Харьков Форум
Важная информация

  Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Юридический

Старый 9.12.2012, 16:54   #1
vorobejka

 
Регистрация: 24.12.2010
Адрес: Украина
Сообщений: 149
По умолчанию hhh

как верну


    Вверх
Старый 9.12.2012, 18:24   #2
Superficiy


 
 
Регистрация: 25.07.2011
Адрес: С.Шоссе,244 (с/м "Класс")
Сообщений: 5,148
(050) 520-00-05
 
По умолчанию
сесть возле администратора салона и просить клиентов салона его у Вас купить.... скиньте 50 грн....


__________________
"Кто осторожнее в своих обещаниях, тот точнее в их исполнении." (Жан Жак Руссо)
    Вверх
Старый 9.12.2012, 18:29   #3
vorobejka

 
Регистрация: 24.12.2010
Адрес: Украина
Сообщений: 149
По умолчанию
смешно


    Вверх
Старый 9.12.2012, 22:39   #4
Superficiy


 
 
Регистрация: 25.07.2011
Адрес: С.Шоссе,244 (с/м "Класс")
Сообщений: 5,148
(050) 520-00-05
 
По умолчанию
а какую цель Вы преследуете?

можете просто прийти в салон магазин и отдать сертификат.... если деньги Вам не нужны....

уточните свой вопрос.... может Вы хотите вернуть сертификат тому, кто Вам его подарил и не можете найти того человека....


__________________
"Кто осторожнее в своих обещаниях, тот точнее в их исполнении." (Жан Жак Руссо)
    Вверх
Старый 9.12.2012, 22:53   #5
vorobejka

 
Регистрация: 24.12.2010
Адрес: Украина
Сообщений: 149
По умолчанию
Преследую цель вернуть сертификат и получить обратно деньги


    Вверх
Старый 10.12.2012, 13:54   #6
Superficiy


 
 
Регистрация: 25.07.2011
Адрес: С.Шоссе,244 (с/м "Класс")
Сообщений: 5,148
(050) 520-00-05
 
По умолчанию
Цитата:
Сообщение от vorobejka
Преследую цель вернуть сертификат и получить обратно деньги
Не жмите 50 грн... продайте сертификат любому согласившемуся посетителю салона.... дайте наконец объявление на форум в раздел здоровье/красота... и найдите покупателя своему сертификату...

нет такого закона, чтоб вернуть сертификат обратно в салон красоты...

Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості

1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.


Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню) з підстав, зазначених у цій статті, затверджується Кабінетом Міністрів України.

2. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

3. При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.


__________________
"Кто осторожнее в своих обещаниях, тот точнее в их исполнении." (Жан Жак Руссо)
    Вверх

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Харьков Форум > Бизнес, налоги, право > Юридический

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 03:43.


Харьков Форум Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.