• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

В знак того, что мы Украина- на ХФ по п'ятницях писати українською мовою,інші дні в цій темі можна просто поспілкуватися

  • Автор теми FL
  • Дата створення
доброго ранку :D

l3Vru9YNDmA.jpg

:клас:



Мер Горлівки заборонив українську мову: https://www.kharkovforum.com/showthread.php?t=3766314 . І це сьогодні, у п'ятницю! Яке святотатство! Ганьба!:ганьба:

Баа ...яке ж воно дрімуче оце створіння!!! І пише як
400x600.jpg

От розпіздяй!:rolleyes:
 
Останнє редагування:
Отличная резервация! Не выходите за её пределы пожалуйста!
Спрячтесь в своём Гондурасе, и гондурасьте впредь там!

Всім доброго вечора!
Сподівався тільки почитати, що в темі, аж ні - и сюди ватну курву занесло :(
 


Несе Галя воду
 
Питання до тих, хто вірить у різні забобони. Як пройшов день п'ятниці 13 числа? Руки-ноги цілі? Цегла на голову не впала? Не порізалися, не набили гулю, не вдарило струмом?:) Не переймайтеся, значить це трапилось з кимось іншим.:D
 
Питання до тих, хто вірить у різні забобони. Як пройшов день п'ятниці 13 числа? Руки-ноги цілі? Цегла на голову не впала? Не порізалися, не набили гулю, не вдарило струмом? Не переймайтеся, значить це трапилось з кимось іншим.
Особисто мені стало відомо, що сьогодні - ця сама п'ятниця, 13, лише коли повернувся до дому. Мабуть, якби знав з ранку, то щось таки трапилося б :D
 
Надиво добре пройшла пʼятниця тринадцяте для українських патріотів. :)
 
Ссьогодні ще й дев'яті класи писали диктант з української мови ДПА .
Донька добре написала,каже :)
 
Щось тема розвивається досить вʼяло. Кількість повідомлень кожної пʼятниці знаходиться у межах 20. Користувачі форуму добре навчилися писати матюки російською, а рідної мови майже не знають. Доречі, хто де вивчав рідну мову? Скільки поколінь у Вашій родині нею володіють?
 
Доречі, хто де вивчав рідну мову? Скільки поколінь у Вашій родині нею володіють?
Вивчав у школі, спочатку в Чугуїві, потім - у Харкові. До речі, коли в Чугуівській СШ 2 прийшов час вивчати українську, директорка школи викликала батьків дітей відповідних класів, і нав'язливо пропонувала написати заяву на звільнення від вивчення української. Моя мати відповіла: мої - не дебіли, вивчать! Це 1973-74 роки.
З боку матері взагалі всі добре володіли українською, скоріше, навіть, відмінно. Дід, її батько, ще й непогано вивчив латиську, бо під час війни опинився в латиській дивізії. Наскільки мені відомо - тут початок володіння українською губиться далеко в минулому, щонайменш - три - чотири сторіччя.
З боку батька ніхто не володів вільно, але вживати окремі слова та словосполучення було нормою, відповідно, розуміли усну мову добре, батько й читав українською, але, коли він робив це вголос, виходило щось на кшталт азіровки :) Але з цього боку достеменно відомий лише один пра-прадід, який володів українською - він був з тих полтавських козаків, що їх за царя переселили на Далекий Схід. Всі інші - були з "расейских" губерній, відповідно - не володіли, але, коли дідусь та бабуся (батьки батька) оселилися (наприкінці 60-х) у Черкасах, то поволі почали сприймати мову на побутовому рівні.
Отже, сказати, що я "вивчав" українську - це дещо перебільшення, бо вона мені рідна змалечку, та ще й дуже багато читав, зокрема - українською.
 
Доречі, хто де вивчав рідну мову? Скільки поколінь у Вашій родині нею володіють?

Рідна мова батьків - українська. Вчився у школі , яка приблизно до середини 70-х була українською, тобто усі без виключення предмети викладалися українською мовою. Але десь із шостого класу поступово викладати стали російською завдяки тотальній русифікації освіти. Користуючись місцевою бібліотекою у ті роки, читав літературу як українською, так і російською, в рівній мірі. Тож знаю обидві, вдома спілкуємось українською (з домішками суржику:)), на роботі з колегами - російською, інколи українською (документація використовується обома мовами).
 
Щось тема розвивається досить вʼяло. Кількість повідомлень кожної пʼятниці знаходиться у межах 20. Користувачі форуму добре навчилися писати матюки російською, а рідної мови майже не знають. Доречі, хто де вивчав рідну мову? Скільки поколінь у Вашій родині нею володіють?

В мене усе ж таки русский язык це рідна мова , у школі навчалася теж на русском , але українська була чи не найулюбленішим предметом , подобалося читати українські вірші та книжки . У коледжі усі екзамени та контрольні були на українській , але викладалося усе на русском , забагато було тих , хто зовсім не розумів української мови , тому так викладачі домовилися полегшити життя студентів .
Бабуся в мене з-під Харкова , на суржику там розмовляють , але добре розуміє українську , у повсякденному житті спілкується російською . Дід з Одеси , української майже не розуміє , та й усі родичі , окрім брата , вивчавшего українську у тій самій школі , , ніхто української не знає .
Тільки на свята , коли приїжджають родичі з села , співають пісні українською . От пісні знають !
 
Сегодня суббота, предлагаю общаться на иврите.
 
Для івриту створіть окрему тему. Але я б радила вибрати не суботу, а інший день. Шабат, одначе.
 
Агов, знову п'ятниця! До україномовної п'ятниці долучився Forbes. Україна
10492078_699854930076163_5676372550244883606_n.jpg
 
Доброго вечора!
Пройшов ще тиждень... Може, в когось є добрі новини, не відомі широкому загалу?
 
Кому до вподоби Голлiвудьськи фiльмы Украiньською мовою:

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Або на Яндексi наберiть "
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Останнє редагування:
Назад
Зверху Знизу