес 1 22.09.2013 20:44
Обязательная вакцинация от кори и краснухи DAS Здоровье 164 12.11.2012 12:19
обязательная сдача анализов? me_gun Политика 10 25.10.2007 12:33


Часовой пояс GMT +2, время: 04:49.


Харьков Форум Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.