Навіщо сьогодні потрібна реєстрація (вимагають дозвіл колишнього чоловіка на реєстрацію дітей)?

Статус: Offline
Реєстрація: 21.02.2009
Повідом.: 1004
Навіщо сьогодні потрібна реєстрація (вимагають дозвіл колишнього чоловіка на реєстрацію дітей)?

Суть справи. Була прописана в Харкові (відмічено в паспорті), потім змінила місце реєстрації (проживала з дітьми в іншому місці). За той час розвелася. Тепер хочу зареєструватися в Харкові, бо скінчився декрет і треба виходити на роботу.
Як законослухняна громадянка, вирішила зареєструвати себе і дітей (3 і 5 років). Навіть сплатила мито (0.85 коп + 4 грн комісії). Але виявилося, що треба, щоб мій колишній чоловік був присутній при реєстрації і підписав дозвіл. Або щоб я принесла нотаріально завірений дозвіл згоди чоловіка на виписку і прописку дітей.
Чоловік зараз десь на заробітках. Отримую мінімалку на дітей за рішенням суду (сплачує його мати). Чим мені загрожує відсутність реєстрації?
Виачте, забула додати реєстрація загалом є, тільки не харківська.
 
Останнє редагування:
Суть справи. Була прописана в Харкові (відмічено в паспорті), потім змінила місце реєстрації (проживала з дітьми в іншому місці). За той час розвелася. Тепер хочу зареєструватися в Харкові, бо скінчився декрет і треба виходити на роботу.
Як законослухняна громадянка, вирішила зареєструвати себе і дітей (3 і 5 років). Навіть сплатила мито (0.85 коп + 4 грн комісії). Але виявилося, що треба, щоб мій колишній чоловік був присутній при реєстрації і підписав дозвіл. Або щоб я принесла нотаріально завірений дозвіл згоди чоловіка на виписку і прописку дітей.
Чоловік зараз десь на заробітках. Отримую мінімалку на дітей за рішенням суду (сплачує його мати). Чим мені загрожує відсутність реєстрації?

Кто Вам сказал такое?

Максимум, что могут потребовать, согласие собственника квартиры
 
Стаття 29. Місце проживання фізичної особи

2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
3. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.
У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.
4. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.
 
Кто Вам сказал такое?

Максимум, что могут потребовать, согласие собственника квартиры

Сьогодні паспортистка. Якесь нове покращання:(

Стаття 29. Місце проживання фізичної особи

2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
3. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.
У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.
4. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

Так, я окремо від дітей також не можу змінити місце реєстрації. Мені вже пояснили в паспортному столі. Кріпацьке право якесь...



Загалом, мене цікавлять наступні питання.
1. Хочу стати на біржу праці (планую оформити ПП через біржу). Можу я це зробити за місцем проживання (реєстрація в мене Полтавська область)?
2. Планую віддати дітей в садочок. Чи можна влаштувати в садочок дітей зареєстрованих в іншій області України?
3. Хочу влаштувати старшого на безкоштовні підготовчі курси для майбутніх першачків при місцевій ЗОШ. Чи візьмуть малого без реєстрації?
 
Останнє редагування:
Ви можете стати де завгодно на облік в державну службу зайнятості.
 
Тепер хочу зареєструватися в Харкові
Ну наверное не во всём Харькове сразу, а в какой-то конкретной квартире, которая расположена по какому-то конкретному адресу. Так вот у этой квартиры есть хозяин. Этот хозяин Вы? А если нет, то паспортистка вполне законно требует согласия собственника, которым как я понимаю является Ваш бывший муж.
Загалом, мене цікавлять наступні питання.
1. Хочу стати на біржу праці (планую оформити ПП через біржу). Можу я це зробити за місцем проживання (реєстрація в мене Полтавська область)?
2. Планую віддати дітей в садочок. Чи можна влаштувати в садочок дітей зареєстрованих в іншій області України?
3. Хочу влаштувати старшого на безкоштовні підготовчі курси для майбутніх першачків при місцевій ЗОШ. Чи візьмуть малого без реєстрації?
1 - Нет
2 - Теоретически возможно.
3 - Всё зависит от руководства школы. У нас в доме некоторые родители регистрировали детей вообще перед получением паспорта в 16 лет. До этого дети жили без регистрации и прекрасно ходили в школу. Как при этом родители получали пособие по рождению ребёнка для меня загадка. Хотя эти дети были рождены в 1996-1997 году и что там было насчёт пособий в те годы я уже и не помню.
 
Останнє редагування:
Уже год как можно стать на биржу труда в любом месте. Не обязательно по месту регистрации.
 
Уже год как можно стать на биржу труда в любом месте. Не обязательно по месту регистрации.
У неё вообще нет регистрации она в Полтаве снялась с регистрации а в Харькове её не поставили. При этом она не хочет регистрироваться безработной. Она хочет стать частным предпринимателем (как она пишет
планую оформити ПП через біржу
). Для того чтобы стать частным предпринимателем нужно иметь регистрацию.
 
Если ФЛ-П, тогда согласен. Должна быть регистрация.
 
У неё вообще нет регистрации она в Полтаве снялась с регистрации а в Харькове её не поставили. При этом она не хочет регистрироваться безработной. Она хочет стать частным предпринимателем (как она пишет

Я не знімалася. Зараз можна одразу прийти на місце майбутньої реєстрації і оформити одночасно виписку і прописку. Так що реєстрація взагалі є. Тільки полтавська.
 
Так это оказывается я не один сегодня такой не внимательный!:)
 
Так это оказывается я не один сегодня такой не внимательный!
Я тему назвала не зовсім чітко. Треба було не "навіщо потрібна реєстрація?", а "навіщо потрібна реєстрація за місцем проживання?". Десь так. Хоча також звучить не однозначно:)
 
Я тему назвала не зовсім чітко. Треба було не "навіщо потрібна реєстрація?", а "навіщо потрібна реєстрація за місцем проживання?". Десь так. Хоча також звучить не однозначно:)

на це питання є якраз доволі чітка відповідь - Ви повідомляєте державу про те, де Ви проживаєте. це і є суть реєстрації.
 
Закон, ВР України, від 11.12.2003, № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні":
Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи

Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.



Такая редакция этой статьи закона действует с августа 2012г.

В Порядке регистрации, утвержденном МВД, конкретно написано про детей (кроме формулировки про "законных представителей").

Наказ|Порядок, МВС, від 22.11.2012, № 1077 "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів":
"2.3. Відомості про дітей віком до 14 років, місце проживання яких реєструється з батьками, вносяться до заяви одного з них. Особа, яка досягла 14-річного віку, подає заяву про реєстрацію місця проживання особисто.
При проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків та довідка територіального підрозділу або адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрована разом з ним.
Відомості про реєстрацію дитини, яка не досягла 14 років, вносяться до картки реєстрації того з батьків, з ким реєструється місце проживання дитини, та до адресної картки.
До адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України надсилаються відомості про реєстрацію місця проживання того з батьків, з ким реєструється місце проживання дитини, у графу 14 цих відомостей вноситься інформація про дитину (прізвище, ім'я, по батькові, стать, дата і місце народження).
2.4. У разі подання заяви законним представником особи додатково подаються:
документ, що посвідчує особу законного представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників."

 
При проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків та довідка територіального підрозділу або адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрована разом з ним.

все верно, этот маразм действует с января, по-моему. У меня в мае тоже потребовали
а) справку из адресного бюро о том, что дети не внесены в адресный талон мужа
б) согласие мужа - личная подпись на заяве у паспортистки или нотариальное согласие
 
Назад
Зверху Знизу